Skocz do zawartości

C-130 POLSKI 1:72


GIUSEPPE

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny mój zeszłoroczny ulepek.

C-130 z Italeri w Polskim malowaniu, kalki ModelMaker, skala 1:72, wypukłe linie podziału, jedynie przerobiłem końcówkę kadłuba i starałem się zrobić antenki jak na naszym.

Tak wiem pomalowany w kafelki, za brudny i w ogóle powinien wyglądać inaczej ;)

 

IMG_0004GR_zpsmqweckbe.jpg

 

IMG_0003GR_zpsw2fweifn.jpg

 

IMG_0112GR_zps8m5ixnah.jpg

 

IMG_0111GR_zpszfum1jlp.jpg

 

IMG_0108GR_zps0ha4vqvy.jpg

 

IMG_0107GR_zpsadevjpq9.jpg

 

IMG_0105GR_zps3j7z10ku.jpg

 

IMG_0104GR_zps2slmpp47.jpg

 

IMG_0103GR_zps0jfhoezf.jpg

 

IMG_0100GR_zpsxzcsapeb.jpg

 

IMG_0095GR_zpsppeckupf.jpg

 

IMG_0092GR_zpsuam2guvc.jpg

 

IMG_0091GR_zpsotnykixs.jpg

 

IMG_0087GR_zps4rz3acd8.jpg

 

IMG_0086GR_zpsdk8rwatr.jpg

 

IMG_0085GR_zpswspvkc19.jpg

 

IMG_0082GR_zpsz32mi7yq.jpg

 

IMG_0081GR_zpshai7onen.jpg

 

IMG_0080GR_zpsiiavnoie.jpg

 

IMG_0001GR_zpshdq51ctf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem osobą doktoryzującą się ze średnicy nitów, tonów barw itp. Budowa modelu ma sprawiać frajdę, a model po skończeniu ma przyciągać uwagę... Twoja praca przypadła mi do gustu... Model ma to coś, co przyciąga moją uwagę (może te szachownice na szarym tle ). Jak dla mnie 5+ za odbiór ogólny, zgodności z oryginałem nie oceniam - bo raz, że się nie znam, dwa - dwa, że nie mam takiej potrzeby...

Podoba się..!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i pomalowany w polskie kafelki, ale podoba mi się, tak samo jak poprzedni, chociaż z tyłu kafelki mogły by być delikatniejsze, jak na przodzie i skrzydłach, ale to tylko moja subioektywna ocena ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kalki ModelMaker

 

IMG_0091GR_zpsotnykixs.jpg

756073as.jpg

 

IMG_0082GR_zpsz32mi7yq.jpg

1504.jpg

 

Te kalki projektował Stevie Wonder.

 

Rav chyba już kiedyś dyskutowaliśmy o kalkach z tej firmy wiec nie wywołuj ponownie afery. Skoro autor modelu je zastosował to chyba znaczy że mu pasują... Chcesz komentować to komentuj model bo to jest galeria modelu a nie lalek tej czy innej firmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można poprawić tych zbiorników by wisiały bardziej równolegle do kadłuba? Bo tak tył im opada... A przy okazji czy ktoś jeszcze robi kalki do polskich Herkulesów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladny brawo. Moja uwage przyciagnely smigla, nie mialem pojecia ze wszystkie musza byc w tym samym polozeniu.

 

Pewnie nie muszą być w jednym położeniu ale nie ma przeszkód żeby tak było ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ładny, chociaż faktycznie porównując do zdjęć oryginału poleciałeś za bardzo z cieniowaniem ;)

 

Taka ciekawostka...

Pracując iX lat temu w Siłach Powietrznych był to akurat okres wycofywania wszystkich AN-24 jak również zakupu od Hamburgerów bodajże dwóch Herklulesów. Chodziły pogłoski że samoloty mają niemal po 40 lat i latały nad Wietnamskim niebem transportując truposzów. Były również historie że mechanicy odkryli bardzo komiczny fakt.... mianowicie dziury po kulach z Naszego kochanego kałacha. Jeżeli jest w tym ziarenko prawdy należy się niski pokłon za tą jakże wspaniałą modernizację Sił Powietrznych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

To i Ja dodam coś od Siebie

Jeżeli chodzi o kalki to faktycznie nie są idealne, ale to wina producenta, a nie modelarza.

Co do cieniowania, to gdyby porównywać prawdziwy sprzęt do ich modelarskich replik, to 90% modeli na tym forum jest przesadzonych...

Prawdziwy sprzęt jest "płaski". Zabiegi modelarskie jak pre i postshading, washe i inne wymysły maja na celu uatrakcyjnić ten model, nadać mu większej głębi i sprawić, że przyciągnie swoim wyglądem uwagę, w porównaniu ze sklejonym i pomalowanym klasycznie i czysto modelem. Zresztą nawet sam Mig Jimenez to uzmysłowił w swoim warsztacie modelarskim

Co do ustawienia łopat silnika - tak są ustawiane na czas postoju.

Mnie osobiście mimo drobnych błędów bardzo się podoba ten modelik. Może troszkę faktycznie przeshading na ogonie za mocny i te zbiorniki, ale nie popełnia błędów ten co nic nie robi Cały czas do przodu, staramy się ;)

Dobra robota. Najważniejsze że model sprawił przyjemność sklejającemu

Sam mam takiego w 1:48 i też chcę zrobić Polaka. Kalki już są, poprawne łopaty i gondole silników z Attack Squadron też Teraz tylko żywicznych kół czasu brak.....

A odnośnie modernizacji naszych Sił Zbrojnych to kupiliśmy kilka "starych" c-130 - źle bo to stare złomy itp.... Kupilibysmy 2 nowe samoloty transportowe - żenada że tylko stać Nas na 2... kupiliśmy Amerykańskie? - Czemu akurat Amerykańskie... Kupilibyśmy inne.... Wszystkim nie dogodzisz Jest jak jest i zawsze może być gorzej... A jak już jest tak źle że gorzej być nie może... to MOŻE BYĆ JUŻ TYLKO LEPIEJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka...

Pracując iX lat temu w Siłach Powietrznych był to akurat okres wycofywania wszystkich AN-24 jak również zakupu od Hamburgerów bodajże dwóch Herklulesów. Chodziły pogłoski że samoloty mają niemal po 40 lat i latały nad Wietnamskim niebem transportując truposzów. Były również historie że mechanicy odkryli bardzo komiczny fakt.... mianowicie dziury po kulach z Naszego kochanego kałacha. Jeżeli jest w tym ziarenko prawdy należy się niski pokłon za tą jakże wspaniałą modernizację Sił Powietrznych ;)

Pracując w Siłach Powietrznych pewnie wiedziałeś też, że dwa pierwsze Herki wcale nie były nasze tylko wypożyczone z USAF, do czasu jak wyciągną z pustyni i wyremontują właściwe samoloty. Zupełnym przypadkiem doszło do tego, że wcale nie musieliśmy ich oddawać: pierwszego ciężko uszkodziliśmy w Afganistanie, gdzie ostatecznie został porzucony a drugi wypracował resurs i został nam podarowany jako pomoc szkoleniowa. Zasadniczo za oba złomy Amerykanie nie policzyli nam złamanego dolara. Te samoloty pozwoliły nam zrealizować ważną misję oraz wyszkolić załogi i obsługę. Tak więc darowanemu Herkowi w zęby się nie zagląda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.