Skocz do zawartości

Morane Saulnier MS 406 C.1 | AZmodel 1:48


Hubert Kendziorek

Rekomendowane odpowiedzi

Morane Saulnier MS 406 C1 No.654 (L-683) "E" DIAP Lion-Bron, wiosna 1940.

Na samolocie tym latali ppor. Wacław Król, ppor. Stanisław Chałupa oraz sierż. Leopold Flanek.

 

Malowany lakierami Hataka (seria pomarańczowa), detale akrylowymi Hatakami.

W kokpicie z dodatków jest pilot od Hasegawy i malowane pasy od Eduarda. W skrzydłach lufy od Abera. Kalkomanie od Techmodu.

Reszta z pudła.

 

UHo8fA.jpg

 

KanJX9.jpg

 

XqLlkX.jpg

 

DoLOtq.jpg

 

M9jVsZ.jpg

 

CU6UO1.jpg

 

tngt1A.jpg

 

1oWY4D.jpg

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wykonane. Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszej pracy - Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I można by wysunąć chłodnicę.

Pewne można by, ale to już większa przeróbka, z zestawu - nie ma takiej opcji. Od siebie dodałem imitację mechanizmu chłodnicy, ale na full opcję nie starczyło czasu, model był robiony na konkurs, więc ramy czasowe, wiadomo jak to wtedy wygląda.

 

Jak się shortrun składał? Wygląda przyjemnie.

Jak na short-runa, bardzo przyjemnie, główne elementy pasują do siebie nieźle. Oczywiście pilnik, CA i szpachla (ja używam płynnej od Gunze) to zestaw obowiązkowy.

 

Wyraźnie widać, że poszczególne ramki powstały w różnym czasie i wyszły spod różnych rąk. Kadłub, skrzydła - naprawdę ładnie wykończone, subtelny detal, bardzo delikatne nitowanie, wręcz idealne. Ale przy tym połówki kadłuba nie są symetryczne, zwłaszcza w rejonie wiatrochronu mają różny przekrój, co sprawia że dopasowanie wiatrochronu (w moim zestawie części przezroczyste są wtryskowe, wcześniej było vacu) staje się wyzwaniem.

 

Detale na innych ramkach... lepiej zapomnieć i robić samodzielnie. Podwozie to jakieś gluty, z wyjątkiem kół z żywicy, powiedzmy - przyzwoitych.

 

Model jest przy tym dość koślawą miniaturą oryginału, szczególnie część silnikowa, kokpit, okropne zawiasy paneli na bokach kadłuba. Gdyby chcieć to wszystko poprawiać..., Masztu antenowego na górę kadłuba w ogóle nie dali, znalazłem coś pasującego w złomie.

 

No, ale dostałem dokładnie to, czego chciałem i nie żałuję . W kolejce D.520, Koolhoven F.K.58 i CR.714, czekam na D.510 Dory (ich Gee Bee jest piękna).

 

Z pozdrowieniami

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na short-runa, bardzo przyjemnie, główne elementy pasują do siebie nieźle. Oczywiście pilnik, CA i szpachla (ja używam płynnej od Gunze) to zestaw obowiązkowy (...)

Znaczy się potwierdzasz moje odczucia po zaglądaniu do pudła. Będzie zabawa z budową

 

Tym większy szacun za ukończoną budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze Curtiss H-75 i piękny zestaw "polonaisów" się szykuje.
No tak. Mam jeszcze Arsenala VG.33, tyle że nie wiadomo do końca czy na nim latał jakiś Polak i jak toto mogło być pomalowane i oznakowane. Do kompletu brakowałoby wtedy i tak mojego ulubionego Blocha MB.152, którego w tej skali w składalnej formie nie ma (model FM jest straszny, CA nie do dostania chyba - ale mam go w składzie w dużej skali, a lata temu popełniłem Azurowego w 1:72) oraz Loire 46, który naszym we Francji przypominał poczciwe puławszczaki, był kiedyś żywiczny Classic Airframes, teraz też niedostępny.

 

Modelarz w średniej skali, lubujący się w lotnictwie francuskim z okresu kampanii 1940 roku, lekko nie ma.

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo za temat.Model od zawsze mnie zachwycał.Wykonane bardzo starannie i estetyczne. Pozdrawiam Jacek 1971.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelarz w średniej skali, lubujący się w lotnictwie francuskim z okresu kampanii 1940 roku, lekko nie ma

Fakt .Curtiss H -75 Academy w 48 teraz też raczej niedostępny. Nie mówiąc już o bombowcach np.Amiot czy Bloch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt .Curtiss H -75 Academy w 48 teraz też raczej niedostępny. Nie mówiąc już o bombowcach np.Amiot czy Bloch

Szczęśliwie Academy co jakiś czas wznawia. Z większych są Azurowe Potezy (mam oba na stryszku) i jeszcze Mach2 / Battle Axe robi Blocha 174.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.