Skocz do zawartości

P.7 1/72 Arma Hobby


Flachenty

Rekomendowane odpowiedzi

Solo, jak patrzysz na to zdjęcie NLJHuNzJENyAPlpVvMmIhOYELE0ACDmRywFtNA_bkTdRpFXYK8RvKzBjJqHGIeetH_iLfsTK9hmffekzVa11-6ubwxZxX6oh7_BRHoQMz239evafbjLAXntAjvkFEu8-ZKZJphCWaipJXGaQEFQV-JYHO261KDLLoPEruvlZ6b5nmui_L-6qC_plkM-aHyRq7FCcgzSEIaR6V7V9oNXfwxvoR4uTz5GlAKIqyUvsr8KI_asuTRyO6aCHZnYiTpv0A38hLr99q83utFHrdKUdAtKbkNoOciip7YItrVTJJyTUGPOIvUo21v9kJL70sgd1WpN0A6LejnIdFWdycrQD2C8cTisi6qx3UrE7lTwAHvDFrzn7JA981m78QlUmo9hYgvoG-P3Bo31M1NDK_IJo2lo6HKg2o5ZnQwI5Sj-Iq29oElzXEHQvOdtGfZ8divDqlrgMQWyHb_3x-PPhpA9phGHX3yqkqXuH2FJJo1cSPotQNlpjNpjPN8f--USbR9Bv__R9qMWuxsKQWJJ8rFWXpKL1MlSySA1KLadn-3m3YbtbfqCowHg2YU43mYJBvqEMRMs3HYZk7CzRZbXeZEyP2CeRVb0lbRGYydeNjGe-CzK2H08eU9OXRg=w1000-h925-no

To nie masz tych uczuć, jakie większość z nas hodowała gdzieś na dnie naszych modelarskich serc, że przyjdzie dzień, że Polskie firmy zrobią DOBRE modele polskich samolotów.I my nareszcie będzie my mogli zrobić kolekcje polskich maszyn z Września ?? I to się właśnie spełnia .. Nie czujesz tego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I my nareszcie będzie my mogli zrobić kolekcje polskich maszyn z Września ?? I to się właśnie spełnia .. Nie czujesz tego ?

I jeszcze do tego pomalować je farbami polskich firm, z dobrze dobranymi przez znawców tematu kolorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo, jak patrzysz na to zdjęcie NLJHuNzJENyAPlpVvMmIhOYELE0ACDmRywFtNA_bkTdRpFXYK8RvKzBjJqHGIeetH_iLfsTK9hmffekzVa11-6ubwxZxX6oh7_BRHoQMz239evafbjLAXntAjvkFEu8-ZKZJphCWaipJXGaQEFQV-JYHO261KDLLoPEruvlZ6b5nmui_L-6qC_plkM-aHyRq7FCcgzSEIaR6V7V9oNXfwxvoR4uTz5GlAKIqyUvsr8KI_asuTRyO6aCHZnYiTpv0A38hLr99q83utFHrdKUdAtKbkNoOciip7YItrVTJJyTUGPOIvUo21v9kJL70sgd1WpN0A6LejnIdFWdycrQD2C8cTisi6qx3UrE7lTwAHvDFrzn7JA981m78QlUmo9hYgvoG-P3Bo31M1NDK_IJo2lo6HKg2o5ZnQwI5Sj-Iq29oElzXEHQvOdtGfZ8divDqlrgMQWyHb_3x-PPhpA9phGHX3yqkqXuH2FJJo1cSPotQNlpjNpjPN8f--USbR9Bv__R9qMWuxsKQWJJ8rFWXpKL1MlSySA1KLadn-3m3YbtbfqCowHg2YU43mYJBvqEMRMs3HYZk7CzRZbXeZEyP2CeRVb0lbRGYydeNjGe-CzK2H08eU9OXRg=w1000-h925-no

To nie masz tych uczuć, jakie większość z nas hodowała gdzieś na dnie naszych modelarskich serc, że przyjdzie dzień, że Polskie firmy zrobią DOBRE modele polskich samolotów.I my nareszcie będzie my mogli zrobić kolekcje polskich maszyn z Września ?? I to się właśnie spełnia .. Nie czujesz tego ?

Serce rośnie Polskie modele polskich samolotów ,malowane polskimi farbami Czego jeszcze można chcieć

Myślę że kolega Solo nieco przesolił

To trochę tak jak fan Disco Polo ,któremu włączono Pink Floyd , no nie ta estetyka

Muszę mieć wszystko co wyszło tyle lat na to czekałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę tak jak fan Disco Polo ,któremu włączono Pink Floyd , no nie ta estetyka

 

W sumie jako fan Pink Floyd poczułem się w tej galerii trochę jak na koncercie disco polo, stąd moja reakcja.

Serio, naprawdę to ciekawe jak to ludzi boli tyłek tylko dlatego że mi się coś nie podoba.

