Skocz do zawartości

Focke Wulf Fw 190-A8 Eduard 1/72


Mates

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

prezentuję ukończony przeze mnie przed kilkunastoma dniami model Fw 190 od Eduarda. Model wzbogaciłem kołami Eduarda oraz komorą karabinów również od Eduarda. Dołożyłem też pitota oraz dwie lufy na skrzydłach od Mastera.

 

Generalnie model nie przysparzał wielkich problemów. Złożona komora karabinów pasowała niemalże idealnie, podczas suchego dopasowywania połówek kadłuba ze skrzydłami okazało się, że konieczne będzie lekkie przeszlifowanie wewnętrznej części skrzydeł. Ostatecznie dopasowałem te elementy jak trzeba, choć minimalna ilość szpachli była potrzebna.

 

Wnikliwe oko zauważy też pewnie na spodzie w okolicach tylnego podwozia jakby niewyszpachlowane łączenie połówek kadłuba. Otóż podczas brudzenia nie zwróciłem na to uwagi, ale podczas wycierania modelu odpadł doklejany element statecznika pionowego. Okazało się, że w jego okolicach pojawiło się pęknięcie. Nie ruszałem już tego, bo jeszcze pogorszyłbym sprawę. Dokleiłem tylko ten element statecznika.

 

Co do brudzenia jeszcze. Chciałbym dodać, na spodzie zwłaszcza, elementy eksploatacji, ale kompletnie nie mam pojęcia jak się do tego zabrać. Mam co prawda kilka kolorów farb olejnych, ale boję się, że zepsuje efekt finalny tworząc np. zacieki czy odymienia. Testy na jakimś wraku też mnie nie przekonują.

 

Malowanie wyszło chyba średnio, choć i tak nie jest jeszcze najgorzej. Gdzieś przy samej końcówce malowania zatarły mi się charakterystyczne dla tych malować plamki kolorów na bokach kadłuba. Jak na malowanie Piwatą i tak nie jest chyba źle.

 

Zapraszam do galerii:

 

nvPERul.jpg

 

G8pHNRg.jpg

 

0ZZhC93.jpg

 

Dp2mPsA.jpg

 

07kxHug.jpg

 

MpO5Rvv.jpg

 

MTkj75k.jpg

 

PQzDrmx.jpg

 

frLJDYA.jpg

 

wTzXKFY.jpg

 

d8Y1Vny.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie wyszło chyba średnio, choć i tak nie jest jeszcze najgorzej. Gdzieś przy samej końcówce malowania zatarły mi się charakterystyczne dla tych malować plamki kolorów na bokach kadłuba

 

Może i model fajny, ale zdjęcia kiepskie . Piwatą też można fajne plamki namalować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię foki,szczególnie jak przedstawiaj maszynę na której latał bardzo dobry i odwarzny pilot,pomijając że był po złej stronie.

Co do modelu,bez fajerwerków technicznych ale za to czysto i starannie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię foki,szczególnie jak przedstawiaj maszynę na której latał bardzo dobry i odwarzny pilot,pomijając że był po złej stronie.

Co do modelu,bez fajerwerków technicznych ale za to czysto i starannie

Dobrze żeby jeszcze był chonorowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.