Skocz do zawartości

Polikarpov I-16 Typ 24 Eduard 1/48 + Melius Manu


xmald

Rekomendowane odpowiedzi

Serwus!

Od razu zaznaczę - proszę nie bić - temat zupełnie poza moją strefą komfortu, ale samolot zawsze mi się podobał więc postanowiłem, w roli odskoczni od Caudrona sobie posklejać. Mnóstwo frajdy mi dostarczył ale przyznam szczerze, że zdaję sobie sprawę że szału raczej nie ma.

Malowany czerwoną Hataką - oj dużo mięsa leciało równolegle z babolami z aero. Farba po rozcieńczeniu chyba wszystkim co miałem, poza wodą od ogórków kryła bardzo słabo i szybko zasychała na dyszy. Pewnie nie umiem tymi farbami malować. Mam nadzieję, że pomarańczowa będzie mi bardziej przyjazna.

Model przedstawia "prawdziwego" Iszaka Safonowa. Kajetan z Melius Manu zaprojektował i wydrukował brakujący według opisu napis "Za WKP". Gdyby wszystkie kalki kładło się tak dobrze...

Podobno fota oryginału nie istnieje, jest jedynie opis z gazety, więc to kwestia interpretacji. Ja wzorowałem się na takiej kolorowance:

attachment.php?attachmentid=10782&d=1406652483

 

Zdaję sobie sprawę, że mój ulep ma mnóstwo błędów a malowanie jest zdecydowanie bardziej monotonne niż zakładałem.

Następnego jeśli kiedyś jeszcze mnie najdzie ochota, postaram się zrobić zdecydowanie bardziej na poważnie.

 

LhM99C6.jpg

gHOc9pL.jpg

TBBGRRC.jpg

hV5F4bz.jpg

GNQd8Xi.jpg

RT85ZEo.jpg

PpybgGg.jpg

 

wCZiuNe.jpg

3fSavR3.jpg

poYRYo2.jpg

rRwexCf.jpg

W7n70zk.jpg

iLDPAOO.jpg

OPTontX.jpg

WWmKyWb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobny poniewiera się w szafie i prosi o inspiracje. Właśnie ją dostał. Co do strefy komfortu skoro Dąbrowszczaków zdekomunizowali na Kaczyńskiego (uważam ,że jest to rozczarowujące. Dlaczego nie na " Bohaterów Legionu Condor"?) to właśnie podobne kamuflaże poprawiają mi nastrój. Dziękuję za prezentację. Udany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.