Skocz do zawartości

Su-35S Flanker-E GWH 1:48


KRL

Rekomendowane odpowiedzi

Su-35S Flanker-E Great Wall Hobby skala 1:48

 

Kilka miesięcy wstecz zakończyłem pracę nad Su-35 od KH i pozostał mi dość spory niedosyt a nawet rozczarowanie modelem.

 

Złożenie modelu KH potraktowałem zdecydowanie treningowo -szczególnie w kwestiach malarskich iza to co mi wyszło mogę mieć pretensje do siebie jednak rozczarowanie samym modelem to już kwestia na którą wpływu nie mam.

Ucieszyła mnie bardzo informacja że pojawi się Su-35 od GWH - ta firma w mojej opinii była gwarantem lepszej jakości produktu.

 

Miałem już okazję sklejać kilka innych modeli tego producenta MiG-29, F-15, Su-35 i wszystkie te model to moim zdaniem najwyższa modelarska półka choć oczywiście nie są pozbawione wad.

 

Opisując dokłądniej model Su-35 warto nawiązać i porównać ten model z nie co wcześniej wypuszczonym modelem KH.

Na początku mogę napisać że różnica między tymi modelami jest zdecydowanie większa niż kosmetyczna.

Jeżeli zastanawiacie się czy warto dopłacać do modelu GWH odpowiedz jest prosta WARTO.

Moim zdaniem rożnica jest na tyle duża że szkoda poświęcać czas na walkę z modelem KH choć tu dodam że nie oznacza to że model KH to zły model.

Nie, model KH jest przyzwoity ale model GWH jest po prostu zdecydowanie lepszy.

 

Zacznijmy od samych detail są miejsca gdzie model GWH to poziom modelu KH ale są miejsca gdzie wygląda to zdecydowanie lepiej.

Dla przykładu wnęki podwozia, zdecydowanie lepiej wykonane wloty powietrza, podwozie, nos i oszklenie które pasuje do modelu nawet jeżeli ma być wykonany w wersji zamkniętej.

Jakość uzbrojenia odlanego z jednego kawałka w porównaniu do nie boję się tego słowa badziewia pociętego wzdłuż i wszerz w KH to inny wymiar.

Spasowanie modelu GWH jest bardzo dobre a podział części jest więcej niż ułatwiający składanie np: wloty wykonane w jednym kawałku.

 

Jak wspominałem nie obyło się bez błędów i tak mamy linie podziałów które gdzie niegdzie są zbyt płytkie a nawet zanikają.

Kupiłem trzy modele Su-35 od GWH i każdy z nich ma te same problem więc wnioskuję że nie jest to kwestia jednostkowa.

No i na koniec coś co moim zdaniem jest wadą ogólnie modeli GWH czyli niepotrzebne cięcie niektórych części.

Mowa tu o dyszach podobnie jak w MiG'u-29 tak i w Su-35 pocięto dysze na cztery części po co? Nie mam pojęcia utrudnia to złożenie dysz a co gorsza powoduje że trzeba ten element póżniej szpachlować i docinać co przy dyszach nie jest łatwe a co gorsza przy tym elemencie kompletnie bez sensu. Skoro można wykonać rakiety z jednego odlewu tym bardziej można zrobić tak dysze.

 

Mimo mojej niechęci do dodatków szczególnie tych żywicznych przy kolejnym Su-35 od GWH takowe zakupie ale powodem nie jest jakość odwzorowania a zwykła chęć ułatwienia sobie pracy.

Wspominałem wyżej o szpachli dodam że ilość jaką trzeba będzie użyc przy tym modelu określiłbym jako symboliczną.

 

Tyle o samym modelu, jeżeli będziecie mieć pytania postaram się odpowiedzieć.

 

Kilka słów o malowaniu - ponieważ model ten jest wykonany na zamówienie musiąłem na prośbę zamawiającego korzystać z powierzonych produktów AMMO MIG w tym z dedykowanego zestawu kolorów Su-35.

W kwestii samych produktów nie będę sie wypowiadał natomiast zasugeruję by zmodyfikować kolor 086 (ciemniejszy niebieski) który jest zdecydowanie zbyt ciemny i intensywny pozostałe kolory są do zaakceptowania.

 

Malowanie tego modelu to osobny temat - pod wzgędem malowania jest to bardzo wymagający model i nie tylko ze względu na silniki czy miejsca gołego metalu na powierzchniach usterzenia ale przede wszystkim ze względu na wielu różnych miejsc które wymagają maskowania i malowania, krawędzie natarcia, klapki, luki, itd i itp.

Jest tego naprawdę sporo jak dla mnie jest to świetna zabawa ale pochłania sporo czasu, natomiast odtworzenie tych miejsc moim zdaniem jest gwarantem dobrego efektu.

