Skocz do zawartości

MiG-29A 9-12 GWH 1:48


KRL

Rekomendowane odpowiedzi

Tem model G.W.Hjak i całą serię MiG'w-29 od tego producenta uważam za modele rewelacyjny w materii jakości może z jednym drobnym wyjątkiem (kalkomanie). Ponownie wziąłem więc na warsztat MiG'a-29 z numerem bocznym 40 i postanowiłem poprawić to czego nie zrobiłem przy pierwszym podejściu.

 

Tym razem poświęciłem więcej czasu na dorobienie właściwych anten i co istotne pozbawiłem powierzchnie sterów przetłoczeń.

Model miałbyć delikatnie zróżnicowany bez jakiś nadmiernych śladów eksploatacji ostatnio zrobiłem sporo modeli po przejściach więc czas na coś mniej agresywnego i zwyczajnie mniej sfatygowanego.

 

Niestety nie obyło się bez błedów największy i najbardziej kującym w oczy to zdecydowanie zły kolor koła z kosami na grzbiecie.

Kalki modelmakera niestety kolorem bardzo odbiegają od oryginału. Postaram się dorobić maski i poprawić ten aspekt tak by model w pełni mnie cieszył.

W kwestii samego zestawu nie napiszę nic innego jak tylko tyle że lepszego zestawu MiG-29 na rynkui nie ma.

 

m6RfWaC.jpg?1z5150I5.jpg?14SAPIgK.jpg?1FqwDeSA.jpg?1JQpo6Fj.jpg?1cxONaM2.jpg?1fYsHweo.jpg?1q7nGJBK.jpg?1swzDEN4.jpg?10lHGLeZ.jpg?1ry7j897.jpg?1L9rTGAG.jpg?1knlFXkI.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurczę, mam identycznego w planach Kalki miałeś widocznie ze wcześniejszego wypustu. W moich kolorystyka jest poprawiona, dołączona jest jeszcze mała kalka z erratą i szablon do narożnego fragmentu. Godło pod kabiną masz szare? U mnie jest srebrne... Poza wiadomym malunkiem na grzbiecie nie za bardzo pasują mi dysze, wyglądają jak osmolone, za dużo czarnego. Bardzo odstają od reszty, która mi się podoba. Fajnie zrobiona powierzchnia. dziwi mnie tylko ta skośna smuga na prawej klapie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki nim je nałożyłem wydawały się mieć właściwy kolor. Niestety po namoczeniu i nałożeniu są po prostu jasno niebieskie. Ale dam sobie z tym radę jak dorobię maski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc ten model do poprzednich Twoich prac - robiłeś lepsze. Jest też kilka błędów merytorycznych, co do samej konstrukcji, ale nie będę nudził. I nie zrozum mnie źle, po prostu wchodząc do tej galerii spodziewałem się czegoś innego. Jest "ładny", a można by przywyknąć do wyższego poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie zmartwiłeś, że jednak i z moimi może być podobnie. Powtórzę więc, jakie masz godło pod kabiną?

 

 

Godło pod kabina jest srebrne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że trzeba zrobić maski, napiszę do modelmakera czy nie wykonaliby takich masek? Byłoby świetnie gwarancja tych samych wymiarów itd.

Wtedy łatwoby było wykonać poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięuję wszystkim za opinie cieszę się że ogólnie model jest pozytywnie odbierany, teraz na warsztat trafi MiG-29A ale tym razem w skali 1:32 i mam nafdzieję że praça nad nim sprawi mi tyle frajdy co nad modelem G.W.H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Przywołuje ten wątek z tego względu że sam właśnie kompletuje swojego miga i jestem zszokowany jak kalki ModelMaker zmieniły kolor, które już niestety mam.

Czyżby trzeba było zamówić u kogoś innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym wyjściem byłyby maski, jednak można też spróbować na koniec położyć delikatny filtr by złagodzić nie co ten ewidentnie niebieski odcień na kalkach.

Wykonałem takie dwa modele jeden dla pilota który odchodził na emeryturę a latał na MiG'u-29 i jak odbierał model to powiedział mi że ten kolor nie jest błedny podobno te koła bardzo mocno odbiegały kolorystycznie od reszty kamuflażu. Więc może faktycznie nie jest aż tak żle z tymi kalkami jak mi się początkowo wydawało.

Dodatkow są spore różnice między poszczególnymi samolotami zobacz poniżej faktycznie tu także widać ten niebieski odcień:

 

8VvLUmf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jakieś zwarcie w systemie bo zadałeś pytanie w moim zapytaniu,nieważne.

 

Chodzi mi jakiej użyłeś chemii do kalek,może to jest powód?

 

Też brałem to pod uwagę ale sprawdzał na kalkach MM na czterech różnych płynach zawsze efekt jest taki sam.

Używanm Microscale, Tamiya Mark Fit, Humbrol Decal Fix i Mr.Hobby MARK SOFTER NEO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontakt z drukiem bedzie, ponieważ i tak nałożysz pózniej kalki, ale zapewniam cię że to nie kwestia chemii a koloru kalkomanii.

Dobrym rozwiązaniem może być jak wspominałem nałożenie delikatnego filtra z szarego koloru na sam koniec przed aplikacją lakieru matowego.

 

Nie pamiętam też czy koledzy nie pisali gdzieś że caracal robił też te kalki i może mają inny odcień, ewentualnie jak nie masz ciśnienia na czas można zlecić wykonanie masek na podstawie tej kalki i to rozwiąże problem koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrakcyjny,zależy dla kogo.Dla mnie to oznacza dyskwalifikacje tych kalek.Spróbuję się skontaktować z ModelMakerem czy znają problem,ponoć to modelarze,a może mają jakiś patent na ich nakładanie.Jeśli nie to komuś zlecę,ostatecznie caracal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.