Skocz do zawartości

Su 27 UB Flanker C - 1:72 Trumpeter


jrminiatures

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Ukończyłem kolejny zlecony projekt. Ponownie model Su 27 - tym razem w wersji 2 osobowej UB - Flanker C. Model w skali 1:72 od Trumpetera. Z dodatków to standardowo blaszki do kokpitu i elementy kadłuba i podwozia, żwyiczne dysze i koła od Airsa oraz rurka piota od Mastara. Model był częściowo znitowany przez producenta więc poleciałem całego nitowidłem. Sam model dużo słabszy od Zvezdowskiego. Kolory mieszane aby pasowały w/g tego co dał nam Trumpeter. Ogladajcie

 

 

Su27UB_01.jpg

Su27UB_02.jpg

Su27UB_03.jpg

Su27UB_04.jpg

Su27UB_06.jpg

Su27UB_07.jpg

Su27UB_08.jpg

Su27UB_09.jpg

Su27UB_10.jpg

Su27UB_11.jpg

Su27UB_12.jpg

Su27UB_13.jpg

Su27UB_14.jpg

Su27UB_15.jpg

Su27UB_16.jpg

Su27UB_17.jpg

Su27UB_18.jpg

Su27UB_19.jpg

Su27UB_20.jpg

Su27UB_21.jpg

Su27UB_22.jpg

Su27UB_23.jpg

Su27UB_24.jpg

Su27UB_25.jpg

Su27UB_26.jpg

Su27UB_27.jpg

Su27UB_28.jpg

Su27UB_29.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na modelu zastosowalem kilka odcieni washa, od szarego po ciemny niebieski mieszajac je miejscami. Dodartkowo przeryte linie też pogłębiły ten effekt. Niestety ale lubie jak tak to wychodzi -chodź nie ma nic wspolnego z realem - taki juz mój styl. Dzieki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię Twój styl. Model mi się bardzo podoba, ale spód w okolicy silników wygląda jak po awaryjnym lądowaniu na trawie Jak dla mnie trochę za mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na modelu zastosowalem kilka odcieni washa, od szarego po ciemny niebieski mieszajac je miejscami. Dodartkowo przeryte linie też pogłębiły ten effekt. Niestety ale lubie jak tak to wychodzi -chodź nie ma nic wspolnego z realem - taki juz mój styl. Dzieki :-)

Nie rozumiem tej gadki o stylu... To trochę tak jakbyś się snobował na bycie artystą nowoczesnym. Szkoda, że masz "własny styl" bo na przykład dysze wyszły ci bardzo dobrze, mimo, że nie widać na nich "Twojego stylu". PS. Była kiedyś taka gazeta dla kobiet "Twój Styl"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię Twój styl. Model mi się bardzo podoba, ale spód w okolicy silników wygląda jak po awaryjnym lądowaniu na trawie Jak dla mnie trochę za mocno.

 

Brudzenie spodu robiłem trochę na czuja i fantazja mnie poniosła - i faktycznie mogłem to bardziej pościerać/zmniejszyć intensywność - ale kurcze już tego nie zmienię bo model już po akceptacji klienta stoi zapakowany.

 

Tutaj zdjecie oryginału - jest nawet czysto ( chodź wydawało mi się że ruski są brudasami od spodu)poza smugami na środku -

transportation-on-the-tow-of-the-disassembled-airplane-su-27the-airplane-HP26K8.jpg

 

 

Nie rozumiem tej gadki o stylu... To trochę tak jakbyś się snobował na bycie artystą nowoczesnym. Szkoda, że masz "własny styl" bo na przykład dysze wyszły ci bardzo dobrze, mimo, że nie widać na nich "Twojego stylu". PS. Była kiedyś taka gazeta dla kobiet "Twój Styl"....

 

Nie traktuję się artystą - i jestem dumny ze "swojego stylu" w jakim robię swoje prace - a dysze - to już któryś tam Su w moim wykonaniu i akurat do dysz się przyłożyłem - bo w tym modelu całą zabawę dają silniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym powiedział, że model w "Twoim stylu" - pastelowy Ale nie mówię, że mi się nie podoba, bo się podoba.

 

Tym fotem powyżej bym się nie sugerował przy brudzeniu, bo wygląda jak samolot z pomnika czy muzeum, na pewno nielot i ta ruda smuga pod jedną czy drugą gondolą wygląda jak zaciek syfu zmytego deszczem Warto sobie znaleźć informację, gdzie jest jaki drenaż, czy odpowietrzenie pod silnikiem, wtedy łatwiej planować na modelu, skąd i co ma cieknąć, taki hint na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj zdjecie oryginału - jest nawet czysto ( chodź wydawało mi się że ruski są brudasami od spodu)poza smugami na środku

Tym fotem powyżej bym się nie sugerował przy brudzeniu, bo wygląda jak samolot z pomnika czy muzeum, na pewno nielot i ta ruda smuga pod jedną czy drugą gondolą wygląda jak zaciek syfu zmytego deszczem Warto sobie znaleźć informację, gdzie jest jaki drenaż, czy odpowietrzenie pod silnikiem, wtedy łatwiej planować na modelu, skąd i co ma cieknąć, taki hint na przyszłość.

Przeglądałem w ostatnim czasie dużo fotek Su-27 i... one, wbrew pozorom, rzadko bywają brudne przy silnikach Czasem jednak są i wygląda to dokładnie tak, jak na fotce, którą wrzucił jrminiatures, czyli cienki pasek na środku tunelu silnika.

 

Brudzenie spodu robiłem trochę na czuja i fantazja mnie poniosła - i faktycznie mogłem to bardziej pościerać/zmniejszyć intensywność - ale kurcze już tego nie zmienię bo model już po akceptacji klienta stoi zapakowany.

Jeżeli klientowi się podoba, to chyba jest tak, jak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie w twoim wypadku możan mówić o "twoim stylu" jak tylko zobaczyłem tem model pomyślałem że już wudziałem gdzieś takie "pastelowe" malowanie.

Mnie się podoba tem model wygląda ciekawie osłony silników są bardzo fajnie wykonane a to jak zwykle wizytówka rodziny Su-27.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.