Skocz do zawartości

Bristol Beaufighter TF.10, Airfix, 1/72


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Przedstawiam kolejną galerię Beaufigtera. Tym razem wersja TF.10 (tzw. "późny")

Model powstał z bardzo przyjemnego w budowie zestawu Airfixa

Model przedstawia samolot biorący udział w operacji "Firedog" - operacji przeciwko partyzantce malajskiej trwającej od maja do grudnia 1949 roku.Powstanie malajskie trwające od 1948 roku do 1960 zakończyło się porażką partyzantów.

I czas na galerię końcową

 

Br1CRv0.jpg

 

fgDctMk.jpg

 

yhm9zZT.jpg

 

KElm3PT.jpg

 

T9PT02U.jpg

 

W4yPa2R.jpg

 

ZyPf4tE.jpg

 

3Dl6tiz.jpg

 

JPdklvi.jpg

 

CbK43oB.jpg

 

Dk9OroU.jpg

 

Jor3P37.jpg

 

VRBWRI9.jpg

 

W8BNKmN.jpg

 

4Cylcp8.jpg

 

SZXh8pq.jpg

 

atGnHhB.jpg

 

uGtf27Z.jpg

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Kapiąc i szuflując forum natknąłem się na to coś, a to coś ma czarny spód przed którymś gdzieś tam indziej przy innej okazji strasznie się broniłeś. Myślę że  teraz po tych nastu jak nie dziesięciu modelach dalej z owym tematem byś sobie bardzo dobrze poradził :wink:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, to ja coś takiego kiedyś zrobiłem? :mrgreen:

Bardzo mi się podoba ta informacja - "trzy lata później"

Miałem wtedy fazę na Beau. Nawet chyba jakiś ciekawy egzemplarz do badań radaru ASV udało mi się z airfixowego zestawu ulepić

 

xASKZK4.thumb.jpg.0c1311c432fa15ddc4c6ce6d2a2f7e2a.jpg

 

Piękne czasy modelarskiej beztroski :haha:

Ciekawe kto, coś jeszcze odkopie :hmmm:

A koledze rudemu0007 przyznaję "Złotą Łopatę Archeologa Roku" :brawo:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się "przyczepiać" to bym trochę przybrudził dodatkowy zbiornik podwieszany. Trochę nie przekonują mnie boczne wzmocnienia oszklenia kabiny strzelca, ale w tej skali to pewnie nie byłoby widać gdyby nie dobre makro. Ogólnie ciekawie, konsekwentnie wykonany, dobrze zmalowany. Robią robotę kratki we wlotach do chłodnic. Szacun...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2021 o 19:32, barszczo napisał:

czy ktoś zrobi w końcu Mk.II w najpopularniejszych skalach?

W 1/72 High Planes Models robi nawet Mk. V, ale trzeba by sprowadzać z Australii, a i trudna to walka. Na dowód wrzucam fotkę tego co u mnie na półce:

V (29).jpg

Edytowane przez obłok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja się wypowiem :wink:

Model jest jaki jest i żeby go ocenić prawidłowo to trzeba się cofnąć w czasie o 3 lata i z tej perspektywy go oceniać. Oczywiście nie bronię  się tutaj przed uwagami, tym bardziej że powstał on w chwili gdy tak naprawdę zaczynałem przygodę z preszejdingiem, cieniowaniem i łoszami. Dziś sam patrzę na niego z przymrużeniem oka i stwierdzam, że dziś, wiele rzeczy wykonałbym zupełnie inaczej. A szczególnie malowanie, a już bardzo szczególnie czarnego dołu. 

Dziękuję za uwagi i opinie :piwo:

I wielkie dzięki Kamilowi za to, że odkopał ten temat. I że w ogóle chciało mu się "kopać" tak głęboko :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.