Teraz jest Cz paź 19 2017, 5:39

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Academy F14A Tomcat 1:72
PostNapisane: Cz wrz 14 2017, 23:55 

Może i jest wykonany poprawnie, trudno ocenić na tych zdjęciach. Sklejony jest w miarę, nie widzę jakiś śladów łączeń, ale z drugiej strony trudno takie rzeczy wychwycić, bo naprawdę złe malowanie i brudzenie na to nie pozwalają.
Nie dziw się że ludzie krytykują jak model jest pomalowany, bo pomalowany jest źle. Sprawia wrażenie grubo nakładzionej farby i roztartej. To samo jest z brudzeniem.
Ten Tomcat wygląda po prostu jak brudny model, a nie jak model brudnego samolotu.
Zabrakło czystości, staranności, a to raczej podstawy w modelarstwie lotniczym.
Możesz się oburzać że ludzie nie docenili tego co zrobiłeś, ale oceniamy jak widzimy.
Ja Cię nie krytykuję bo jestem złośliwy, tylko krytykuję bo mi się model po prostu nie podoba.
Biorąc słuszną krytykę zbyt osobiście, na starcie strzelasz sobie w kolano.

PostNapisane: Pt wrz 15 2017, 0:05 

no to może zrobiłem błąd że nie wybrałem jeszcze lepszego zestawu bo tak jak mowie ni cholere nie dalo sie pomalować go tak zeby lekko nie zalać tych płytkich i drobnych linii(bo chyba o to chodzi, tyle dostrzegam że niknące linie sprawiaja wrażenie ze są lekko zalane czyli że za grubo nałożona farba niby). Model dobry pod aerograf może. Ten model wykonalem wg identycznego schematu z identyczną starannością jak kolejne dwa gdzie już nie ma uwag tego typu. Tak czy siak rozumiem że albo to nie dla mnie bo modelarstwo się zaczyna dopiero od mistrza Solo i Skargi wzwyż dumnie dzierżącego aerograf i pół tony chemii najwyższej jakości albo mogę tworzyć dalej na tym poziomie ku mojej satysfakcji bo mam dziką satysfakcję i przyjemność z efektu końcowego jak na malowanie tym "strasznym" pędzlem. Mamy jak w każdej dziedzinie rzeczy słabe i bardzo dobre i na podstawie ogółu oceniamy poszczególny przypadek - tak myślę. Ja widziałem masę szajsu i masę dobrych modeli. Na prawdę więc oceniacie przez pryzmat wszystkiego co widzieliście? Dziwi mnie że spośród ogółu modeli jakie widzieliscie w życiu ten plasje się na dnie wg was.

Ostatnio edytowano Pt wrz 15 2017, 0:12 przez Kwiat126p, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pt wrz 15 2017, 0:07 

Skoro Tobie się model podoba i masz satysfakcję z modelarstwa to jest najważniejsze.
Jeśli jednak pokazujesz model publicznie, to musisz liczyć się z ocenami publiki, a ona ocenia według własnych gustów i preferencji, nie ominiesz tego.

PostNapisane: Pt wrz 15 2017, 0:16 

no dobrze. Byłem przygotowany na jakaś krytyke przecież. Ale chyba nie na "popaćkane, za grubo" i inne opowieści z mchu i paproci, których ni huhu nie widać na foto. To już był dla mnie głęboki szok :D Ale...róbta co chceta. Wiem że modelarstwo sie zaczyna od was drodzy mistrzowie wzwyż jak napisałem i nie śmiem dodawać swemi brudnemi członkami kolejnych zdjęć tych swoich wypocin :) Niegodzien jam.

na deser macie tutaj model malowany aero, estetyczny i czysty:

https://www.youtube.com/watch?v=EapWilG4iAo

to ja już wole swoje "brudne dno i wodorosty"

PostNapisane: Pt wrz 15 2017, 0:49 

Kolego. ... faktycznie masz zacieki na modelu. Widać wyraźnie po powiększeniu zdjęcia. A pędzlem da się bez zaciekow :)

Tapniete z widelca

PostNapisane: Pt wrz 15 2017, 1:23 

Żartowałem!
Jest prześliczny! Myślę ze wszystkie konkursy nim pozamiatasz. Oby tak dalej. Jest rewelacyjnie. Powłoka lakiernicza cudowna, ślady eksploatacyjne lepsze niż na prawdziwym. Masz potencjał!

Teraz dobrze?

PostNapisane: Pt wrz 15 2017, 7:32 

Nie ma co się tak napinać.To ty masz mieć radochę i satysfakcję z tego co robisz ale wstawiając model na forum poddajesz go ocenie innych.Nie ma modelu idealnego.Nawet w modelach Solo i Skargi na upartego idzie coś znaleść.Piszesz że wash od AK jest za ciemny.Jest tyle panel linerów od AK i AMMO MiG do różnych kolorów kamuflażu.Może zamiast następnego modelu trochę inwestycji w warsztat.Sam jestem nowy na tym forum i też niektóre moje modele zostały zjechane chociaż modelarstwem zajmuję się już kilkadziesiąt lat.Krytykę trzeba przyjąć na klatę i działać dalej próbując robić coraz lepiej.Moim skromnym zdaniem ten model lepiej by wyglądał czysto sklejony i pomalowany bez washa.

PostNapisane: Pt wrz 15 2017, 8:18 

niestety klauzyla sumienia nie pozwala mi zrobić czystego modelu bez washa. Bleeee. Skarga aż się zarumieniłem. Ale i tak twoje lepsze bo używasz jedynie słusznego aerografu(gdzie ten kmiot z tymi pędzlami mi wyjeżdża!Jakieś purchle i pajęczyny ma na modelu) i jesteś master of the year i forumowe guru. Na marginesie to zabawne że dorosłe chłopy kłucą się o plastikowe samolociki. Widać niektórzy nawdychali się rozpuszczalników. Gównoburza to tutaj częste zjawisko więc przyjmuje to za normę(długo śledziłem to forum wcześniej i zauważyłem że Solo był traktowany jak czarna owca wiec może dla tego odreagowuje teraz).

