Skocz do zawartości

Su-34 Italeri 1/72 W Polskich barwach


spiton

Rekomendowane odpowiedzi

Naturalny następca Su-22 w polskim lotnictwie. Piękny samolot. No i wyraz rozsądku politycznego, każącego trzymać balans pomiędzy wschodem i Zachodem. mamy rok 2020, zatem pomiędzy bogatym wschodem, a biednym wstrząsanym rozruchami zachodem...,-)

 

23916325_1608811525841533_4284750161979094554_o.jpg?oh=80795edf20f2d399ad0e7bfc1323a0b9&oe=5AD3E739

 

23916383_1608811532508199_876632471293986782_o.jpg?oh=0487f962a94a35537d2c3396a0e73fd3&oe=5AD1E393

 

24132014_1608811529174866_3789553810926028744_o.jpg?oh=67542473b87170fbd4397cadfe9d42fb&oe=5A999CAE

 

23847341_1608811589174860_5798049697084380805_o.jpg?oh=bcf755f647dc15c78a50823b8e8f9560&oe=5A97718F

 

23847428_1608811612508191_5909510804376861594_o.jpg?oh=4bb3d282980d156dba80214cb6a56144&oe=5AA5B2DB

 

23845954_1608811645841521_5659628110088229339_o.jpg?oh=c7f58bae01522474c293e00441ec249d&oe=5A94113B

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Widać, że blachy nieocynkowane, bo kilka lat i już rdza wyłazi;)

 

Pzdr.

Jaro

przebarwienia na silnikach wziąłem z F-100 ,-) Su-34 maja te silniki malowane, albo osłaniane, dokładnie nie wiem, ale w Su-27, są one niemalowane bo się przegrzewają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł i zacne wykonanie, wygląda jakby dużo czasu spędził pod chmurką ale pewnie części nie ma więc ostatni lot był parę lat wstecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł i zacne wykonanie, wygląda jakby dużo czasu spędził pod chmurką ale pewnie części nie ma więc ostatni lot był parę lat wstecz.

Przesadziłem z brudzeniem. Ostatnio modelarstwem zajmuje się, weekendowo. Na luzie. I popełniam dużo błędów. Czystszy był ładniejszy. Jeszcze jakby był satynowy... ach byłby super. A ten jest zrobiony na samolot operujący z polowego lotniska. Obsługa łazi po grzbiecie, i tylko czasem szmatę zabierają ze sobą....Mopa nigdy. Bomby leżały w rowie, no wiecie. Praktyka trzymania maszyn na codziennie innym lotnisku, w celu uniknięcia strat ,-) Samolot gotowy do akcji na Zachodzie...,-)) W bombach jest święcona woda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te Twoje utytłane maszyny, ale ten Su taki brudny nigdy nie był, chyba trochę przesadziłeś, no chyba że on pracuje w warunkach głębokiej defensywy i lotnisk polowych, czekając na amerykański kontratak nuklearny i wypalenie Kremla do gołej ziemi.

Ale model w pyteczkę, jak zwykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie techniczne. Kiedyś w relacji z budowy innego modelu opisywałeś sposób użycia śliny przy brudzeniu. Czy w tym modelu dodawałeś jeszcze coś innego od siebie?

Nie, to brązowe to nie jest gówno. Można śmiało oglądać. Bez zatykania nosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ,podoba mi się ma klimat . Ostatnio oglądałem zdjęcia promu buran w zapomnianym hangarze na kosmodromie Bajkonur .Twój Su wygląda podobnie , jakby cudo techniki przestało lata zapomniane , i na nowo ujrzało światło dzienne . Gratuluje super ci te SF wychodzi ,trzeba mieć niezłą wyobraźnie . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie techniczne. Kiedyś w relacji z budowy innego modelu opisywałeś sposób użycia śliny przy brudzeniu. Czy w tym modelu dodawałeś jeszcze coś innego od siebie?

Nie, to brązowe to nie jest gówno. Można śmiało oglądać. Bez zatykania nosa.

Rozwiałeś moje obawy .

Widzę, że konsekwentnie brniesz w klimaty what-if z modelu na model. Na tym, zamiast naszej flagi proponowałbym jakąś współczesną wersję odznaki eskadry czy dywizjonu a raczej pułku, np Goralenvolk Squadron. Świetnie podkreśliłoby to unikalny wyraz tego dzieła hm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalny następca Su-22 w polskim lotnictwie.
Dostałeś cynk od Maciarewicza ?

Myślisz, że Tonio M. i Władca Kotów dopuścili by?

Spiton Ciekawa koncepcja, podoba się. Wiem, że SF, ale czy kamo w szarościach (np. a'la MiG 29-ty) nie było by właściwsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalny następca Su-22 w polskim lotnictwie.
Dostałeś cynk od Maciarewicza ?

Myślisz, że Tonio M. i Władca Kotów dopuścili by?

Spiton Ciekawa koncepcja, podoba się. Wiem, że SF, ale czy kamo w szarościach (np. a'la MiG 29-ty) nie było by właściwsze?

