Teraz jest Cz wrz 21 2017, 16:19

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Autor Wiadomość
 Tytuł: Rafale M 1/48
PostNapisane: Śr wrz 13 2017, 18:31 

Witam wszystkich użytkowników, jest to mój pierwszy post na forum (choć śledzę Was od dawna). Mam na imię Borys i jak widać, jestem rocznik 1985.
Przedstawiam Wam mój najnowszy ulepek. Jest to mój pierwszy model w tej skali, zarazem czwarty malowany aerografem. Skleiłem do tej pory kilka pasażerów w 1/144 i kilka myśliwców w 1/72.

Odnośnie Rafale, którego dotyczy ten temat, sklejałem go kilka tygodni, jest to pierwsza praca, przy której się nie spieszyłem, nie jestem zadowolony z kilku elementów, zwłaszcza jeśli chodzi o samo klejenie. Dopiero na zdjęciach zobaczyłem, że lewa pokrywa przedniego podwozia się obsunęła. Kolory rakiet Magic II są niepoprawne, POD dodałem pomimo braku kalkomanii w zestawie.
Zadowolony jestem natomiast z malowania, które w porównaniu do poprzednich moich "dokonań" pokazuje postęp, mam wrażenie w dobrym kierunku. Choć - nie ukrywajmy, do wielu kolegów tu na forum - jestem przedszkolakiem przy Was :roll:

Zdjęcia są niestety robione telefonem, przy świetle dziennym.. ma to niestety wpływ na nieco przekłamane kolory.
Zapraszam do oceny i wyrażenia opinii.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tytuł: Re: Rafale M 1/48
PostNapisane: Śr wrz 13 2017, 18:39 

moim zdaniem model świetny i fajny wash. Nie przesadzałbym z tym "przedszkolakiem". Brakuje tylko ujęcia spodu.

PostNapisane: Śr wrz 13 2017, 18:55 

Mi się model podoba. Szkoda tylko, że Magiki i GBU-12 zamiast rakiet MICA i bomb AASM, ale rozumiem, że o nie może być ciężko w skali. Brakuje też odrobinkę washa na podwoziu i rzeczywiście zdjęć spodu :)

PostNapisane: Śr wrz 13 2017, 18:58 

Jak na 4 model to bardzo przyzwoicie wyszło.
Malowanie całkiem niezłe i brudzenie też nienajgorsze.
Trochę brakuje staranności w malowaniu uzbrojenia, widać też szwy na bombach, plus drobne błędy.
Ale naprawdę nie jest źle.

PostNapisane: Śr wrz 13 2017, 19:05 

Dzięki za odzew!
Jeśli chodzi o spód - zdjęcia nie mam. Planuję zrobić lepsze foty na innym tle. Jak się z tym ogarnę, to dodam..

Co do uzbrojenia - GBU bardzo mi się podobały w tym zestawieniu, rakiety MICA są pod spodem z tyłu (IM + IR) - jest to prawdopodobnie SF, ale inne błędy i tak sprawiają, że nie można go nazwać modelem redukcyjnym.

Malowanie bomb trochę mnie przerosło i nie chciałem już tego zmywać. Nie jestem również pewny, czy dobrałem odpowiednie kolory do GBU. Wczoraj zacząłem budowę F-15E i do wielu spraw podejdę inaczej (staranniej i z jeszcze większą cierpliwością).

PostNapisane: Śr wrz 13 2017, 20:11 

Jeżeli chodzi o the GBU-12 to chyba najodpowiedniejszym kolorem jest 'jakiś zielony' :) Te bomby występują w bardzo wielu odcieniach zielonego, w różnym stopniu wypłowienia itp. itd. Występują też szare. Zestawy naprowadzające to samo - zielone i szare, mogą być dowolnie mieszane, widziałem nawet różne kolory zestawu ogonowego i dziobowego. Bardzo polecam funpage 'The Combat Workshop' na fejsbukach, prowadzący jest modelarzem i zajmuje się uzbrojeniem w USAF, bardzo ciekawe zdjęcia zamieszcza i ma bardzo dużą wiedzę. Tu na przykład zrobione przez niego dwie GBU-12, jak najbardziej poprawnie pomalowane :)
Obrazek

PostNapisane: Śr wrz 13 2017, 20:33 

Matys napisał(a):
Jeżeli chodzi o the GBU-12 to chyba najodpowiedniejszym kolorem jest 'jakiś zielony' :) Te bomby występują w bardzo wielu odcieniach zielonego, w różnym stopniu wypłowienia itp. itd. Występują też szare. Zestawy naprowadzające to samo - zielone i szare, mogą być dowolnie mieszane, widziałem nawet różne kolory zestawu ogonowego i dziobowego. Bardzo polecam funpage 'The Combat Workshop' na fejsbukach, prowadzący jest modelarzem i zajmuje się uzbrojeniem w USAF, bardzo ciekawe zdjęcia zamieszcza i ma bardzo dużą wiedzę. Tu na przykład zrobione przez niego dwie GBU-12, jak najbardziej poprawnie pomalowane :)

O dzięki Matys!
Bardzo cenna informacja, skorzystam na 100% - bardzo mi się podobają modele/samoloty, gdzie jest zróżnicowanie takich elementów, bomby oraz zbiorniki, niekiedy w zupełnie innych odcieniach niż reszta. Takie smaczki moim zdaniem znacznie wzbogacają odbiór.

PostNapisane: Śr wrz 13 2017, 20:45 

Po pierwsze każdy zbudowany model Rafale cieszy mnie niezmiernie.
Jeśli chodzi o konfiguracje uzbrojenia, to żeby nie iść w totalny odjazd polecam strony poświęcone samolotom Rafale i F-15E:
http://rafalenews.blogspot.com/p/rafale-weapon-load-out.html

http://www.f-15e.info/joomla/en/weapons/loadout-configurations/125-enduring-freedom

PostNapisane: Śr wrz 13 2017, 20:57 

net_sailor napisał(a):
Po pierwsze każdy zbudowany model Rafale cieszy mnie niezmiernie.
Jeśli chodzi o konfiguracje uzbrojenia, to żeby nie iść w totalny odjazd polecam strony poświęcone samolotom Rafale i F-15E:
http://rafalenews.blogspot.com/p/rafale-weapon-load-out.html

http://www.f-15e.info/joomla/en/weapons/loadout-configurations/125-enduring-freedom

Tego mi brakowało przy modelowaniu Rafale... stronę z konfiguracją F-15 znałem i mam już obrany pewien kurs. W każdym razie dzięki serdeczne za podpowiedzi! :)

PostNapisane: Śr wrz 13 2017, 21:00 

Mnie się podoba, gratuluję i życzę wytrwałości przy kolejnych pracach :super:

Klasa 2 - Pojazdy wojskowe
http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=249&t=59345&p=865250#p865250

PostNapisane: Śr wrz 13 2017, 21:59 

Bardzo mi się podoba, fajny weathering i całościowo jest klimat.

PostNapisane: Cz wrz 14 2017, 0:54 

Fajny !! Realistyczny

PostNapisane: Pt wrz 15 2017, 15:20 

Dzięki koledzy! Bardzo miło przeczytać, że się podoba :)

Postaram się jakoś zgrać dostęp do komputera w domu z klejeniem i pomyślę o warsztacie przy okazji Orła.

REGULAMIN FORUM