Skocz do zawartości

Przeprosiny z lotnictwem- Spitfire I 1:72


filipsg

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego przeprosiny, zapytacie?

 

Ano dlatego, że odkąd po raz pierwszy, w gimnazjum, skleiłem model samolotu z pomocą forum i w miarę "na poważnie" minęła już niemal DEKADA, a ściślej 8 lat. Przez ten czas skleiłem całe 4 (słownie cztery, 0.5 na rok) samolociki, a zadowolony nie byłem z żadnego. Co najmniej drugie tyle zdążyłem popsuć na amen albo sprzedać, dlatego stwierdziłem że trzeba kupić sobie jakiś banalny samolocik na którym sprawdzę, czy w ogóle jeszcze mam fun ze sklejania samolotów.

Wybór padł na Spitfire'a z Airfixa, bo to dokładnie te same wypraski które męczyłem DEKADĘ temu. Plus, była okazja żeby odhaczyć temat Kościuszkowców na półce.

 

I wiecie co? Dalej jest fun

 

pVPPkq4.jpg

 

Do merytoryki modelu nie podszedłem ze śmiertelną powagą i wiem, to widać. Malowany tymi farbami Vallejo które akurat miałem pod ręką, poza Sky'em z eksperymentalnej niebieskiej Hataki (niezła, ale Vallejo wciąż przyjemniejsze w obsłudze). Pyndzlem oczywiście. Od siebie dorzuciłem pasy z taśmy malarskiej i antenkę z żyłki. Trafiły mi się jakieś figlarne kalkomanie Airfixa, dlatego brakuje trochę oznaczeń eksploatacyjnych na górze płatowca. Główne oznaczenia to oczywiście ModelMaker i polskie Spitfire'y, bodaj najpopularniejszy zestaw kalkomanii w Europie Środkowej.

Do ideału brakuje, ale mimo wszystko bawiłem się przy sklejaniu setnie i już wiem, że mój zapasik samolotów raczej wyskładam niż wyprzedam

 

oIuVYNW.jpg

 

sKv0JWl.jpg

 

1K4lCMB.jpg

 

tl6vOhl.jpg

 

X8Hk7Nw.jpg

 

OggwCPY.jpg

 

foVfJpv.jpg

 

XtXSRdF.jpg

 

I jeszcze kilka zdjęć z DW-K sprzed 8 lat/4 samolotów. DW-K malowany jeszcze Humbrolami, jak instrukcja nakazała:

 

meHRy8W.jpg

 

2qG89k2.jpg

 

GGQG8xI.jpg

 

NGBadp1.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny jest !! wielki szacun , za tak równiutkie wymalowanie pędzlem!! No i za RF !!! I od spodu z ta kokarda, z żółtą obwódka wygląda kozacko !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XtXSRdF.jpg

!

 

Tu była chwila nieuwagi i kokarda na lewym skrzydle źle leży. Obie kokardy wyglądały identycznie i były w tych samych miejscach względem krawędzi skrzydeł. Potem przemalowano lewe skrzydło i namalowano żółtą obwódkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie kokardy wyglądały identycznie i były w tych samych miejscach względem krawędzi skrzydeł. Potem przemalowano lewe skrzydło i namalowano żółtą obwódkę.

 

Ha, coś mi się zdawało że te kokardy nie wyszły tak jak wyjść powinny... a jak naciąłem otwory wylotowe łusek, to już byłem pewien.

 

Bardzo dziękuję za pozytywny odzew, cieszę się że się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie ma żadnej filozofii i żadnych trików Farby to tak jak pisałem moje ulubione Vallejo i po raz pierwszy niebieska Hataka, pod spodem podkład Tamki, a na wierzchu X warstw sido i mat. Rozcieńczalnika nie używam żadnego, jak chcę zrobić podmalówkę, to minimalnie maczam pędzel z farbą w wodzie. Dobrze wymieszane Vallejo nie wymaga wspomagania żadnymi specyfikami. Pędzle to bodajże Mag-pol i Italeri.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.