Skocz do zawartości

PZL.23 Karaś 1/72 IBG


krzy65siek

Rekomendowane odpowiedzi

Wysyp Karasi ostatnio na forum, pora na moje podejście

 

Kupiłem go troszkę przypadkiem i chciałem szybko skleić w jeden, dwa dni. Okazało się, że roboty jest troszkę więcej, ale nie żałuję. Model rzeczywiście zaprojektowany jest bardzo dobrze, ale trafił mi się egzemplarz z nadlewkami i praktycznie na każdej części widać było szew pomiędzy częściami formy. Nie bardzo pasował mi plastik, bo był miękki i ciężko się go szlifowało. Bałem się, że będzie źle i ciężko będzie zapolerować ślady, ale w sumie nie było tak strasznie. Wolałbym na przyszłość lepszy plastik, a nadlewki były strasznie upierdliwe, szczególnie przy tak dokładnym spasowaniu części.

 

Malowany Hataką Orange. Niby fajnie, ale nie za bardzo. Ludzie porównują do Mr. Hobby, ale ale od razu widać, że to nie jest ta liga. W buteleczkach nie dokręcają się zakrętki, od razu po wyjęciu były poplamione farbą. Przy mieszaniu przeciekały i brudziły palce. Do malowania rozcieńczałem Leveling Thinnerem i w sumie dawało radę, choć pigment opada strasznie szybko i generalnie farby bardzo słabo kryją. Co ciekawe poprzednio (pół roku temu) też malowałem Hataką Orange i nie zauważyłem ani słabego krycia, ani problemów z zakrętkami.

 

Reasumując - podobało mi się. To mój pierwszy model w 1/72 i zastanawiam się czy nie skleić czegoś jeszcze.

 

Kilka zdjęć:

d158da63c6a1d49d.jpg

8ab60e4ae570d902.jpg

e83e521d455294f6.jpg

01a46bcef5cc5abb.jpg

04939b48af80bbb1.jpg

125f8fb24f7f6f47.jpg

8a13852ce03830f3.jpg

5adff9b0cc0229ce.jpg

40b707ffb501142a.jpg

16b99401c7a256e3.jpg

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak leciała linia podziału formy, i jakoś tak bezrefleksyjnie zamaskowałem po niej. Wydawało mi się to nawet sensowne. Powinienem był sprawdzić gdzieś . na zdjęciach.

 

A płoza... no cóż, odłamałem ją w czasie montażu i gdzieś mi zginęła . Ale może zrobię jeszcze P.42 i wtedy zrobię odlew i dokleję.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z obiciami, próbowałem robić gąbką, ale nie jestem zadowolony z efektu. Może muszę spróbować inną farbą, ta jest za gęsta? (To akryl z Model Mastera).

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.