Skocz do zawartości

PZL P.11C Mirage Hobby Skalski 1/48


xmald

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

Model ma przedstawiać Samolot Stanisława Skalskiego, zdaję sobie sprawę z kontrowersji dotyczących numeru - 66 vs. 64 i innych nieścisłości...

Do budowy użyłem oprócz samego modelu żywiczny nos oraz koła od Attack Squadron (jeszcze raz dziękuję Marcin), zestaw PART, tablice Yahu, kalki Techmod, farby Hataka Orange oraz nieco wkładu własnego.

Mogę tylko powiedzieć, że to na pewno nie ostatni mój model w polskim khaki.

Najtrudniejszą częscią budowy tego modelu było jego fotografowanie, nie udało mi się pokazać malowania tak jak widać je w realu.

Wybaczcie jakość zdjęć ale były robione w pośpiechu...

Warsztat tutaj: http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=86&t=60959

wQVFaed.jpg

FcjRA9g.jpg

1FNVBJG.jpg

FRM1mVh.jpg

pU2DIO8.jpg

BmOLbl1.jpg

nijE8MO.jpg

7rIrH7I.jpg

U1pSwuU.jpg

aBJreEa.jpg

pLfxHKk.jpg

Ml7Y4x4.jpg

hMucPm5.jpg

zgmWxml.jpg

yVTjV1n.jpg

aThCbA9.jpg

4Ix5d6Y.jpg

Xeqalzn.jpg

 

qP56TME.jpg

BFLQyfy.jpg

KjkxTxd.jpg

pIrxeJX.jpg

ddvkaxW.jpg

ybeYoal.jpg

2YDJYJ5.jpg

JwuF50M.jpg

7RnBEsk.jpg

OOIZt91.jpg

62nlYEB.jpg

 

I tradycyjnie humoreski:

0UAtfG4.jpg

TGs3M82.jpg

8hc7CXE.jpg

5uUkjEQ.jpg

AjvhB6j.jpg

PbFkfjy.jpg

5KHLk0D.jpg

FLWTrpN.jpg

MzA4UQA.jpg

fI0slw8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ma przedstawiać Samolot Stanisława Skalskiego, zdaję sobie sprawę z kontrowersji dotyczących numeru - 66 vs. 64 i innych nieścisłości...

O ile się orientuję, to po za dowódcami i ich zastępcami, piloci nie mieli "indywidualnych" maszyn (pilotów było dużo więcej niż samolotów), więc nie ma co rozważać na temat czy ten egzemplarz to był samolot takiego czy innego. Skalski mógł latać na 66 i na 64, a na pewno latał jeszcze innymi.

Co do modelu to . Osobiście jestem pod wrażeniem, szczególnie mocowania/ naciągu linek anten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny jest. Nie sądziłem, że pomalowany przód od Army może tak dobrze wyglądać. Antenki super. Gratulacje i czekam na kolejny wrześniowy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.