Skocz do zawartości

1:72 Airfix CH-46 Sea Knight


Headhunter88

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, poniżej moje ostatnie dokonania.

Ponad 30-letni, jeśli patrzeć na moje datę z moich ramek, a na pewno starszy jeśli brać pod uwagę "first release", model Airfixa prezentujący pierwszą wersję śmigłowca legendy czyli CH-46 Sea Knight. Chciałem go wykonać zgodnie z instrukcją i prawdą historyczną, ale stan modelu (brakujące części, starsze ode mnie kalki) i czekające w szafie kolejne zestawy spowodowały, że zrobiłem go trochę w wersji Marines SAR, trochę US Navy.

Generalnie cieszę się, że wreszcie wykonałem czyste maskowanie do malowania oraz (sukces, prawdziwy sukces!) nie zaparowało mi ani nie zalało się podczas malowania oszklenie. Największy minus całej zabawy to kalki (szerzej o tym w dziale Warsztat) i bardzo źle spasowana z kadłubem osłona kabiny pilotów, co bardzo utrudnia zabawę z tym zestawem.

Chemia: olejne farby Humbrola 153, 32, 33, 127. Lakiery akrylowy Modelmaster pod kalki i olejny Gloss Humbrola.

Oto garstka zdjęć:

hRe3zBK.jpg

buGoGLF.jpg

GJ6G59G.jpg

p0zYsu7.jpg

hR7T79P.jpg

TH5YdBu.jpg

aSTBJci.jpg

Generalna zasada na przyszłość-koniec z mega starymi zestawami "z drugiejvręki" dla treningu, a już na pewno bez sensu publikować je jako warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Mam nauczkę, żeby następnym razem w takiej sytuacji odpuścić i poszukać innych kalek.

Następnym razem, a dlaczego nie na tym modelu?

Te kalki podważysz czymś i same odpadną, dasz nowe o będzie ok.

A tak to będzie cię gryzło po oczach za każdym razem, jak będziesz na niego patrzył z takimi kiepskimi kalkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nauczkę, żeby następnym razem w takiej sytuacji odpuścić i poszukać innych kalek.

Następnym razem, a dlaczego nie na tym modelu?

Te kalki podważysz czymś i same odpadną, dasz nowe o będzie ok.

A tak to będzie cię gryzło po oczach za każdym razem, jak będziesz na niego patrzył z takimi kiepskimi kalkami.

 

Hej, wjechałeś mi na ambicję z tymi kalkami. Przy większych mocach przerobowych zobaczę czy po podważeniu nie powstaną mi takie brzydkie ślady po starych kalkach i jeśli gdzieś dorwę tani komplet do CH-46 albo ogólnie coś innego pasującego to się tym na pewno pochwalę.

No chyba, że wcześniej trafi się jakiś mało wymagający znajomy, któremu dam go jako prezent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.