Skocz do zawartości

1:72 Italeri AH-64D Apache Longbow prototyp


Headhunter88

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

W tak zwanym międzyczasie postanowiłem zrobić mały projekcik z produkowanym w miliardach egzemplarzy AH-64 z Italeri. 20 lat temu kiedy model wchodził na rynek raz, że był aktualny bo wersja Longbow Apache była jeszcze prototypem, a konkurencji specjalnej w skali 1:72 nie było. Dziś to co najwyżej może być dobry model treningowy i w takiej roli sprawdził się znakomicie.

Parę spraw technicznych:

Jako kolor bazowy zastosowałem akrylowy Helo Drab Testorsa, lakiery też od tego producenta.

Zrealizowałem na nim wszystkie założenia dotyczące budowy i technik modelarskich, jeśli ktoś ma ochotę to wypisze co po kolei robiłem.

Przy okazji jednak natrafiłem na pewne problemy, którymi chciałem się z Wami podzielić i mam nadzieję, że może ktoś się w temacie wypowie:

1. Farba akrylowa Testorsa-megaaa źle się nią maluję. Rozcieńczałem fabrycznym rozpuszczalnikiem Testorsa, ale albo zapychałem aerograf albo leciał mi roztwór farby w rozpuszczalniku i krycie było koszmarne. Co robiłem źle? Proporcje brałem z poradnika dot. farb z Modelworku.

2. Jakie procedury stosujecie przy pigmentach z firmy mig? Chciałem trochę "zakurzyć" model na koniec więc nałożyłem pustynny pigment Mig rozcieńczony white spiritem, ale po pierwsze pigment się nie rozcieńczył, a po drugie po nałożeniu bezbarwnego matu 90% efektu zniknęło.

3. Nie wiem z jakiego powodu na wklejonej kabinie od środka zrobiła mi się cienka i mała plama farby ? Ponadto naleciało do środka masa małych pyłków chyba od szlifowania kadłuba....

4. Po zdjęciu masek z kabiny krawędzie, które bezpośrednio przylegały do masek zrobionych z pociętej z taśmy tamiyi są bardzo postrzępione - za gruba warstwa farby ?

Chętnie poczytam kilka komentarzy.

Poniżej galeria:

 

Proszę zmienić rozmiar zdjęć z 4608x3456px, na wielkość jaką podaje regulamin forum.

 

Taka może być?

 

gjMq90m.jpg

krzkFRb.jpg

vpHhnXt.jpg

zeKYxUO.jpg

eiuNLHZ.jpg

fHNj2rS.jpg

XwgL65N.jpg

c183BRl.jpg

QZLDZKd.jpg

hObDOSY.jpg

eqPTpiq.jpg

9FfLmw2.jpg

EXVgdAf.jpg

NUhbWTQ.jpg

4zRSzUw.jpg

PPfNUtU.jpg

B8B8ZQE.jpg

tYF13Dj.jpg

I3cOAek.jpg

kGOr1Tk.jpg

0UvicBx.jpg

T9uwfPJ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.