Skocz do zawartości

Kawanishi N1K1 "Kyofu", Hasegawa, 1/72


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie w "japońskiej galerii"

Tym razem przedstawiam "Kyofu" typ tzw "wczesny". Model pochodzi z trzypaka Hasegawy "Sasebo Flying Group". Latawiec został wykonany parę wiosen wstecz a teraz na fali "rewitalizacji" zabytków umyty z farby i ponownie przemalowany. Tradycyjnie co się dało to zostało wypsikane farbą. Jedyne kalki to numer na usterzeniu, czerwone pasy ograniczające na górze płatów i tabliczka znamionowa.

Fotki robione przy różnym oświetleniu i ustawieniach aparatu a zatem wyszły jak wyszły

 

A zatem lecimy: Kawanishi N1K1 "Potężny Wiatr", 934 Grupa Lotnicza Marynarki, wyspa Ambon, (archipelag Moluki), marzec 1944 r.

 

jQox6TH.jpg

 

WSDgXSb.jpg

 

nv1t9jA.jpg

 

KsWIwzd.jpg

 

AcNrzBV.jpg

 

lxPLOwC.jpg

 

sjsSLRs.jpg

 

kz0rRtI.jpg

 

8NP42K0.jpg

 

Odrobina zabaw zdjęciami:

 

k8CNKbT.jpg

 

2stplA5.jpg

 

0I04bdf.jpg

 

Q1zcQXb.jpg

 

MQGp7Y4.jpg

 

oraz na czym polega różnica miedzy typem "wczesnym" i "późnym"

 

FgveJ5b.jpg

 

yAj2lid.jpg

 

gsZBT03.jpg

 

n1uJRh7.jpg

 

4vL3WU0.jpg

 

I tak to wygląda "odgrzewanie " starego kotleta

 

P.s. tradycyjne zdjęcia rodzinne będzie jak się wykończy trzeci wózek a zatem niebawem czyli tak ok wtorku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie fajna kolekcja. Przy następnych postaraj się owiewkę pomalować aerografem. Wiem trochę czasu z maskowaniem to zajmie ,ale efekt o niebo lepszy.

Do poprawienia , a właściwie do wymiany lakier końcowy lub błyszczący pod kalki . Słabo wygląda taka pomarańczka na modelu. POWODZENIA z następnymi. BANZAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu mnie Kolega zaskoczył

Po ostatniej dyskusji nie spodziewałem się "odwiedzin" A tu proszę - są i w dodatku pozytywne.

Oczywiście tradycyjnie ustosunkuję się do wszystkich tez zawartych w tekście

 

Będzie fajna kolekcja.

 

Właściwie to już jest - piąta sztuka już się "pokrywa chemią" ale zobaczymy jak wyjdzie. Jak będzie dobrze to trafi do galerii a jak nie to ..... lipa

 

Przy następnych postaraj się owiewkę pomalować aerografem.

 

Cóż mam napisać - owiewka to najsłabszy element tego latawca (w tym konkretnym przypadku) Latawiec miał swego czasu "mały wypadek" i zestawowa owiewka pękła w trzech miejscach i była nie do uratowania. Zastąpiłem ją owiewką pozyskaną z "lądowego" Kiofu. Mycie i powtórne maskowanie nie wyszło najlepiej. I jakoś tak słabo mi się ją psiknęło. Ale i tak chyba najgorszym efektem jest wyraźne nacięcie po krawędziach ram które próbowałem trochę przymalować z "pędzla" I efekt jest taki jaki jest. Bedę jeszcze nad nią pracował więc może będzie lepiej. Pomysł jak to poprawić już mam.

 

Do poprawienia , a właściwie do wymiany lakier końcowy lub błyszczący pod kalki . Słabo wygląda taka pomarańczka na modelu

 

I tu jest raczej błąd w technologii

Lakier pod kalki to połysk H30 Gunze a na kalki półmat Tamki gaszony matem H20 Gunze. A zatem lakiery nie są złe tylko trzeba nad nimi trochę lepiej popracować

 

POWODZENIA z następnymi

 

Jak napisałem na wstępie ostatni "latawiec" już się wykańcza i najprawdopodobniej będzie to ostatni "japończyk".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.