Skocz do zawartości

Academy F-16 CJ 1:72


Kwiat126p

Rekomendowane odpowiedzi

O mnie:

Witam, to mój pierwszy temat. Po wielu latach powróciłem do modelarstwa i zrobiłem 9 modeli z czego 3 pierwsze na "rozgrzewkę" bo są średnio-udane i tych zamieszczać nie bedę na forum. Zauważyłem że wiele dobrych modeli jest jechanych tutaj od góry do dołu nie wiem za co więc aż strach dodawać swoje Ale zdecydowałem się to zrobić ponieważ chcę znać opinie kogoś kto się na tym zna. Maluje tylko pędzlami. Aerografu używać nie będę bo nie planuje mieć w przyszłości dużo większej kolekcji i mi się to nie opłaca + nie mam do aero warunków w domu.

 

O modelu:

Ten model jest moim najnowszym, będę wrzucał z czasem te starsze do galerii żeby poddać je ocenie. Wykonany w całości pędzlami. Farby akrylowe Pactra + jedna Tamyia. Wash AK neutral gray co wygląda jak czarny + AK Naval taki ciemny brąz, filtr Mig Grey for White. Lakier matowy Valleyo. Wiem że ta formacja WP miała F-16 CG z bombami zamiast HARMów ale zniszczyłem kalkę z SW i musiałem przerobić go na WP. Co do błędów to niestety koła tylne nie są na tej samej wysokości i przez to samolot nie trzyma poziomu patrząc na niego z przodu. Babrałem się też przy dolnych płetwach bo oczywiściem usiałem niechcący odłamać jedno i trzeba było je od nowa przykleić kiedy model był już skończony. Szlifować to miejsce po starym kleju, podmalować w okolicach to i owo itd. horror. Sam model jest bez dodatków, prosto z pudełka. Ogólnie bardzo polecam ten model Academy mimo że drogi to się opłaca pomimo że dziób ma ciut inny kształt i wlot powietrza.Nity, linie podziału, możliwość wielu wersji do wykonania, wszystko drobne i szczegółowe po prostu jakość świetna. Przepraszam za fotki ale lepiej nie da rady. Długo zastanawiałem się czy utworzyć tu konto i dodać takie fotki czy nie robić nic ale chęć poznania opinii była silniejsza, sorry. Aha i nie ma na samolocie żadnych dziwnych przebarwień fioletowych w okolicach kokpitu no bo skąd To ta cyfrówka tak zabarwiła czarny wash.

 

shhYJFg.jpg

 

d37z2jT.jpg

 

YAEXwAL.jpg

 

Khvnt7s.jpg

 

G49d6oZ.jpg

 

JuRyUZ3.jpg

 

z6RhGkH.jpg

 

t6L8gwv.jpg

 

hX26UZS.jpg

 

fDT3AVL.jpg

 

dJUDhrd.jpg

 

gM3puZo.jpg

 

6nspfnk.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny model i kolejny bardzo nieudany.

Znowu to samo: malowanie niestaranne, brudno, brak dokładności.

Co gorsza widać miejsca łączenia części, jak w przypadku statecznika.

Brudzenie to po prostu roztarcie jakiejś ciemnej farby - wygląda to bardzo źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojj taaak baaardzo nieudany ojej. Połamany, krzywy i zalepiony mchem. Taaak bo robiłem go pijany, miałem gdzieś malowanie i potem wstawiłem sobie na forum. A ta czarna farba to wash natural grey lub wash ala umbra palona znawco farb. Nawet nie jesteś w stanie jednego przykładowego miejsca wskazać gdzie jest to słynne twoje "niestarannie malowanie" jakieś krzywizny, ząbki czy jakiekolwiek zacieki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.