Skocz do zawartości

Folland gnat t.1 1/72 Airfix


19robi88

Rekomendowane odpowiedzi

Mój trzeci model w karierze mały poddźwiękowy samolot szkolny czyli Folland Gnat t.1 od airfixa modelik miał być prosty szybki i przyjemny a taki nie był miał kilka dołków na dziobie które musiałem szpachlować niestety nie tylko to troszkę szpachli zużyłem. Z dodatków pierwsza styczność z żywicą kokpit Pavli z fotelami które ledwo weszły do kokpitu i rurka pitota mastera. Niestety model posiada błąd w malowaniu na skrzydłach maskowałem dwie godziny umalowałem i jak zerwałem maski to dopiero się zorientowałem ze pomalowałem pasek za daleko

 

klQze9j.jpg

Po3u7To.jpg

dqLvYOE.jpg

fpmRwXX.jpg

HkJPfZS.jpg

IJ9rZFi.jpg

1F86Hzc.jpg

tzz1i0z.jpg

3gn6lrM.jpg

cYYfYM7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bardzo przyjemny. Podoba mi się, że Twoje modele są bardzo czysto sklejone i pomalowane, przynajmniej tak wynika ze zdjęć

Dodatkowo nie silisz się od razu na weathering i inne "upiększacze" jak wielu początkujących modelarzy, ale stopniowo dodajesz nowe elementy do warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bardzo przyjemny. Podoba mi się, że Twoje modele są bardzo czysto sklejone i pomalowane, przynajmniej tak wynika ze zdjęć

Dodatkowo nie silisz się od razu na weathering i inne "upiększacze" jak wielu początkujących modelarzy, ale stopniowo dodajesz nowe elementy do warsztatu.

 

 

Dzięki bardzo no staram się jakoś z głowa to robić jeszcze daleko do celu ale małymi kroczkami do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na trzeci model, to bomba.

Airfix dał niestety b.głębokie linie podziału i czarny łosz wyszedł momentami "kartonowo". Szczególnie usterzenie.

Wybrałeś też srebrną farbę z b.grubym pigmentem i trochę to widać na zdjęciach. Na pewno nie były to Alclady, ani Gunze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na trzeci model, to bomba.

Airfix dał niestety b.głębokie linie podziału i czarny łosz wyszedł momentami "kartonowo". Szczególnie usterzenie.

Wybrałeś też srebrną farbę z b.grubym pigmentem i trochę to widać na zdjęciach. Na pewno nie były to Alclady, ani Gunze:)

 

Akurat srebro to Alclad na fotkach się tak wydaje ze ziarno jest grube na żywo jest spoko zdjęcia z telefonu wiec szału nie ma, co do linii podziału to niestety są głębokie tak jak mówisz i zgadzam się mogłem dać jakiegoś jasniejszego washa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządny model Sklej dla odmiany jakiś wypasiony nowy zestaw

 

Zrobilem voodoo co dla mnie było już większym wyzwaniem teraz kleje corsaira przy którym chce poćwiczyć elementy fototrawione no i potem może jakieś większe wyzwanie mam narazie małe doswiadczenie i nie chce się porywac z Motyka na słońce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny surfecer 1500 dobrze czy źle?

 

Próbowałem z tym samym, ale mi wyszło, że czarny surfacer 1500 nie jest dość gładki i straciłem czas na polerowanie. Lepiej dać błyszczącą czarną farbę. Im gładsza powierzchnia pod Alcladem, tym lepiej. Z cudzych doświadczeń wiem, że wystarczy nawet doskonale wypolerować powierzchnię gołego plastiku, żeby Alclad dobrze leżał.

http://i.imgur.com/dQDN0vtl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o polerowanie Alclada (co pewnie też można robić), a o polerowanie powierzchni pod niego. Ja polerowałem czarnego Surfacera 1500, bo pierwsze próby malowania Alcladem na surowym Surfacerze były zniechęcające i ratowałem model pracowicie wybłyszczając całą powierzchnię pastą polerską. Lepiej było po prostu od razu położyć czarny błyszczący podkład sprzedawany przez Alclada, albo inną błyszczącą farbę. Podstawą jest idealnie gładka powierzchnia, na którą aplikujesz metalizer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha o to ci chodziło będę miał na uwadze w przyszłości dzięki, ogólnie gnat jest bardzo malutki i dość blisko zdjęcia były robione może też dlatego na fotkach widać tak ziarnistosc srebra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy następnym spróbuj pomalować podkład czarnym lustrzanym połyskiem i porównaj efekt "na żywo". Nie powinno być ziarna, albo dużo mniej wyraźne. Wtedy będzie to zależeć już tylko od ziarna samego Alclada i niczego więcej, a tego nie przeskoczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię i prze poleruje na gładziutko plastik następnym razem, może będzie lepiej nie uważam ze jest super ale w dalszym ciągu wydaje mi się ze efekt ziarnistości to słabe fotki przy słabym oświetleniu, od kilku dni mam dwie nowe lampki których użyłem do galerii voodoo i tutaj tez zrobiłem foto żeby pokazać różnice czy tutaj mniej widoczna jest ziarnistość srebra ??

 

guef2tJ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zawsze można lepiej. Ziarnistość widać najwyraźniej na ramie osłony kabiny, na grzbiecie kadłuba, a na lotce masz "czarne piksele". Zakładam, że tego gołym okiem prawie nie widać, ale...

 

Drugą zasadą malowania Alcladami jest jak najmniejsze ciśnienie powietrza, żeby nie wysychał w locie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłonę kabiny malowalem oddzielnie i albo za szybko położyłem druga warstwę, albo za grubo i farba tak jak by się sciela ciężko określić. Ogólnie Alclady bardzo dobre farbki ale trzeba się z nimi odpowiednio obchodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zawsze można lepiej. Ziarnistość widać najwyraźniej na ramie osłony kabiny, na grzbiecie kadłuba, a na lotce masz "czarne piksele". Zakładam, że tego gołym okiem prawie nie widać, ale...

 

Drugą zasadą malowania Alcladami jest jak najmniejsze ciśnienie powietrza, żeby nie wysychał w locie.

Grzesiu... to Gnat... On wyglada jak 48 na tych zdjęciach. Mega profesjonalna produkcja.Nie marudź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.