Skocz do zawartości

Roland D VIb 1:32 Wingnut Wings


joles

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu zmajstrowałem sobie pierwszy model z okresu WWI. Wybór padł na Rolanda D, ponieważ odkąd pamiętam był to jedyny samolot pierwszo- wojenny, który wzbudzał we mnie emocje podczas zwiedzania MLP w Krakowie ze względu na specyficzny, beczułkowaty kadłub

Przy okazji chciałem też sprawdzić legendę "Wingnutów" jako modeli tak dobrych, że można się w nich zakochać - sprawdziłem, zakochałem się.

Aftermarkety, jakie tutaj zastosowałem to: linki EZ, śruby rzymskie od Gaspatcha, kalki lozenge od HGW, koziołek od Taurus Models, maski od Jana Kojło i trochę śmieci z szuflady.

 

Efekt końcowy jest taki (z góry przepraszam, za przeciętne zdjęcia - dopiero się uczę):

zkQnwGo.jpg

P5FdjMc.jpg

g8L02zP.jpg

UykXuvk.jpg

kWcIVv1.jpg

M2exI6L.jpg

JKD5XeN.jpg

7K8OjS2.jpg

mniRJ3E.jpg

brne73H.jpg

tABd33T.jpg

VbTd05d.jpg

IKQdAB2.jpg

KXeDoQr.jpg

SKa4dT9.jpg

NngHtoB.jpg

ugZrUtu.jpg

NcmNUPg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczny, malowanie drewna - bardzo realistyczne, czuć zapach żywicy.

Znowuż bardziej mnie kusi na coś z Pierwszej Wojny Światowej lub tuż po, jak dotychczas jednak wszystkie moje próby skończyły się na naciągach. A bez nich, cóż, nie ma takiego wrażenia i w ogóle obciach. Tu wrażenie jest bardzo pozytywne.

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek dziękuję wszystkim za dobre słowo!

Brawo, bardzo mi się podoba. Prowadziłęś warsztat? Jakoś nie mogę znaleźć, a chętnie bym poznał kulisy powstania tej wyścigówki z boazerii...
Na drugim forum. Ale i tak większość zdjęć nie wchodzi...

Nie prowadziłem warsztatu na żadnym forum, więc jeżeli jakieś zdjęcia "nie wchodzą", to nie do mnie

Zdjęcia z warsztatu można zobaczyć na moim profilu na Instagramie: https://www.instagram.com/ktrembacz/ lub na FGM: https://www.facebook.com/groups/fejsbukowa/permalink/422588878137173/

Poniżej kilka (wg mnie) ciekawszych:

PTurB3t.jpg

EKLj6ZT.jpg

SCixe4v.jpg

v2yNdBW.jpg

pmRyh6K.jpg

3LJa7z0.png

gXpyKyN.jpg

blFrgLD.jpg

OMKlCBF.jpg

7eM9kWY.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli to nie Ty, no to gorąco przepraszam Samolot dość nieczęsty i gdy wspomniałeś o warsztacie, rzeczywiście, poszedłem na łatwiznę stwierdzając, że Twój

Nic się nie stało! Poza tym, to bardzo popularne malowanie tego zestawu Samolot nieczęsty, to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i co tu się dużo rozpisywać poprostu PIĘKNY. Deski to olej czy pastele?

Olej. Wszelkie kredkopodobne materiały okazywały się do tej skali i tak za grube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drewno w skali od 1 do 100 oceniam na 100.

aż tak? Podeślę jeszcze taki smaczek, którego w galerii nie widać, a jestem z niego szczególnie zadowolony

JBbBRDk.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.