Skocz do zawartości

An 26 z 13.PLT nr 1406, A-Model, 1:72


eldiabllo

Rekomendowane odpowiedzi

Model ukończony, było troche piłowania i piłowania . Pomalowany olejnymi z Tamiya :

Enamel XF-21 Sky Matt

Enamel XF-71 Cockpit Green

Enamel XF-26 Deep Green Matt

 

WARSZTAT: http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=86&t=60933

 

na koniec Satin bezbarwny z Humbrola i troche suchych pastyli.

Linka radiowa wyszła ultra cienka.

 

An-26 w Polsce.

Samolot An-26 należy do klasy małych samolotów transportowych, jednak w Polskich warunkach traktujemy go jako samolot średniej wielkości.

W 1972r. wprowadzono samoloty An-26 do wyposażenia lotnictwa transportowego WP. Głównym ich zadaniem było zabezpieczenie desantu żołnierzy 6 Pomorskiej Dywizji Powietrzno Desantowej. Łącznie zakupiono 12 sztuk An-26.Od 2005r. rozpoczął się powolny proces wycofywania samolotów z eksploatacji.

https://www.polot.net/antonow_an_26/historia

 

Mnie interesowała maszyna z 13 Pułk Lotnictwa Transportowego w Balicach nr 1406 dosarczona w 11.11.1972r , w malowaniu po drugim remoncie w 2004 W 1998r przeszedł remont głowny , a został wycofany w 2008r.

Po remontach głównych w latach 1998r. – 1999r. otrzymały malowanie w trójbarwny kamuflaż i

białe numery burtowe. Około 2004r. numery burtowe przemalowano na czarne, pomniejszono szachownice, a te z kadłuba znikły.

https://www.polot.net/13_pulk_lotnictwa_transportowego_w_balicach_1963r_2000r_

 

0856689.jpg?v=v40.

 

11f64f6b004280cb.jpg

 

f7d9c865f53a0695.jpg

 

890128dd801ea8aa.jpg

 

4840ff358f315cbf.jpg

 

cec216036f7612e2.jpg

 

46c17702beb220a7.jpg

 

b4570fb9aec17e28.jpg

 

1f8fe2799bef0a6a.jpg

 

886c0edaf79c5674.jpg

 

e7ac6cea41d9b12a.jpg

 

f4e9c6698a668783.jpg

 

d4720f2a9aa67abbgen.jpg

 

19ea6ed74b878928.jpg

 

cb49cb5e0da1061e.jpg

 

fd5730b7856b1849.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model świetny i jeszcze lepsze kolorki bardzo podoba mi się ta kroplowa owiewka boczna, pomarańczowe cuś dodaje dużo smaczku i kontrastu. Poza tym bardzo ładny model jeśli chodzi o sylwetkę, a i wykonanie na 5!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietnie wyszedł kamuflaż. A to w tym modelu ważny element. Dzięki temu model wygląda prawie jak prawdziwy. No i wielki szacun za wyprowadzenie tego modelarskiego koszmaru, jakim jest ten zestaw, do stadium fajnego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietnie wyszedł kamuflaż. A to w tym modelu ważny element. Dzięki temu model wygląda prawie jak prawdziwy. No i wielki szacun za wyprowadzenie tego modelarskiego koszmaru, jakim jest ten zestaw, do stadium fajnego modelu

Dzięki, no miałem duuuuże obawy jak zaczołem prace plastik+pilnik. Drugi raz raczej niepodejme się takiego trudnego tematu . Bynajmnie jestę bardzo zadowolony z efektu końcowego.

Model świetny i jeszcze lepsze kolorki bardzo podoba mi się ta kroplowa owiewka boczna, pomarańczowe cuś dodaje dużo smaczku i kontrastu. Poza tym bardzo ładny model jeśli chodzi o sylwetkę, a i wykonanie na 5!

dzięki wielkie.

No kolory dobierałem na "oko", a i rozmieszczenie plam robiłem na podstawie zdjęc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę materiał wyjściowy to czapki z głów.Kapitalne wykonanie Może kiedyś uda się zobaczyć go na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównym ich zadaniem było zabezpieczenie desantu żołnierzy 6 Pomorskiej Dywizji Powietrzno Desantowej.

 

Może nie głównym, a jednym z wielu, wszak jako jednostka transportowa powołana została do wykonywania różnych zadań.

 

A co do modelu, to ciekawie wyszedł, podoba się, zwłaszcza znając materiał wyjściowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę materiał wyjściowy to czapki z głów.Kapitalne wykonanie Może kiedyś uda się zobaczyć go na żywo.

 

Dzięki za słowa uznania, no na pewno gdzieś się z nim pojawię, ewentualnie zapraszam w przyszłym roku do NowegoTargu

 

Wyciągnąłeś z tego modelu bardzo dużo. Mnie się bardzo podoba

Dzięki wielkie, no na ile moje zdolności pozwalały, sam z efektu końcowego jestem zadowolony bo nawet kilka rzeczy zrobiłem sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zaproszenie. Może się wybiorę. A tak poważnie to jak uda się z takiego materiału wyjściowego zrobić elegancki model to jest z tego duża radocha większa niż z modelu który się składa jak klocki.Przynajmniej ja tak mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zaproszenie. Może się wybiorę. A tak poważnie to jak uda się z takiego materiału wyjściowego zrobić elegancki model to jest z tego duża radocha większa niż z modelu który się składa jak klocki.Przynajmniej ja tak mam.

Potwierdzam , też tak mam. Zrobiłem w nim kilka małych drobiazgów nawet . No i model wyjatkowy, ma coś więcej niż to co pudełko miało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba. Ustawiaj w aparacie maksymalnie duża przesłone, żeby zwiekszyć głebie ostrości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zaproszenie. Może się wybiorę. A tak poważnie to jak uda się z takiego materiału wyjściowego zrobić elegancki model to jest z tego duża radocha większa niż z modelu który się składa jak klocki.Przynajmniej ja tak mam.

Potwierdzam , też tak mam. Zrobiłem w nim kilka małych drobiazgów nawet . No i model wyjatkowy, ma coś więcej niż to co pudełko miało.

 

Rzeczywiście coś w tym jest. Też tak mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.