Skocz do zawartości

Galeria "japońska" 1/72, Hasegawa, Fujimi


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dziś powtórka z rozrywki czyli wszystkie moje "japończyki" w jednej galerii . Zrobiłem nowe zdjęcia przy jednakowym oświetleniu oraz jednakowych nastawach aparatu. Co prawda pozwoliłem sobie na odrobinę fotograficznego szaleństwa ale o tym będę "informował" na bieżąco w galerii. Składając wszystko do "kupy" to jest tak: dwa modele - Zuiun i Kiofu "późny" to modele zrobione z pudła w tym roku, natomiast Kiofu "wczesny" i Kiofu "prototyp" to odzyski, które zostały umyte ze starej farby i przemalowane na nowo. Ostatni "wytwór" - Rufe - został tylko oczyszczony dogłębnie z kurzu, przelakierowany i potraktowany panellainerem i oczywiście polakierowany półmatem. Starałem się utrzymać wszystkie modele na jednakowym poziomie wykonania tak aby tworzyły "kolekcję" pod względem "technologicznym i tematycznym". Oczywiście w kolekcji tej brakuje jeszcze jednej z ciekawszych konstrukcji jaką był "Seiran" ale na razie odpuszczam sobie temat (co prawda gotowy stoi razem z innymi ale jak już wspomniałem w którejś z galerii będę przemalowywał go na jeden z prototypów - tak więc z czasem i on dołączy do kolekcji (oczywiście z "zielonym" bratem uzbrojonym w torpedę typ 91 ))

Oczywiście zdaję sobie sprawę że moje "ulepy" odstają od dzisiejszych standardów wykonania ale lubię samoloty nie sfatygowane i nie zarzygane olejami i paliwem. Po prostu takie pokazanie "piękna konstrukcji" i idei jaka przyświecała twórcom.

A zatem lecimy:

 

1) Nakajima A6M2-N Type 2 "Rufe", Hasegawa

 

ndbKGID.jpg

 

2QTNbMY.jpg

 

k4V1iNg.jpg

 

wv9Ku3c.jpg

 

04itFnK.jpg

 

6XvUADh.jpg

 

zdjęcie "zrobione" na filmie Agfy (dla "młodych" wyjaśniam że w dobie "normalnych" aparatów zakładało się klisze różnych producentów które dawały różne odcienie barw i miały różne ISO filmu )

 

XEKMwlQ.jpg

 

2) Kawanishi N1K1 "Kyofu" (prototyp)

 

dr1o3qK.jpg

 

53elbW5.jpg

 

USv6ZxB.jpg

 

AMDhABD.jpg

 

GXW3j26.jpg

 

3k31hwx.jpg

 

i kolejna Agfa

 

4l3yRWo.jpg

 

3) Kawanishi N1K1 "Kyofu" (typ tzw. "wczesny")

 

4zdbMjD.jpg

 

uY0Ioc6.jpg

 

7M6E57Y.jpg

 

FuEbD5b.jpg

 

wMsxI9H.jpg

 

T7yEQtS.jpg

 

i znowu Agfa

 

EPjAtEr.jpg

 

4) Kawanishi N1K1 "Kyofu" (typ tzw "późny)

 

Bc5uK2M.jpg

 

p4dMH2L.jpg

 

9mxOAx2.jpg

 

dRWcn2f.jpg

 

gEAvUIQ.jpg

 

kolejna Agfa

 

nMqHj43.jpg

 

5) Aichi E16A1 "Zuiun"

 

g2Xu1vn.jpg

 

g2b55Rf.jpg

 

OlSgvOR.jpg

 

b0IE0aE.jpg

 

KfXkXNa.jpg

 

Tk4Wej4.jpg

 

I oczywiście znowu Agfa

 

eFTtR4b.jpg

 

A teraz trochę "japońskich " pocztówek z epoki

 

LRYCczq.jpg

 

RIN34JM.jpg

 

tvfrpuR.jpg

 

5HMZoDB.jpg

 

RkNadEu.jpg

 

I na koniec tradycyjnie już "familijnie" (fotki takie sobie bo namiocik trochę przymały )

 

FFGs031.jpg

 

z7GVevB.jpg

 

aB6knhs.jpg

 

oTcZStf.jpg

 

I to na razie tyle

 

P.s Jakby ktoś pytał to do obejrzenia na żywo w W-wie (jak chłopaki na Babarybie ( ) dadzą "kolekcje" i w Łasku (jak pojadę). Oczywiście w towarzystwie kolekcji Jak-ów

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna kolekcja japońszczyzny. Takie eleganckie, modelarskie sushi podane na tacy Co do planowanego Seirana, to raczej bomba 800 kg niż torpeda Typ 91, ale to już Twój wybór Gratuluję wykonania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra

Kto zajrzał ten zajrzał a kto miał coś napisać to napisał

 

Dziękuję wszystkim, którzy znaleźli odrobinę sił i pokonali niechęć zaglądania po raz kolejny do moich "japończyków" za to że zajrzeli i jakieś słowo pisane zostawili (albo i nie)

Miło mi że "takie eleganckie, modelarskie shusi" zebrało pozytywne komentarze.

Tradycyjnie już ustosunkuję się do "tez" zawartych w wypowiedziach:

 

Banzaiiiii!!!

Jak dla mnie „Rufe” rozbija bank! Efektowna kolekcja.

 

Kozak

 

Zacna kolekcja, podoba się!

 

fajna kolekcja !

 

mi też najbardziej podoba się Rufe.

 

Nic dodać, nic ująć

 

do klejenia kolejnych "pływakowców"

 

Z tym to raczej słabo. Co prawda jeszcze jedna sztuka pałęta się po szafie ale raczej nie szybko trafi "do dokończenia" (tak, tak, leży rozgrzebana i odrobinę przetrasowana i przenitowana ale utknęła i tyle )

Oczywiście jest szansa na Seirana ale tak jak pisałem na wstępie też nie prędko trafi do "reanimacji"

 

Co do planowanego Seirana, to raczej bomba 800 kg niż torpeda Typ 91

 

Wedle "kwitów" mógł przenosić więc uważam że była by to miła odmiana od standardowych "bombowców"

 

Dziękuję wszystkim i ......................

 

 

"Galeria japońska cz. II" być może jeszcze w tym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.