Skocz do zawartości

Ju-88 A4 Revell 1:32


RH

Rekomendowane odpowiedzi

miło było zobaczyć model na Krakowskim Festiwalu, rozmiar robi wrażenie

 

ja przyglądam się z tym większym zainteresowaniem iż robiłem jego młodszego brata (model w 1:72 jest podobno oparty na projekcie tego w 32, żeby nie powiedzieć "przeskalowany"), moim zdaniem trochę nietrafiona zieleń - bardzo jasna, i niestety na żywo kilka słabych miejsc nie wykończonych,

 

ale ogólnie imponujący kawał modelu

 

pozdrawiam

ww

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LEGO-dziewczyna ma brudne stopy, fe

 

Jeżeli chodzi o model napiszę najpierw, co mi się podoba. Podobają mi się:

- śmigła, bardzo fajnie zróżnicowane malowanie, widać że to element który się obraca i jest omiatany przez deszcz, śnieg, kurz, pył, itd.

- porządnie wykonane i naciągnięte linki anten, ja mam z tym wiecznie problem...

- wybór schematu malowania i wykonanie oznaczeń (maski?).

- skala; ten samolot w dużej skali robi świetne wrażenie już z założenia, a sama praca w 1:32 +, zwłaszcza gdy z wiekiem wzrok się pogarsza (ja tak mam...), potrafi dać wielką satysfakcję.

 

Natomiast do przemyślenia w następnych pracach:

- preshading; tu zdecydowanie za mocny, zdecydowanie nierówny... nie ma iluzji, gry światła i cienia, nie ma konsekwencji.

- podwozie; skoro parkuje na trawie, koła nie powinny błyszczeć czystością, co innego na śniegu.

- ślady spalin; myślę, że powinno być więcej, zwłaszcza z tyłu, nad rurami wydechowymi:

 

sAC2KY.jpg

 

Ale jakby nie było, model schludnie i czysto wykonany, jako całość może się podobać, gratulacje

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiem krótkimi słowami nie zgadzam sie z tym ! Uważam ze wszystko jest ok , szczególnie co do okopceń , jest wszystko tak jak ma być .dowód zdjęcie

47d8b3c427c8d37a02c9ca22a58fbe74.jpg

i to tyle w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za akademicka dyskusja, ludzie, dajcie spokój

Rozmiar okopceń przecież zwiększa się z czasem i nie jest w żaden sposób przypisany do samolotu, a jeśli konkretna maszyna ma na zdjęciach duże okopcenia, to prawie pewnym jest, że jakiś czas wcześniej te okopcenia były mniejsze, prawda?

 

Model fantastyczny, tylko przy tej skali zawsze mnie zastanawia gdzie takiego bydlaka upchnąć w domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okopcenia - oczywiście mogą być mniejsze lub większe, nie o to mi chodziło. Na zdjęciach wklejonych przez RH widać je w różnym natężeniu, począwszy od braku - zapewne po umyciu samolotu. Co nie zmienia faktu, że jeżeli prezentuje się maszynę przed myciem, to jednak moim zdaniem bliższe rzeczywistości będą mocno okopcone gondole.

 

Natomiast nie ukrywam, że fotografia samolotu wykonana "z góry" jest mocno inspirująca: zamazane oznaczenia Luftwaffe, różnice barw na usterzeniu poziomym, cień (?) na klapach (być może to tylko efekt słońca padającego od przodu i lekkiego wychylenia klap), widoczne przetarcia i wypłowienia powłoki lakierniczej... aż się zacząłem zastanawiać, do tej pory z uwagi na rozmiar gablot unikałem modeli samolotów wielosilnikowych w 1:32 ... tak, inspiracja to moja ulubiona funkcja forum .

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.