Skocz do zawartości

UH-1 Huey Italeri 1:72


Melnikov

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

O tym modelu nie ma co się rozpisywać, ponieważ nic nadzwyczajnego w nim nie ma. Kilka części i po robocie. Spieprzyłem sprawę z szybami, ponieważ klejem trochę ubabrałem ;/ Ale cóż. Następny ze śmigłowców jest Black Hawk z Italeri w 1:48. Teraz mam clearfix'a z humbrol'a, więc problem szyb nie powinien się więcej pojawić.

 

Problem był z kalkami na dziobie ponieważ nie są idealnie dopasowane do maszyny. Musiałem je trochę przesunąć i białą, oraz czerwoną farbą zamazać wycięcia w kalce przeznaczone na zawiasy i klamki.

 

Uwielbiam kształt tej latającej kijanki. Ostatnio na konkursie widziałem ją w 1:24 i na pewno ją nabędę w przyszłości ;)

 

IMG_9757_zpsgwloohh7.jpg

IMG_9756_zpsfbk37dcu.jpg

IMG_9754_zpsljhv8ssb.jpg

IMG_9752_zps0ih0zbcs.jpg

IMG_9750_zpstadfhgju.jpg

IMG_9748_zpsuwj6t4yh.jpg

IMG_9746_zpsvay7vlkc.jpg

IMG_9741_zpsrp4uunt4.jpg

IMG_9738_zpse6qbb0s4.jpg

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, podoba mi się ten Huey, zdradzisz czy uzywales masek na szyby czy jakoś inaczej je chroniles o jakim kolorem pomalowales te szyby na suficie?

 

Do maskowania szyb użyłem maskola z humbrola. Z tym, że jest pewien problem przy ściąganiu maskola z modelu malowanego farbami Vallejo (nie wiem jak z innymi. AK pewnie taka sama sytuacja) Vallejo po wyschnięciu są jak guma, wiec ściągając maskę, możesz ściągnąć farbę, więc nacinam skalpelem dookoła szybkę, żeby mieć wszystko pod kontrolą :-P

 

A szyby oraz światełka pomalowalem Tamiya clear green x-25 oraz clear red x-27.

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, a powiesz jeszcze jak udało się pomalować wycieraczki, maskowales szybę dookoła czy bardzo ostrożnie pędzlem ? Co do clear green Tamiyi to nie wiem jak to robicie że w Hueyach wychodzi Wam taki ładny dark clear green, bo mi wychodzi zawsze mega jasno przezroczysta zielony. Malowałes te szyby aero czy pędzlem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Dziękuję, a powiesz jeszcze jak udało się pomalować wycieraczki, maskowales szybę dookoła czy bardzo ostrożnie pędzlem ? Co do clear green Tamiyi to nie wiem jak to robicie że w Hueyach wychodzi Wam taki ładny dark clear green, bo mi wychodzi zawsze mega jasno przezroczysta zielony. Malowałes te szyby aero czy pędzlem?

 

Wycieraczki pomalowałem pędzelkiem "z ręki" bez masek. Dodaję retardera i wódki, żeby farba nie była za gęsta i nie zasychała za szybko i po trzeciej warstwie już wsio pokryte. A jak wyjadę na szybę to biorę malutki pędzelek, maczam w wodzie i delikatnie ścieram. Prawdę mówiąc z Citroenie lepiej wyszły mi wycieraczki viewtopic.php?f=68&t=57566 .

 

A co do Clear Greena, to wystarczy dać więcej warstw ;) I malowałem pędzlem. Tylko trzeba rozcieńczyć farbę. Jest to moja pierwsza próba używania tej farby. Kolejny model to MH-60 i w nim też będę bawił się tą farbą. Tam będzie większa szyba, więc może być trudniej osiągnąć efekt. Ale wyjdzie w praniu.

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.