 

To nie masz tych uczuć, jakie większość z nas hodowała gdzieś na dnie naszych modelarskich serc, że przyjdzie dzień, że Polskie firmy zrobią DOBRE modele polskich samolotów.I my nareszcie będzie my mogli zrobić kolekcje polskich maszyn z Września ?? I to się właśnie spełnia .. Nie czujesz tego ?

 

No nie czuję, bo mnie ani te maszyny nie interesują, ani te modele nie obchodzą.

Inne klimaty w obszarze moich zainteresowań, przecież dobrze tym wiesz.

Niczego co ma śmigła!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo napisał(a):

No nie czuję, bo mnie ani te maszyny nie interesują, ani te modele nie obchodzą.

 

 

W takim razie po co wchodzisz w takie wątki?

 

Też tego za bardzo nie rozumiem..może stąd się właśnie bierze cierpki odzew braci na tego typu komentarze?

pzdr

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie. Człowiek napisał, że mu się nie podoba i napisał dlaczego. Ma rację, albo nie. Merytorycznym argumentem na 'nie' jest informacja, że człowiek jest głupkiem i ignorantem. Bardzo ładnie. Kiedyś wypisałem się z motocyklowego forum bo mi tamtejsze zwyczaje niezbyt odpowiadały. A jak zapisywałem się na modelarskie, to myślałem: O tu to będzie elegancko. Taki naiwniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtam

nie narzekajcie tyle bo znow Nam Mod watek zamknie - jak to sie niestety stalo z "krytycznymi uwagami odnosnie Karasia"

wedlug mnie troche nieszczesliwe posuniecie

Ale do rzeczy

Kazdy ma prawo pisac, czy mu sie model podoba czy tez nie i wedlug mnie nie powinien byc za to krytykowany

Kazdy ma swoje doswiadczenie modelarskie i spojrzenie na zbudowane lepiej lub gorzej modele

Ja w kazdym razie , choc napisalem w ww watku, co mi sie w Karasiu nie podoba bardzo sie ciesze

z naszych modeli. Trzy Karasie juz kupilem a Siodemki przylecialy wczoraj

Jeszcze tylko zeby Los i jakas Wilga..... Ech

Budujemy i cieszmy sie

Pozdrawiam Bravo112

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie. Człowiek napisał, że mu się nie podoba i napisał dlaczego. Ma rację, albo nie. Merytorycznym argumentem na 'nie' jest informacja, że człowiek jest głupkiem i ignorantem. Bardzo ładnie. Kiedyś wypisałem się z motocyklowego forum bo mi tamtejsze zwyczaje niezbyt odpowiadały. A jak zapisywałem się na modelarskie, to myślałem: O tu to będzie elegancko. Taki naiwniak.

 

Bo krytykowanie polskich produktów jest zakazane. Nie zauważyłeś? A niech no ktoś spróbuje zrobić 7mke z czarnymi krzyżami - kamienie polecą jeden za drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się modelik całkiem podoba. Znaczy same wypraski rewelacją może nie są, bo jest trochę roboty przy usuwaniu nadlewek i pogłębianiu zbyt płytkich i rozmytych linii, ale ogółem model stanowi znaczny skok do przodu w stosunku do tego, co było dostępne do tej pory. Kształt, proporcje, szczegółowość jak najbardziej na plus. Oczywiście nadal nie jest to poziom Hasegawy czy Tamiya. Z drugiej strony, czy Japończycy podjęliby taki tema? Chyba nie... Trzeba więc sobie radzić z tym co jest.

 

jakas Wilga..... Ech

Grecy z Grand Models zapowiedzieli Dromadera 1/72. Możliwe, że się ukaże pod koniec tego roku. Może być?

19598781_1269027149872858_2674632411491566769_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust, to ta siódemka nawet nieco za mocno poobijana. Poza zdjęciami z okresu wojny bardzo rzadko widziałem zaniedbane puławszczaki. Widać, że nasi mechanicy bardzo dbali o maszyny. Z modelarskiego punktu widzenia jest to, może i owszem, nudne i płaskie, ale bliższe realiom.

 

Ogólnie podoba mi się. Przyczepiłbym się do brzydkich szlifów na śmigle w miejscu łączenia z kołpakiem i w środku pierścienia osłaniającego cylindry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ogólnie podoba mi się. Przyczepiłbym się do brzydkich szlifów na śmigle w miejscu łączenia z kołpakiem .

Śmigło z kołpakiem będzie dostępne wkrótce w poprawionej wersji z żywicy. To słabszy element zestawu. Jeszcze by się ładna chłodnica oleju przydała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

net sailor

nie nie moze byc Zwlaszcza ze Ci z GrandModelu to chyba po rusku gadaja

przynajmnie nic innego w necie nie znalazlem

a jesli jeszcze raz porownasz wilge to tej licencyjnej pokraki to

Oczywiscie zartuje ale dla mnie wilgi nic nie zastapi

Wracajac do siodemki - ladny i udany model - dopracuje sie i bedzie OK

( w oczekiwaniu na Losia i Iskre)

Pozdrawiam Bravo112

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.