Początkowo miał być właśnie taki szaro-szary. Ale w pewnym momencie poczułem, że powinien wyglądać jak polskie helikoptery. Oczywiście potem mnie poniosło trochę z brudzeniem...

Władca kotów i szalony antek a widok takiego modelu dostaliby spazmów ,-) Ale co tam. Mi się ten samolot zawsze podobał. Zrobiłem go trochę na przekór panującej rusofobii ,_)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam sens budowy takich modeli w konwencji "What if" to wykonanie tej miniatury trąci lekką kpiną i naprawdę nie wiem nad czym poprzednicy się zachwycają? Model wygląda jak pomalowany plakatówką, nawet robiąc coś w weekendy z doskoku można zbudować bez dodatków coś ciekawszego niż to "coś".

Takie poklepywanie po ramieniu w kółeczku wzajemnej adoracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam sens budowy takich modeli w konwencji "What if" to wykonanie tej miniatury trąci lekką kpiną i naprawdę nie wiem nad czym poprzednicy się zachwycają? Model wygląda jak pomalowany plakatówką, nawet robiąc coś w weekendy z doskoku można zbudować bez dodatków coś ciekawszego niż to "coś".

Takie poklepywanie po ramieniu w kółeczku wzajemnej adoracji.

raptor. Ja jestem już starym modelarzem, i najlepsze modele mam już za sobą. Tak myślę ,_) Teraz sklejam z doskoku na szybko i jak napisałem popełniam przez to masę błędów, co przy typie modelarstwa, które reprezentuje, czyli takim bardziej impresyjnym , gdzie fantazja malarska robi efekt , to w zależności od formy daje większy rozrzut, efektu końcowego ,-)

Mnie można już tylko poklepywać po plecach ,-)) Bo nie jestem początkującym, tylko kończącym ,_)

I w tym momencie dziękuje wszystkim poklepującym. Dzięki chłopki, fajnie ze zobaczyliście mój nowy ulepek, i napisaliście kilka słów. Oto chodzi. Żeby było miło ,_) Bez napinki.

 

Natomiast w modelarstwie SF, czy What If, własnie fajny jest wybór tematów, i zmiana kontekstu. Mam już z ponad 10 takich różnych przeróbek, i ten jest chyba najmniej pozmieniany ,-)) ale za to politycznie , czy geopolityczne ostro pojechany ,_))

 

A tak na marfinesie raptorf22, fajniej jest jak modelarze się wspieraja i poklepuja po plecach niz podgryzają, pamietasz Twój model F-16 w polskich barwach ?. Kto ci wysłał kabinkę, bo żeś swoją zepsuł ?? Tak, tak stary Pitoń ,-))

 

Pozdrawim z modelarskim pozytywnym pozdrowieniem ,_)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak śmiałeś zrobić coś inaczej niż nakazują najnowsze trendy

 

Jestem ze wsi, co wiele tłumaczy, ale najwyraźniej wzięto mnie za modelarza z wielkiej metropolii ,_)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marfinesie raptorf22, fajniej jest jak modelarze się wspieraja i poklepuja po plecach niz podgryzają, pamietasz Twój model F-16 w polskich barwach ?. Kto ci wysłał kabinkę, bo żeś swoją zepsuł ?? Tak, tak stary Pitoń ,-))

 

Pozdrawim z modelarskim pozytywnym pozdrowieniem ,_)

 

Widzisz spitonie nie pisałem o tym Su-34 aby dogryzać personalnie ot co, moje uwagi dotyczyły wykonania. Poprostu sam jestem na takim etapie swojej pasji że czasu jest mało , dzieci rosną itd, ale nawet jak nadal robię coś po cichu na boku w sobotę to staram się dbać żeby to wyglądało.

Nie stosuję kupy dodatków bo zwyczajnie szkoda mi kasy, ale sam model jak już robić niech to prezentuje pewną jakość i nie mylić tego aktualnymi trendami. Co do wieku sam mam już 40 lat więc to raczej kwestia indywidualnej estetyki, no trudno skoro zostałem jedynym złym w opiniach. Komentowałem model , a nie jaki kto jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......

 

raptor. Mi Twoje modele się na przykład nie podobają. Są bardzo poprawne, ale w swojej poprawności totalnie nijakie. Owszem estetycznie zrobione, ale taki poziom estetyki osiągam bez problemu, jak tylko jest mi potrzebny.. Ale nie łażę po twoich galeriach i nie wylewam tam moich negatywnych ocen, że nijakie, że bez polotu, że cukierkowe i sztucznie, nienaturalne, ale wypracowane, jak pięknie przepisany zeszyt najlepszej uczennicy. zero polotu maksimum sztampy i poprawności. Nie robię tego, bo szanuje to, że bawisz się modelarstwem na swój sposób. Ja się bawię na swój sposób. I jakoś sposób wykonania mojego Su nie przeszkadzał kilku modelarzom, którzy tu poklepali mnie po pleckach, mimo, że są technicznie o niebo lepsi ode mnie i od ciebie. Bo mnie znają i wiedza czego szukam w modelarstwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.