Skocz do zawartości

1:72 PZL P.23 Karaś Ibg


Tiger44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym pokazać model samolotu P.23 od Ibg w moim wykonaniu, pomalowany farbami Pactra, szczegóły Vallejo i Revell. Model zwaloryzowałem jedynie pasami i tablicą rozdzielczą od Yahu Models. Zapraszam do oglądania i konstruktywnego komentowania mojego "dziełka":

5QMeJVVh.jpg?1

qhsf7Ieh.jpg

X81TznBh.jpg

Ehm8tXfh.jpg

zpreNnsh.jpg

p5LCNYeh.jpg

qhsf7Ieh.jpg

m3kKE1fh.jpg

2IaCbt3h.jpg

0XyDAKsh.jpg

YdoknASh.jpg

w057CVoh.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylu ogladających i zero komentarzy, chyba wszystkich zamurowało .

Mi osobiście się podoba, w końcu to PZL.

Model może za bardzo upaciany, mam wrażenie, że jakby go wziąść w palce, to można się wysmarować olejem. Osobiście to nie widziałem Karasi tak ubrudzonych, ale może to wynika z faktu, że żaden nie dotrwał do naszych czasów (taki czarny humor). Ponadto słyszałem opinie, ze polscy mechanicy (również na zachodzie w czasie wojny) dbali o czystośc maszyn.

Wrażenie psuje też zabrudzone oszklenie kabiny, chyba że całość przedstawia samolot w ktorym dopiero co rzygnął olej, a wtedy to jak najbardziej pasuje do reszty samolotu.

Z tego co mi się w oko rzuciło, to szachownice na górnych powierzchniach skrzydeł, mam wrażenie, że sa różnej wielkości, ale to może wynikać z perspektywy zdjęcia, albo z niesymetrycznego rozmieszczenia ich na skrzydłach (brak wspólnej bazy odniesienia), a może ze zmęczonego wzroku.

W mojej opini, zbyt mocno zaakcentowane linie podziału blach psują model (mam wrażenie, jakby poszycie składało się z grubych, pancernych blach), na oryginalnych statkach powietrznych nie są one zbytnio widoczne. Ale to jest kwestia gustu.

 

Największy minus tego modelu jest taki, że jak patrzę na niego, to uświadamiam sobie, że sam lepiej bym go nie zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Karasiami z IBG nie podoba mi się żaden z prezentowanych dotychczas. Nie tkwi to w wykonaniu ale dziwnym efekcie glazury- terakoty , który uważam za kompletnie nienaturalny . Problem tkwi chyba w modelu skoro się powtarza. Ale może tak powinno być. Teraz czytam nie jest w tym wrażeniu sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.