Skocz do zawartości

Mustang Mk. III- KOVOZAVODY 1:72


panDespota

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam kolejną maszynę Pana Stanisława. Nie jest to Eduard ale skończyć się udało Dużo pracy było przy oszkleniu- piłowaniu i polerowaniu. Lampa na skrzydle jest przewymiarowana x2. Dodałem zbiorniki KP, żywica- bez szału. Kalkomanie Model Maker. Malowany Vallejo. No i zdjęcia

 

nBhHzrnH_o.jpg

 

5YmxT8YN_o.jpg

 

g88ZrRh8_o.jpg

 

9EnVjluk_o.jpg

 

AlpxlnBh_o.jpg

 

cQDWMc1x_o.jpg

 

Zapraszam do komentowania.

  • Like 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...
W dniu 26.03.2018 o 20:56, panDespota napisał:

Przedstawiam kolejną maszynę Pana Stanisława. Nie jest to Eduard ale skończyć się udało Dużo pracy było przy oszkleniu- piłowaniu i polerowaniu. Lampa na skrzydle jest przewymiarowana x2. Dodałem zbiorniki KP, żywica- bez szału. Kalkomanie Model Maker. Malowany Vallejo. No i zdjęcia

 

nBhHzrnH_o.jpg

 

5YmxT8YN_o.jpg

 

g88ZrRh8_o.jpg

 

9EnVjluk_o.jpg

 

AlpxlnBh_o.jpg

 

cQDWMc1x_o.jpg

 

Zapraszam do komentowania.

Mistrzostwo swiata!!!!  Szkoda ,ze nie zrobil pan video relacji.  czy pamieta pan link gdzie moglbym kupic ten samolot i jakich dokladnie farb pan uzywal? Pozdrawiam i gratuluje

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszedł, choć mam wrażenie, że dół jest jakby brudniejszy niż zwykle w Twoich modelach. Malowanie pasów inwazyjnych bardzo ładnie sugeruje odręczne malowanie 👍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonu nie bede komentował, bo po co. Nic oryginalnego nie napisze. 
Ale czy limuzyna nie wydaje się Wam jakaś taka bulwiasta i ogromniasta. Specem od konikow nie jestem, ale to odrazu rzuciło mi się w oczy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie spracowany.

KP jest znane ze swej jakości? Ostatni raz sklejałem pewnie ze 44 lat temu, więc nie pamiętam...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat limuzyna ma byc tak bulwiasta.  Ale brakuje; pomalowanych światełek pozycyjnych, anteny prętowej na grzbiecie, oraz przynajmniej zaznaczenia tego rzędu kółeczek na których poruszała sie ta limuzyna.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marek d napisał:

Regulamin nie zabrania

Na regulamin to mało kto zwraca uwagę.wink3

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna myślę, że za poprawne sklejenie modelu KP powinna być nagroda. Ktoś kto tego nie kleił nie wie co to jest. Myśli że to taki prostszy Airfix czy Tamiya. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maxy napisał:

Od dawna myślę, że za poprawne sklejenie modelu KP powinna być nagroda. Ktoś kto tego nie kleił nie wie co to jest. Myśli że to taki prostszy Airfix czy Tamiya. 

A cóż takiego jest w tych modelach?

Za sklejania tego gówna z Mistercrafta to rozumiem ale KP.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maxy napisał:

Od dawna myślę, że za poprawne sklejenie modelu KP powinna być nagroda. Ktoś kto tego nie kleił nie wie co to jest.

O jej, ty tak poważnie? Jak kogoś razi pilnik, papier ścierny i szpachla to zostało jemu tylko Lego.  :mrgreen:

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

O kurcze, ale poruszenia na wątku z przed tylu lat :) 

 

W dniu 22.02.2024 o 18:01, Mando napisał:

Mistrzostwo swiata!!!!  Szkoda ,ze nie zrobil pan video relacji.  czy pamieta pan link gdzie moglbym kupic ten samolot i jakich dokladnie farb pan uzywal? Pozdrawiam i gratuluje

 

Nie panujmy sobie tak, na forum panuje koleżeńska atmosfera 😉 Wideo niestety nie nagrywam. Czasu mało na sklejanie, a co dopiero na filmy i ich obróbkę. Mam znajomych, którzy takie realizują i wiem ile to dodatkowej roboty. Nie orientuje się gdzie obecnie można kupić model KP.  Farb używam Vallejo. W tym przypadku ich dedykowane kolory do Brytyjczyków: 

71.273 Ocean Gray
71.324 BS Dark Green
71.307 BS Medium Sea Grey

 

W dniu 23.02.2024 o 19:07, Moses napisał:

Ale czy limuzyna nie wydaje się Wam jakaś taka bulwiasta i ogromniasta.

 

Z tego co pamiętam limuzyna była kiepsko spasowana dołem. była szersza niż kadłub. Sporo piłowania było bokami i szlifowania. To samo było ze światłem pozycyjnym na skrzydle, było za duże. 

 

Co do modelu to obecnie sporo bym inaczej zrobił. Gdzieś tam w planach jest ten Skalski tylko bez pasów. Model i kalki już leżą na składziku. 

 

Dziękuję jeszcze raz za komentarze i ciepłe odgrzebanie modelu 😉 

Edytowane przez panDespota
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.