Skocz do zawartości

Bristol Beaufighter Night Fighter 307 Dywizjon 1:48 TAMIYA


Ripper1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Po długim czasie udało mi się skończyć model samolotu Bristol Beaufighter Mk.VI w barwach 307 Dywizjonu "Lwowskich Puchaczy". Malowanie znanej wielu maszyny Gerarda Ranoszka EW-R.

Beaufighter-MkVIF-RAF-307Sqn-EWR-X8005-Ranoszek-and-Trzaskowski-England-May-1942-Profile-0A.jpg

Malowanie czarnym kolorem jak jest trudne wiedzą ci którzy próbowali a więc purystów uprzedzam,że jest to jakaś moja wizja samolotu biorącego udział w conocnych lotach bojowych w różnych warunkach pogodowych, pokrytego farbą która miała tendencje do zbierania wszystkiego.

Życzę miłego oglądania

 

tLHzJt.jpg

 

JVYube.jpg

 

zPejG2.jpg

 

Yf1dHA.jpg

 

l9hKSj.jpg

 

Gdr1dz.jpg

 

Yx5RCR.jpg

 

SgAJCe.jpg

 

vx60Fa.jpg

 

XevcsL.jpg

 

g3qPcR.jpg

 

LRVgPq.jpg

 

h1Incc.jpg

 

wPk6ed.jpg

 

Dziękuję. Jak zwykle uwagi mile widziane

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Przeglądam Forum w poszukiwaniu inspiracji  i zwróciłem uwagę na Beaufighter'y z 307 dywizjomu i mam pytanie,  skąd się wzięły 4 swastyki na kadłubie?

Od razu deklaruje - to nie jest żadna krytyka, ( to malowanie - trudne bo  czarne  podoba mi się),  ale wyczytałem że zwycięstwa zostały odniesione

1 x Do.217 - 28 czerwiec 1942
2 x Ju.88 - 5 siepień 1942
1 x Do.217 - 24 wrześień 1942

Natomiast czarne malowanie pochodzi z maja 1942, Później zostało zmienione na nowe szaro zielone (ponoć w październiku jest już tak pomalowany EW-R  X8005)  i wtedy jak najbardziej mogły się pojawić na samolocie.

Dobra, jedyne wytłumaczenie, że samolot został przemalowany pod koniec września (na tablicy barwnej jest opis, że pochodzi z maja 1942),

Edytowane przez drab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszystko są kwity. Maszyna Gerarda Ranoszka (tutaj w otoczeniu mechaników), też go kiedyś miałem na warsztacie:

007.JPG.a146adbbc487324dec469b53dacaaa4b.JPG

A tutaj już po przemalowaniu z właścicielem na skrzydle:

1(5)(1).jpg.6e7b8829cd8e7739aed53c003ed1e7ba.jpg

Beaufighter X8005 EW-R służył w Dywizjonie 307 od Maja 1942 do Stycznia 1943 roku, potem został przekazany do 125 Dywizjonu RAF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcie czenego Beaufighter'a ze swastykami.

Ja dotarłem do strony gdzie jedno ze zdjęć jest opisane (chć na samym zdjęciu samolotu nie wiele widać) - teraz wszystko widać czarno na białym 🙂

https://www.polishairforce.pl/dyw307zdj.html

Defilada 307 Dywizjonu przed Naczelnym Wodzem i towarzyszącymi mu dostojnikami. W tle widoczny jest Beaufighter VIF EW-R z oznaczeniami zwycięstw powietrznych. Exeter, 10 września 1942 r.

Edytowane przez drab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolegom że wyręczyli mnie w udzieleniu odpowiedzi ( przepraszam za opieszałość ale tak pochłania mnie nowy projekt, że nie mam nawet czasu odpalić kompa )

Dla fanów nocnych myśliwców z dywizjonu 307 dołączam fotkę starszego i młodszego kolegi :-)) W planach jeszcze Mosquito

 

PSX_20200620_204535[7721].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.