Skocz do zawartości

Marines, "zielona jaszczurka" i kawałek Argentyny


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

 

Taki sobie ten tytuł.

 

Przy okazji odrabiania pracy domowej zadanej przez profesora Zatras-a, pstryknąłem parę fotek. A że fotki takie sobie bo i latawce też takie sobie to za bardzo nie ma czym się chwalić i co oglądać.

Ale dla zabicia nudy pomiędzy kolejnymi etapami przebudowy/ budowy "ogonka" do torpedy w Beau wkleiłem parę fotek moich starych, poczciwych Skyhawków

 

1) Douglas A-4F "Skyhawk" , Marines,

 

Model to połączenie nosa, garbu i uzbrojenia Hasegawy z płatowcem Airfixa.

Wyszło tak

 

rsaiONb.jpg

 

s6rSXAg.jpg

 

Y7AMOOM.jpg

 

Il3udNi.jpg

 

OhsuELm.jpg

 

Tr5ujez.jpg

 

Douglas TA-4F "Skyhawk", Marines, zestaw Fujimi

 

r0reumM.jpg

 

eEJZdSw.jpg

 

jqs91Ft.jpg

 

zdqSRbP.jpg

 

uQczvdB.jpg

 

zaP8p1c.jpg

 

Douglas A-4B "Skyhawk" "Zielona Jaszczurka", Navy, zestaw Airfixa

 

pvDiZOF.jpg

 

1If6FQD.jpg

 

NVmv0eJ.jpg

 

pvDiZOF.jpg

 

KThEdvU.jpg

 

D0I8sOF.jpg

 

Dlaczego Argentyna? A no dla tego:

 

Douglas A-4P "Skyhawk", Fuerza AErea Argentina

 

vDQRp7T.jpg

 

wRVKi2v.jpg

 

I na koniec familijnie:

 

4sMCtVF.jpg

 

Modeliki zrobione na czyściocha, BEZ WASHA i innych udziwnień, prosto z pudła

 

Można

 

P.s. ogonek przerobiony i pomalowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne, czyściutkie. Sam chciałbym jakiegoś Scootera kiedyś skleić, najlepiej Kiwi, ale jak tak patrze na te twoje modele to ten Airfix ma coś wyraźnie nie tak z kształtem owiewki, ciekawe czy zapowiadany na ten rok Hobby Boss będzie miał lepszą (o ile w ogóle wyjdzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie odtworzenia oryginalnych kształtów i gabarytów wypowiem się tak:

- mój "garbaty" A-4 jest połączeniem modeli Airfixa i Hasegawy (nr. kat. B09). Pomijając fakt wypukłych linii, może i kształt owiewki miał bardziej poprawny ale wymiarowo to był tak na oko 1/70 a może i 1/6-dziesięciu paru. Z kolei Airfix i Fujimi były praktycznie z jednej formy. Połówki kadłubów pasowały do siebie prawie idealnie, (Fujimi podeszło do tematu cwanie - przerznęło kadłub tuż za kabiną i daje w zależności od wersji właściwy nos z kabiną ) a skrzydła można było stosować zamiennie. Tak więc uważam że modelu w 100% zgodnego z oryginałem NIE MA. Zawsze znajdzie się jakiś babol.

A tak w ogóle to dziękuję za pozytywny odbiór moich "jastrzębi" Po prostu nie sądziłem że jeszcze mogą się komuś podobać takie czyściochy w dobie "chemicznej" obróbki.

 

"Nikt nie da Ci tego co mogą dać Ci klocki Lego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.