Skocz do zawartości

MENG P-51 Mustang 1:48


tombie01

Rekomendowane odpowiedzi

efa0fe2fa75541b6.jpg

 

Generalnie ulepiłem sobie Mustanga z Menga w ramach pewnych testów lakierniczych ale ponieważ mogę już coś na temat nowego zestawu powiedzieć podzielę się tym z wami

ZALETY:

-zestaw nie wymaga praktycznie szpachlowania, wypraski są tak rozwiązane że pasowane są na ciasno i w taki sposób aby miejsce łączenia wyglądało na naturalne, na przedstawionym modelu szpachlowane są tylko krawędzie natarcia i to szpachlą płynną ;

-zestaw posiada wynitowane powierzchnie - nie sprawdzałem z praca magisterską Pawła Głowackiego o mustangach ale na oko się zgadza.

-gdyby ktoś się uparł zestaw można w 90 % złożyć bez kleju wszystko jest praktycznie na zaczepach albo sworzniach 'na wcisk'

-plastik na przeszkleniach bardzo ładny krystalicznie transparentny;

-rewelacyjne kalki - po zdjęciu z podkładu papierowego stwarzają wrażenie materiału żelowego i że są stosunkowo grube a bardzo ładnie reagują na płynu siadają pod solwentem w nitach i liniach podziału, nie rozrywają się.

WADY

-dość duże ograniczenie w przymierzaniu części - czasem jak się coś złoży na sworzniach wciskowych albo zaczepach możne być problem z rozłożeniem

-cała powierzchnia modelu jest chropowata, dlatego trudno uzyskać efekt na metalizerach -dlatego całość powierzchni solidnie zeszlifowałem i wypolerowałem

-limuzyna pomimo iż stwarza wrażenie rewelacyjnie przeźroczystej posiada przez środek szew.

-niektóre elementy montowane na wcisk nie dochodzą do końca albo się nie licują z płaszczyznami co może powodować wystąpienie szpar - patrz na moim modelu zestaw śmigła z kołpakiem nie dochodzi całkowicie do kadłuba (część praktycznie nie do zdjęcia bez dużych uszkodzeń)

 

MÓJ MODEL

-bardzo proszę o nieocenianie kwestii zgodności historycznej oraz niektórych dziwnych rzeczy jak np obramowanie wokół pokryw karabinów i amunicji poniewaz jak już pisałem model został wykonany celem nauki malowania metalizerami

 

tak więc

-całość została pokryta podkładem Surfacer Gunze czarnym 1500

-podkład wypolerowałem gąbką ścierną 3M superfine

-zróżnicowałem panele na etapie podkładu różnymi farbami np Hubrolem czarnym błyszczącym, szarym błyszczącym lub specyfikiem honney Alclada

43561d98de454afc.jpg

-na całość nałożyłem polished aluminium Alclada

 

generalnie wiem że jest troszkę zbabolon WIĘC SPOKO

 

d3e699534afdca47.jpg

 

71eff3f86e067647.jpg

 

1f40fadac679d395.jpg

 

58d1ecd79defc123.jpg

 

606c5af6de3aa420.jpg

 

4d00b4d7ae1eaa64.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony nieugięte i czyste. I do tego burdel na warsztacie. Wstyd panie!

 

to nie jest burdel tylko 'twórczy nieład' a opony takie już będą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hi a patrzyłem dziwnie na ten składany wynalazek z Menga a tu proszę okazuje się że można z tego zrobić świetny model. Graty, jak zwykle w Twoim wykonaniu przyjemnie się ogląda.

Ps. I co że opony nie ugięte właśnie podpompowali i tyle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.