Skocz do zawartości

Su-33 Flanker D // Zvezda // 1:72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Mój pierwszy model rosyjskiej maszyny i do tego pierwszy model robiony dla klienta na zamówienie.

Zestaw Zvezdy jest wspaniale spasowany, ale niestety ma sporo drobnych wad: trochę uproszczeń i błędów merytorycznych, dość szerokie i płytkie linie podziału, i miejscami okropną, szorstką powierzchnię.

Kalkomanie bardzo ładne, niezwykle szczegółowe (jest ich tak na oko ze 3 razy więcej niż w zestawie Su-33 Kinetica w 1:48, co wiele chyba mówi), jednak troszkę słabo reagują na płyn do kalkomanii.

Model zrobiłem bez żadnych dodatków, podstawkę wykonałem sam.

Wszystko malowane farbami Gunze C i H, Tamiya, Mr. Paint i Alclad.

 

S5uIDjZ.jpg

03hgae4.jpg

Z8PJSL5.jpg

uRIR41I.jpg

1AxC5F1.jpg

cQElyw3.jpg

ldW8cA7.jpg

urjdsUX.jpg

fe25wlw.jpg

HV8fxcp.jpg

pEKtNCD.jpg

pRQxkWV.jpg

2EJwA6k.jpg

9n0A8RC.jpg

8sxOKtN.jpg

5eePzKU.jpg

owIaRkG.jpg

p5VlQyN.jpg

Tl3S0Ze.jpg

6HsgXx6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Samolot z przechyle i na wznoszeniu, a wszystkie powierzchnie sterowe w neutralu :-)

 

To prawda.

Wyszło tak bo początkowo planowałem zrobić model w pozycji poziomej, potem dopiero w trakcie kombinowania z prętami do podstawki wymyśliłem sobie że zrobię go w nieco bardziej dynamicznej pozycji. A klapy były już pomalowane te do pozycji poziomej, więc machnąłem ręką.

 

A za pochwały wszystkim dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny Flanker. Malowanie chyba trochę sci-fi, czy nie? Co to za podstawka?

 

Samolot z przechyle i na wznoszeniu, a wszystkie powierzchnie sterowe w neutralu :-)

 

Napisz do Suchoja, mają chyba zepsute samoloty:

 

russian-flanker_3449273b.jpg

 

Sukhoi-Su27-Inflight.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny Flanker. Malowanie chyba trochę sci-fi, czy nie? Co to za podstawka?

 

Co do malowania to co masz na myśli? Kolorystyka chyba w miarę mi się udała, co do układu plam to kierowałem się instrukcją, dopiero po pomalowaniu doszedłem że jednak jest ona bez sensu i dodałem jedną plamę według uznania, bo inaczej w okolicach silników miałem jedną wielką, granatową plamę, co nie wyglądało za dobrze.

Ale to prawda, ten konkretny egzemplarz samolotu ma inny układ plam niż mój model.

Co do podstawki to decha zamówiona u stolarza, malowania czarnym GX-2 Gunze i poprawiona GX-100, pręty to plexi wyginane we wrzątku, napis to szablon z plotera i supermetalizer Gunze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stery służą do zmiany stanu. Po zmianie wracają do położenia neutralnego a położenie samolotu pozostaje bez zmian. Czyli lotkami (klapolotkami, różnicowym usterzeniem poziomym) wprowadza pilot przechylenie , stery do neutrum a przechylenie zostaje. Analogicznie wznoszenie. Wychylenie powierzchni sugerowałoby wprowadzenie do manewru.

Uważam że jest ok.

 

A sam model fajny. Malowanie się podoba i mam wrażenie, że to 48 a nie 72. Wprawdzie na fotach najczęściej widzimy kolory mocno wyblakłe, ale Solo zaznaczył w relacji, że odbiorca życzy sobie jak tuż po dostarczeniu z fabryki. Wolałbym taki styrany, ale klient ... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo udany model, tak udany że sam samolot mi się spodobał

Brawo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.