Skocz do zawartości

PZL 23B Karaś, IBG 1/72


panDespota

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsza maszyna z polskiej stajni skończona. Samolot w malowaniu 23. Eskadry Rozpoznawczej Armii Kraków. Z tego co pisano na innym forum pilotował go Tadeusz "Novi" Nowierski, przyszły dowódca 308 Dywizjony Myśliwskiego. Model wzbogaciłem o pasy i tablice Yahu. Wymieniłem rurkę pilota, dorobiłem muszki celowników karabinów i przenitowałem powierzchnie.

Warsztat http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=86&t=61464

Co do samej maszyny sporo zdjęć jest zdekompletowanego samolotu porzuconego na lotnisku przejętego przez Niemców. Tutaj jedno z jeszcze w miarę mało rozebranym Karasiem

 

evJ8OwRU_o.jpg

 

Zapraszam do galerii oraz komentowania

 

6sENcvqP_o.jpg

 

Tjezwg6J_o.jpg

 

rdextzz9_o.jpg

 

fLoCX7gM_o.jpg

 

sfwvflFG_o.jpg

 

gYDUd2sG_o.jpg

 

EBH1bNOi_o.jpg

 

11KNkaAn_o.jpg

 

jNYrTkWt_o.jpg

 

RyrTrl3L_o.jpg

 

pRrCksvU_o.jpg

 

ITs24brP_o.jpg

 

Qg7cL78M_o.jpg

 

w4IsjSH8_o.jpg

 

sWISnCQV_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie bardzo elegancki. Bardzo dokładne nitowanie zasługuje na pochwałę. I czystość wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za miłe słowa.

 

Nitowanie robi robotę. Z ryzykownych koncepcji to bym wzkazał srebrzyste obicia na drewnianym śmigle.

 

Wyczytałem gdzieś że krawędź natarcia łopaty śmigła była zabezpieczana blachą dlatego też postanowiłem delikatnie je obić. Szukałem teraz tej informacji ale nie mogę jej nigdzie znaleźć.

 

Nie znam sie na Karasiach, nie wiem, co dobrze, a co źle i mnie się podoba

 

To tak jak ja ;) Polskie samoloty jakoś nigdy nie przykuwały mojej uwagi, do teraz. Po Karasiu jest zwrot o 180 stopni. Wczoraj odebrałem pake z P.7a z Army

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka uwaga. skórzane , czy gumowe, fartuchy na owiewkach podwozia pomalowałeś na zielono. Nie wiem czy były zielone, ale to element mocno pracujący. Nie blacha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karaś bardzo ładnie wykonany, nitowanie spowodowało, że model wygląda jeszcze lepiej.

Fartuchy na owiewkach podwozia powinny być skórzane/ brązowe i nie wiem czy celownik nie powinien być czarny. Przynajmniej tek mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celownik zostawię taki żeby się nie rzucał w oczy bo zaraz ktoś powie, że to samolot ONR. Wszędzie teraz szukają faszystów

Fartuchy w jakim powinny być kolorze? Skórzanym czy jakimś zapuszczonym khakim? Jest to do przerobienia. Niestety na zdjęciach tego nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celownik zostawię taki żeby się nie rzucał w oczy bo zaraz ktoś powie, że to samolot ONR. Wszędzie teraz szukają faszystów

Fartuchy w jakim powinny być kolorze? Skórzanym czy jakimś zapuszczonym khakim? Jest to do przerobienia. Niestety na zdjęciach tego nie widać.

Zrób tak, żeby się odróżniały. Zeby nie wygladay, jakby były z blachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.