Xman wiadomo że poddaje się ocenie/krytyce, nie jestem pierwszy raz na jakimś forum. Ale z tym że wstawia się zdjęcia słonia a mówi mi gościu że widzi wielbłąda bo też ma 4 nogi, to sorry. Jeszcze z tą "grubością"...mam model przed sobą na żywo, oglądam go pół godziny z każdej strony i nie wiem "łot de fak?" Serio.

Ostatnio edytowano Pt wrz 15 2017, 8:21 przez Kwiat126p, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pt wrz 15 2017, 8:19 

Porównywanie się w dół do gorszych modeli niczego Cię nie doprowadzi i niczego nie dowodzi. Chociaż widziałem nie jeden model 10-latka zrobiony lepiej. Jestem szczerze zainteresowany czego oczekiwałeś publikując tutaj modele. Bo ja jakoś może w swojej naiwności myślałem, że chcesz się czegoś nauczyć. Dostałeś w różnych wątkach kilka praktycznych porad, co można poprawić, ale w odpowiedzi dowodziłeś że te wytknięte słabsze aspekty są jednak bez zarzutu, nie są twoją winą i jest wiele gorszych modeli. No to tutaj masz taki gorszy model.

Obrazek

Zrobiłem go jakieś 5 lat temu, już dokładnie nie pamiętam. Ostatni mój model wygląda tak.

Obrazek

Umiejętności udało mi się podciągnąć porównując się do lepszych i Tobie też to polecam.

karambolismodels

Klasa 1 - Samoloty i śmigłowce
ObrazekRafale M

PostNapisane: Pt wrz 15 2017, 8:28 

widzę widzę...No na pewno nie jeden zdolny, genialny 10 latek jest na świecie. Nie twierdze że nie :) Dla mnie ten helikopter jest ok. widać że pędzlem robiony i jak na to jest normalny. Jakby miał wklęsłe linie, dało się wash jakiś żeby go podkreślić tu i ówdzie i byłoby fajnie. No ale wy macie inną skalę bo dla was to F-16 na dole to jest pewnie ledwie norma no to sorry Batory a dla mnie to szczyt(super brudzenie! Łeb mi rozwala).

greenevil napisał(a):
Kolego. ... faktycznie masz zacieki na modelu. Widać wyraźnie po powiększeniu zdjęcia. A pędzlem da się bez zaciekow :)

Tapniete z widelca
zaznacz mi czerwonym te zacieki i wyślij jak możesz. Pomożesz ślepemu kalece.

PostNapisane: Pt wrz 15 2017, 8:52 

Akurat ten śmigłowiec był malowany aerografem :lol:

karambolismodels

ObrazekRafale M

PostNapisane: Pt wrz 15 2017, 8:59 

ahaa :) To przepraszam. No to skoro nie widać różnicy to po co przepłacać? :) A tak poza tym uwierzcie że mam dużo pokory co do modelarstwa i mam zdolności w innej dziedzinie, w ktorej juz nie mam tyle dystansu, więc skoro wybuchła z tego kłótnia to już na prawdę musialem stwierdzić że ktoś tu mocno przesadził. Każdy ma prawo mowic co mu sie podoba a co nie ale udowadnianie że widzisz na zdjęciu konia a nie mrówkę jest denerwujące. Ale skoro te modele są do kosza i trzeba robić minimum takie jak WY robicie to utwierdza mnie w przekonaniu że dobrze że się wstrzymałem z produkcją. Chociaż taki tego plus bo miałem wątpliwości :)

PostNapisane: Pt wrz 15 2017, 9:05 

Sęk w tym że Ty nazywasz konia mrówką.
Dyskusja jest bezcelowa jak dla mnie, skoro nie dostrzegasz fundamentalnych wad swoich modeli.
Wykłócaj się dalej, może kogoś przekonasz że to "poprawne" modele.

PostNapisane: Pt wrz 15 2017, 9:17 

Model jest przecudnej urody i nie prawdą jest ze na pierwszym zdjęciu sonda na osłonie radaru nie licuje z tą własnie osłoną radaru i wygląda jak przylepiony farfocel! Nie prawdą jest tez że granica między czarnym a szarym w okolicach kabiny jest poszarpana. Jest równiutka jak od żyletki (czeskiej chyba :) )
Model jest cudowny a wy się nie znacie!
Na tym kończę bo wrażenia estetyczne to jedno a trzeźwa ocena modelu przez autora to drugie. Natłok jakości dech zapiera.

PostNapisane: Pt wrz 15 2017, 9:46 

Się kurde dorwaliście, jak szkolne cwaniaczki do klasowego popychadła, no szczyt odwagi.

Widać, że malowany pędzlem? Widać. Widać, że nie mistrzostwo świata? Widać. Co jeszcze chcecie udowodnić? Ego podbudowane? Szczyt odwagi :lol:

Kwiat126p - pokory trochę. Na ulicy jak ktoś krzywo spojrzy to skaczesz do gardła od razu? wink3

Luzu trochę nie zaszkodzi. Wszystkim.

Obrazek

ObrazekF-104G
Klasa 2 - Pojazdy wojskowe
ObrazekM1A2SEP MBT Flyhawk

Ostatnio edytowano Pt wrz 15 2017, 9:48 przez Mikele, łącznie edytowano 1 raz

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

REGULAMIN FORUM