Skocz do zawartości

MiG-29A "89" Trumpeter 1:32


KRL

Rekomendowane odpowiedzi

MiG-29A Nr.89

Model zapewne widzieliście już w moim portfolio, jeżeli nie to poniżej w całej krasie i z większą ilością zdjęć.

Model to Trumpeter skala 1:32 o tym modelu można już sporo przeczytać począwszy od stwierdzeń że jest to w dużym stopniu przeskalowany model GWH w skali 1:48. Faktycznie widać podobieństwa jednak model GWH w skali 1:48 zdecydowanie jakością przewyższa model Trumpetera w skali 1:32.

 

W 32’e jest słabszy detal a odlewy wołają miejscami o pomstę, zanikające linie podziału i nity dodatkowo porowata powierzchnia wymaga przeszlifowania a co za tym idzie dodatkowo zacieramy linie podziału i nity.

Spasowanie natomiast jest ogólnie na dobrym poziomie, jak na skalę 1:32 bardzo słabe są detale dysz silnika, wnęk podwozia, klap podwozia. Słabo wygląda też w porównaniu do modelu GWH uzbrojenie które w kwestii odwzorowania wygląda jak powiększone rakiety w skali 1:72. Ale ta jakość uzbrojenia w Trumpeterze to standard. Marne też są kalki – mimo że to skala 1:32 często napisy to zwykłe kreski!!!

 

Tyle w kwestii samego modelu, teraz coś w temacie samego wykonania model miał odwzorować ex-czeskie malowanie, zamawiający powiedział że zdecydowanie wyżej stawia ogólny efekt niż dokładność odwzorowania oryginału. Do modelu użyłem zestawu kalkomanii Techmod które kładą się całkiem przyzwoicie.

 

Jak zauważył w moim portfolio Atlis, kolory nie są idealne i jest to wielce prawdopodobne.

Przy kamuflażu opierałem się na kolorach podanych przez Techmod:

- FS30045, 34226, 24079, 30227, 34052, 35414, 26231, 36495.

 

Niestety nie znalazłem wiarygodnych informacji o właściwych numerach kolorów. Brak także dzis możliwości wykonania pomiaru Spectro więc jest trudno dokładnie ustalić kolory, zapewne w odwzorowaniu kolorów nie pomaga przełożenie oryginalnych kolorów na Federal Standards. W najbliższym czasie planuję rozpoczęcie prac nad identycznym modelem w tym malowaniu które wyjątkowo przypadło mi do gustu z Nr.83 mam nadzieję że pomożecie mi w kwestii kolorów i nie tylko.

Pewnie pojawi się warsztat z tym modelem o ile pamiętam to warsztatu z 29 od Trumpetera jeszcze nie było.

 

Na koniec kwestii kolorów ważne są same fotografie zwykle ustawiam balans bieli tak by tło było faktycznie białe powoduje to że kolory na modelu automatycznie są nie co bardziej żywe wyostrzone.

Zrobiłem zdjęcie odwożąc model do Inspektoratu uzbrojenia MON przy świetle naturalnym gdzie widać zdecydowaną różnicę w odbiorze barw. (Fotka na końcu galerii).

 

Tyle w kwestii wprowadzenia:

 

Na początek kilka fotek w kamuflażu w jakim dotarły do nas MiG’i-29 z Czech Nr.89 i 83

 

MXhnqOl.jpg?1 O6ZkYWo.jpg?1 4O3qOi5.jpg?1

 

Xya4TLu.jpg?1 hlcVVxU.jpg?1 KLQOBCH.jpg?1 oUK6Ihb.jpg?1 ccyhPon.jpg?1 hw9IVJk.jpg?1 qD3xOmW.jpg?1 w8CyqXk.jpg?1 kH9w9QK.jpg?1 4trfOy4.jpg?1 uDRVaxb.jpg?1 1edyDt4.jpg?1

 

Na koniec fotka wykonana przy świetle dziennym (ta fotografia odzwierciedla faktyczne kolory) – model w podróży na lotnisko docelowe.

jbUdDgH.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest wykonany dla kogoś wskazania w kwestii żaluzji były jasne góra otwarta, zresztą przyznam że jak będę wykonywał następny to także będzie taka konfoguracja choc postaram się dodać pilota.

 

Ten Mr. Paint posiada te farby w jakimś secie? jak tak to by mi ułatwiło sprawę kupiłbym zrobił natrysk próbny i dobrał kolory w swoich produktach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W secie nie występują, trzeba ich szukać w lotnictwie Czechosłowacji, w takiej zakładce są na stronie Mr Painta lub po numerach

Góra

MRP-164, 165, 166, 167

Dół

MRP-168

Farby te są dostępne w Polsce w Plastmodel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Tazman79, co prawda nie cierpię tych "smierdziuchów" ale do odwzorowania kolorów będą w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Tobie, ale mi na stronie Mr Painta nie chcą się wyświetlić inne zdjęcia poza zdjęciem buteleczki z farbą wiec nie wiem do jakich samolotów jest dedykowana MRP-027

 

L-39, MiG-23, MiG-29...

Ok, dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że tylko jedna fotka przy świetle dziennym.

 

Z uwag - moim zdaniem nie powinno być czerwonej lampki na plecach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że tylko jedna fotka przy świetle dziennym.

 

Z uwag - moim zdaniem nie powinno być czerwonej lampki na plecach.

Myślę że zasugerował się samolotem nr 83 bo zauważ że na zdjeciach ten egzemplarz ją ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.