 

Tyle w kwestii opisu model prezentuje się tak:

 

NDp1dbS.jpg?12keI3Zo.jpg?1TogS0aD.jpg?1ABShkmG.jpg?1BZont2M.jpg?1Q2kPvJs.jpg?1FBr4kUv.jpg?1gB8NCtA.jpg?1H4QsLWX.jpg?19qxOf5F.jpg?105QXdQD.jpg?18d4ZQpt.jpg?1ltoAEYF.jpg?1Bx2tzhM.jpg?16kC2NJj.jpg?1jRncfrF.jpg?1Lyx3mlt.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje modele KRL to już klasa sama w sobie, do czego nas zresztą przyzwyczaiłeś, ale Twoje foty tak okrutnie wala bielą po oczach, ze nie da się tego na dłuższą metę oglądać :-( Nie wiem czemu tak podkręcasz ten kontrast. Już nie moglem tego przeżyć przy MiGu-29z ćwiczeń Orli Szpon '97. Jedyne zdjęcie tam, które oddało kolory i dało się normalnie oglądać to było jak spakowałeś model do transportu... tutaj znów to samo :-( Ale model świetny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mój telefon kompletnie nie radzi sobie w warunkach sztucznego oświetlenia a i ja nie radzę sobie ze zdjęciami telefonem.

Mam tam dwie opcje HDR lub HQ, jak wybiorę HDR to zdjecia na białym tle przestają być białe a tło wpada w brązowo różowy kolor i wygląda to strasznie.

W opcji HQ tło jest jak widac białe ale faktycznie zdjęcia wychodzą ogólnie nie wiem jak to ująć zbyt żywe kolory są nie co bardziej intensywne niż w naturze.

 

Pomyślę nad tym aspektem moich galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model prima sort! Bardzo mi się podoba.

 

Mam wiecznie problem z rosyjskimi myśliwcami. Boję sie zaczynać budowę, bo zdaję sobie sprawę jak szalenie trudne jest dobre odtworzenie np. dyszy. Wiem, że miałbym z tym elementem ogromny kłopot.

 

PS. Masz jakąś fotkę spodu maszyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokombinuj - w międzyczasie oglądałem Twoja galerie Phantoma (swoją drogą piękny model !) i tam dla odmiany takiego rażącego białego nie ma - przyjemnie się ogląda tamtą galerię :-) A w pozostałych fotki są jakby przepalone ? Np zanika granica między oszkleniem kabiny a tłem ... Może używasz zbyt ostrego oświetlenia przy fotkach ? Pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokombinuj - w międzyczasie oglądałem Twoja galerie Phantoma (swoją drogą piękny model !) i tam dla odmiany takiego rażącego białego nie ma - przyjemnie się ogląda tamtą galerię :-) A w pozostałych fotki są jakby przepalone ? Np zanika granica między oszkleniem kabiny a tłem ... Może używasz zbyt ostrego oświetlenia przy fotkach ? Pozdro !

 

 

Z Phantomemm jest lepiej dzieki czrnej podstawce to powoduje że zdjęcia wyszły lepiej.

 

 

Model prima sort! Bardzo mi się podoba.

 

Mam wiecznie problem z rosyjskimi myśliwcami. Boję sie zaczynać budowę, bo zdaję sobie sprawę jak szalenie trudne jest dobre odtworzenie np. dyszy. Wiem, że miałbym z tym elementem ogromny kłopot.

 

 

PS. Masz jakąś fotkę spodu maszyny?

 

Nie jest to przesadnie trudne wymaga jednak treningu na elementach i dobrania odpowiednich kolorów, jak już wspominałem 70% prac to nie aero tylko pędzelki

 

Od spodu zrobiłem jedynie dysze. Zresztą dysze i stateczniki poziome zrobiłem fotki w zasadzie krok po kroku, choc tu lepszy byłby film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem ale nie ma wyjścia wybaczcie mi.

 

Poleciałem dziś do kumpla by wypożyczyć na chilę aparat jest to lustrzanka Sony Alfa, poniżej jedno ze zdjęć jakie zrobiłem - nie jestem pewny czy efekt jest dużo lepszy a patrząc na brudne tło jakie wychodzi mam wrażenie że wygląda to słabo.

 

Oczywiście nie wykluczam że aparat gwizda tylko operator pi......

 

lKuszc6.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewny czy efekt jest dużo lepszy a patrząc na brudne tło jakie wychodzi mam wrażenie że wygląda to słabo.

Nie przejmuj się tak bardzo tłem. Pokazujesz model, a nie tło. Ale skoro przy tle jesteśmy, to wolę to z lustrzanki - nie razi tak mocno i nie ma na nim różowych cieni.

 

A próbowałeś szarego, neutralnego tła?

 

 

Tła kupiłem dwa - bałe i czarne, zresztą oba się już wykończyły więc bedę musiał kupić nowe.

Może sprawdzę szare choć nie wiem jak to będzie wyglądać na fotkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziękuję i biorę się za następny po wakacjach tym razem będzie w kamo ciętym na ostro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.