Skocz do zawartości

A-1H AD-6 Skyrider - 1/32 Trumpeter


jrminiatures

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Udało mi się ukończyć w dość szybkim czasie ( 1 miesiąc - z F16 walczyłem 2 meisiące) model Skyraider w skali 1/32 od Trumpetera. Model wzbogacony o pełny kokpit Airsa + lufy i pitota od Mastera + kalki od Zoukei Mura. Dodatkowo przetrasowałem linie podziału i poprawiłem nitowanie. Model dość duży ( ok 50 cm rozpiętość skrzydeł) i ten jego rozmiar skutecznie mi przeszkadzał w jego budowie. Ogólnie składało się przyzwoicie. Malowany Gunzy i Tamiya. Malowanie tak wielkiego modelu jasnymi kolorami trochę było męczące. Na zdjęciach mało widać marmurkowość powierzchni... - Wyszło jak widać. Oglądajcie

 

Skyrider_00.jpg

Skyrider_01.jpg

Skyrider_02.jpg

Skyrider_03.jpg

Skyrider_04.jpg

Skyrider_05.jpg

Skyrider_06.jpg

Skyrider_07.jpg

Skyrider_08.jpg

Skyrider_09.jpg

Skyrider_10.jpg

Skyrider_11.jpg

Skyrider_12.jpg

Skyrider_13.jpg

Skyrider_14.jpg

Skyrider_15.jpg

Skyrider_16.jpg

Skyrider_17.jpg

Skyrider_18.jpg

Skyrider_19.jpg

Skyrider_20.jpg

Skyrider_21.jpg

Skyrider_22.jpg

Skyrider_23.jpg

Skyrider_24.jpg

Skyrider_25.jpg

Skyrider_26.jpg

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepiękny, napatrzeć się nie mogę. Chętnie zobaczyłbym warsztat w czasie malowania, ale pewno fotki z tego etapu nie istnieją. Możesz chociaż kolory podać?

 

Hey. Warsztat znajduje się na moim FB - więc zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczny!

 

Trochę słabo widać przebarwienia na górnych powierzchniach, ale model naprawdę robi wrażenie.

 

Gratulacje!

 

Pozdrawiam

Kornik

 

 

Wydaje mi się że to kwestia oświetlenia zdjęć - bo jak jest słabsze światło i przyciemnie fotkę to widać marmurek

test.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny, czyściutko pomalowany, subtelnie zróżnicowana powierzchnia - lubię tak.

Ale są i wady: uzbrojenie dziewiczo czyste, pewne obszary na maszynie podobnie, wygląda to trochę dziwacznie: w niektórych miejscach brud się zbierał, niektóre są nietknięte. Podobnie, aczkolwiek w mniejszym stopniu, jest na spodzie.

Nie rozumiem też tej mody pryskania mikro-kropek udających błoto. Skoro samolot pędzie po ziemi i coś tam na spodzie pryska i chlapie, to powinny być smugi, a nie kropeczki, bo błoto się rozmazuje pod wpływem pędu powietrza, wystarczy popatrzeć jak wygląda ubłocony samochód który z rozpędem przejedzie przez kałużę błota. Nie ma kropek, tylko kreski i smugi.

Ale w sumie to drobiazgi, bo model bardzo ładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie. Mikro kropki miały imitować rozbryzgi smaru oleju itp. Fakt powinny się rozmyć od pędu powietrza - tu faktycznie nie dopracowałem. Odnośnie czystości - klient chciał w ogóle stan muzealny poremontowy i nie chciał w ogóle brudu - zademonstrowałem próbkę do akceptacji - klient powiedział że jest ok i tak ma zostać więcej nie dodawać - i tak już zostawiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.