Skocz do zawartości

Boulton Paul Defiant mk I - Airfix 1/72


Piotr D.

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zaczęło się od tego, że kupiłem swoje pierwsze mieszkanie (tych którzy mają ten krok przed sobą przestrzegam - droga przez mękę jeśli trafi się na nieodpowiednich ludzi...). Po sfinalizowaniu transakcji uznałem, że cena nowego kompresora i aerografu w stosunku do ceny mieszkania to w sumie niewielki, wręcz niezauważalny wydatek. Stałem się więc posiadaczem kompresora Dedra z 3l zbiornikiem i nowej pseudoiwaty, o którą tym razem dbam dużo bardziej, niż o poprzedni aerograf. Nowy sprzęt trzeba było wypróbować. Zbiegiem okoliczności niedaleko mojego mieszkania jest sklep z zabawkami całkiem dobrze zaopatrzony w modele. Wybór padł na tytułowego Defianta od Airfixa.

Model padł ofiarą testów i eksperymentów. Nie tylko dlatego, że wypróbowałem na nim nowy sprzęt. Kilka rzeczy w ogóle zrobiłem pierwszy raz. Tak więc był pierwszy w życiu preshading, pierwsza w życiu styczność z farbami akrylowymi Tamiya (o ja durny, że dopiero teraz po nie sięgnąłem), pierwszy raz bardziej subtelne obicia i odrapania, pierwszy raz okopcenia przy rurach wydechowych robione aerografem (wcześniej była to dla mnie czarna magia), pierwszy raz użyłem kleju Mr. Cement S. Efekt - jak widać na zdjęciach. Szaleństwa nie ma, ale wygląda lepiej niż moje wcześniejsze próby aerografowania.

Jeśli chodzi o sam zestaw - składał się jak klocki lego. Szpachlówka użyta w kilku miejscach symbolicznie.

Malowany głównie czarną pactrą, ale jak wspomniałem wyżej, kilka elementów pomalowałem Tamiyją. Kalki były dość twarde, mimo użycia płynów, do wejścia we wszystkie linie trzeba było zachęcać je ręcznie.

Tak wiem, kolor wydechów dość średnio dobrany (za radą instrukcji), ale nie będę już poprawiał, bo mogę tym zrobić więcej złego niż dobrego.

Na koniec lakierowany półmatem akrylowym Tamiya (chyba już nigdy nie sięgnę po inny lakier).

Zapraszam do oglądania. Kajam się za jakość zdjęć, nie dorobiłem się jeszcze statywu więc robione "z ręki".

 

Clipboard01.jpg

 

Clipboard02.jpg

 

Clipboard03.jpg

 

Clipboard04.jpg

 

Clipboard05.jpg

 

Clipboard06.jpg

 

Clipboard07.jpg

 

Clipboard08.jpg

 

Clipboard09.jpg

 

Clipboard10.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zbyt błyszczący i jednostajny w połysku. Wygląda, że tym samym czarnym pomalowałeś opony, śmigło i resztę. Otarcia mało mnie przekonują.

Z pozytywów widzę dokładny i prawidłowy montaż. Tu się nie dałeś zaskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie dziwiło co mieli konstruktorzy w bani tworząc tak niepraktyczny samolot. Chyba coś im do herbaty dosypano hehe. Ogólnie podoba się modelik. Ale są niuanse, które ja bym poprawił. Dostrzegłem niesymetrycznie umieszczone znaki przynależności państwowej na bokach kadłuba. Śmigło i opony bym troszkę zmatowił. Otarcia na skrzydłach bardziej mi się kojarzą z błotem i syfem naniesionym brudnymi buciorami. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.