Skocz do zawartości

Hawker Hurricane MK.1, W,Urbanowicz, AIRFIX 1:72


eldiabllo

Rekomendowane odpowiedzi

Hawker Hurricane Mk.1 jednak nie do końca takim jakim latał Urbanowicz ze wzgledu na bbudowe skrzydeł. Nasz as jako numer 2 na liście Bajana

 

 

74dd536ae48c447c.jpg

 

5eaf0d59b81ab26d.jpg

 

462ec1536abc49d8.jpg

 

3089d30343e34483.jpg

 

72411b9956f8656e.jpg

 

1531cd955deb8081.jpg

 

8756b751399efd60.jpg

 

f5292b95a7d10d47.jpg

 

ce44fa95f5f3e892.jpg

 

353cbf0068461718.jpg

 

d832f22ea7237429.jpg

 

7f41c64445eba27a.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba brudzenie na spodzie samolotu i podstawka, która wygląda jak prawdziwa. Nie wiem czy lewe koło nie jest krzywo wklejone. Obecnie sam jestem w trakcie budowy Hurricane'a z Airfixa tyle ze w skali 1:48. Mam nadzieję, że uda mi się uzyskać w miarę przyzwoity efekt.

 

Malowałeś aero?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba brudzenie na spodzie samolotu i podstawka, która wygląda jak prawdziwa. Nie wiem czy lewe koło nie jest krzywo wklejone. Obecnie sam jestem w trakcie budowy Hurricane'a z Airfixa tyle ze w skali 1:48. Mam nadzieję, że uda mi się uzyskać w miarę przyzwoity efekt.

 

Malowałeś aero?

Dzięki za opinie , tak malowalem aero, wsumie drugi model malowany. Podstawka gips no i posialem trawkę, a reszta to pigmenty z White spirytem, fajnie ze się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za mocno, ale fajnie styrany spód , ale antenę mogłeś mocniej naciągnąć .

Dzieki , no antenę pierwsi raz robiłem , faktycznie mogłem troszkę podgrzać to by sie naprężyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Podobasię !

Wywal tę antenę z liny okrętowej zajumaną chyba gdziś w bazie Royal Navy

Wyciągnij kilka włókien syntetycznych (2-3) z np. rajstop i przyklej super glue najpierw do kadłuba u podstawy masztu antenowego , daj mini kropelkę kleju do odpowiedniego miejsca u szczytu anteny naciągnij włókno przyłóż i przytrzymaj, jak przyschnie zrób to samo na stateczniku pionowym końcówki obetnij i gotowe !

Fotka kiepska ale widać o co chodzi

e5de8c85448245f8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że mocowanie anten wymaga trochę więcej kombinowania. Na zdjęciu widać niefortunne zgrubienie w miejscu, gdzie 'drut' wchodzi w kadłubowy izolator. Sam lubię stosować rajstopowe nici, ale czasem trzeba przy nich trochę pomajstrować. No i nie wiem dlaczego chcieć malować anteny akurat na czarno?

 

To pomijając , że sama antena drutowa jest w tym Spicie zbędna. Za późno na nią, w przeciwieństwie do bębenkowego Plesseya w ogonie, na który jest z kolei za wcześnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też używam żyłki 0.05 i wychodzi fajnie dosyć ta na zdjęciach to masakra podwójna, raz ze względu na grubość a drugi ze względu na naprężenie. W ogonie najpierw wiercę dziurkę i mocuję na supergluta, a potem napiętą też na super kleję do masztu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.