Skocz do zawartości

Nakajima Ki-84-I Hayate, Hasegawa 1/48


Skyraider

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Hayate ukończony, więc czas na galerię. Jest to pierwszy samolot, który starałem się zrobić tak, aby naprawdę cieszył oko - wcześniej robiłem głównie pojazdy lądowe. Generalnie jestem zadowolony z efektu końcowego, choć niektóre szczegóły pewnie mogły wyjść lepiej. Oznaczenia i oszklenie pomalowane z masek Montexu.

 

1F6r9dd.jpg

9OcYGjp.jpg

a0Ori7O.jpg

LpVpUwO.jpg

iSLrnQY.jpg

sZNCpmI.jpg

6ECacp9.jpg

wgVYc6w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

światełka pozycyjne mu powypadały?

 

Model robiłem w oparciu o opracowanie Aero Detail nr.24. Jest tam sporo świetnych zdjęć pokazujących wiele szczegółów Ki-84, m.in. brak świateł pozycyjnych. Wynika z tego, że nie wszystkie Hayate je miały. Zestaw Hasegawy posiadał oczywiście te światła, ale odpuściłem je sobie ze względu na ich wielkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia robisz całkiem niezłe,

Za bardzo, pokazują wszystkie braki modelu. Najgorsze to ślady łączenia skrzydeł, kadłuba na zbiornikach.

Światełka też da się przykleić spokojnie.

No ale skoro jesteś zadowolony to Ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Hayate ukończony, więc czas na galerię. Jest to pierwszy samolot, który starałem się zrobić tak, aby naprawdę cieszył oko - wcześniej robiłem głównie pojazdy lądowe.

 

Można powiedzieć 1 koty za płoty lub pozostać przy pojazdach.

Sorki ,ale model wygląda jakby go malowano razem ze ścianą przy ktorej robiłeś zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze to ślady łączenia skrzydeł, kadłuba na zbiornikach.

 

Moim skromnym zdaniem zbiornik paliwa to nie wydmuszka PET i robi się go z dwóch połówek łączonych zgrzewem wypukłym który w tej skali raczej powinien być widoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem zbiornik paliwa to nie wydmuszka PET i robi się go z dwóch połówek łączonych zgrzewem wypukłym który w tej skali raczej powinien być widoczny.

Chyba, że dany zbiornik jest z drewna lub bambusa.

 

tifFgD.jpg

 

mlHpbH.jpg

 

KoRxwa.jpg

 

A tu na Hayate.

D7vV9O.jpg

 

Można by jeszcze podyskutować o kolorze zbiorników, raczej jednak nie był to żaden kolor metaliczny.

Obstawiałbym osobiście Ki midori iro, taki jasny zielonkawo - żółty.

http://www.aviationofjapan.com/2009/02/ki-43-iii-ko-colours-part-3.html

 

Model bardzo przyzwoicie pomalowany i sfotografowany (z wyjątkiem tła), ogólne wrażenie jest dobre, mimo że w detalach widać pośpiech. Myślę, że następne będą jeszcze lepsze.

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie to moja wizja jak mógł wyglądać przykładowo Hayate. Głębszej merytoryki nie ma co się tu zbytnio doszukiwać. Niewiele jest zdjęć japońskich maszyn z czasów wojny, toteż wiele pozostaje do własnej interpretacji. Można oczywiście powielać sprawdzone i potwierdzone malowania, ale uważam, że własne interpretacje, trzymające się w granicach zgodności historycznej, są niekiedy ciekawsze.

 

Co do zdjęć, to były robione na balkonie(naturalne,dobre światło). Niestety nie znalazłem odpowiednio dużego, jednolitego tła, więc została ściana. Fotografie faktycznie dobrze wyszły, mogę potwierdzić, że nie zakłamują kolorów, więc to co widzicie na zdjęciach wygląda identycznie w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejście do malowania rozumiem, sam czasami bywam mało ortodoksyjny.

Nie lubię jednak gdy do niestarannej roboty dorabia się teorie.

Najgorsze to ślady łączenia skrzydeł, kadłuba na zbiornikach.

 

Moim skromnym zdaniem zbiornik paliwa to nie wydmuszka PET i robi się go z dwóch połówek łączonych zgrzewem wypukłym który w tej skali raczej powinien być widoczny.

Rozumiem że te szczeliny które zostawił kolega właśnie to mają przedstawiać. Znów się czegoś nauczyłem.

Udanego modelowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.