Skocz do zawartości

Messerschmitt Me 109 E-3 Airfix 1/72


Tiger44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tym serdeczniej że to mój pierwszy wpis na Tym Forum, do tej pory w większości obserwowałem Państwa pracę, jednak dziś pragnął bym pochwalić się swoim "okazem", jest nim Messerschmitt Me 109 Emil 3 w skali 1 72 od firmy Airfix, model zakupiłem w Biedronce z ok 25 złotych i udało mi sie go ukończyć. Malowałem farbami producenta oraz pactrami i farbami firmy Revell. Nie zastosowałem tutaj żadnych dodatków, model robiłem dla osobistej przyjemności i chęci "stestowania" jak zestaw ma się ze sklejalnością skoro kosztował tak stosunkowo niewiele licząc że zawarte w nim były farby klej i pędzel, cały "tzw. weathering" wykonałem za pomocą washu AK-Interactive, suchych pasteli, czarnej farby i obicia za pomocą metalicznych farb akrylowych. Zapraszam do komentowania mojego "maleństwa" i poradzenia na przyszłość co mogę poprawić w moich pracach.

ULSZ2jG.jpg

ZX4gSBz.jpg

qn4BGVV.jpg

nRGiGO7.jpg

oYOf8dQ.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee no tak laczenie kadlub-skrzydlo...laczenie polowek kadluba...szpachela szpachela i papir scirny a malowanie...coz najpierw podklad co on pokaze babole a kolorowanki to jak juz piknie jest nastepnie brudzenie eee no to lepiej tam gdzie sie naprawde brudzilo czyli zdjecie pogladowe jakies Kolego obejrzyj i wzoruj sie na nim lub popatrz jak lepsiejsi sklejali taki (nie ten sam) model i jak to u nich bywa ale plus za pikny trawnik zartowalem bez obrazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź może i racja trzeba się bardziej postarać na ukryciem łączeń miałem nadzieje że znikną pod warstwami podkładu i farby i będzie git, a tu niestety było inaczej. Ale co do usyfień to maszyna, która walczyła już parę dni we Francji przy dużych niemieckich postępach to nie było czasami czasu na wszelkie podmalówki poprawki i mycie maszyny, starano się aby szybciej były gotowe do następnej akcji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Cześć! Widzę, że zieloni piszą zielonym

Tez moje pierwsze kilka modeli to były samoloty w 1/72.

Te nowe airfixy to dobry materiał na naukę i nie ma co się zrażać krytyką, wyszedł spoko.

Mój pierwszy wyglądał duuuużo gorzej i chciałem go poprostu skończyć.

Zreszta zobaczysz jak szybko się zmienia podejście do tematu.

Gratuluje fajnego hobby i powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.