Skocz do zawartości

F-16C Block 52+ "4043" - Academy 1/72


M.J.89763

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Chciałem przedstawić kolejny ulepiony przeze mnie samolot. Jest to F16C Block 52+ "Jastrząb". Również i tym razem model przedstawia samolot z 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego z Krzesin. Samolot z numerem bocznym 4043.

Bazę stanowi model południowo koreańskiego F-16C firmy Academy (model numer 12418) który zawierał już w zestawie ogon z zasobnikiem spadochronu.

Detale takie jak na przykład anteny, upodabniające model do polskiego F-16C pochodzą z modelu Hasegawa. Dodatkowo zastosowałem Sniper-XR wraz z mocowaniem od Hasegawa, rurki Pitota Master Model, rack BRU-57 z Attack Squadron, bomby GBU-38 od Hasegawa i kalki z Techmod.

Malowany tak jak i poprzedni mój model F-16 w wersji D głownie farbami Mr. Hobby a także Vallejo i Tamiya.

 

Całość prezentuje się tak:

 

DrxF0zg.jpg

 

RKD6ykv.jpg

 

S4oVgKW.jpg

 

VxlkzIQ.jpg

 

T21oSjH.jpg

 

YrJrT80.jpg

 

JLrSC3S.jpg

 

DBYyczB.jpg

 

PPtcNCs.jpg

 

crjI56W.jpg

 

yjOkQDq.jpg

 

MOVwZth.jpg

 

uwCKIFT.jpg

 

kbvNucu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny model. Przyjemnie się ogląda :-)

Dzięki bardzo

 

No i git. Wykonałeś obramowanie ciemniejszych plam kamuflażu, a to często pomijany element w modelach. Podoba się.

Dzięki.

Już przy pierwszym modelu F-16 jaki robiłem, stwierdziłem że obwódki wokół plam kamuflażu muszę zrobić żeby model wyglądał fajnie. Także i w tym modelu nie mogło ich zabraknąć

Mam nadzieję, że wyszły w miarę przyzwoicie

 

Bardzo ładny.

Dziękuję

Bardzo udany model, brawo!

Dziękuję

 

Bardzo ladny. Jedyne co mi sie rzuca w oczy to nie poszpaclowane laczenie anten przed owiewka.

Zdjęcia są bezlitosne... W rzeczywistości tak tego nie widać. Faktycznie mogłem się pokusić o zaszpachlowanie ale później musiałbym naciąć linie podziału co w moim wykonaniu mogłoby nie dać dobrego efektu Tak czy inaczej już tak zostawiam

Dzięki za pozytywną opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niezły ten F-16, dość czysty, choć malowanie takie trochę płaskie jak na mój gust, brak zróżnicowania powierzchni.

Dziwnie trochę wygląda owiewka, mam wrażenie że jest nieco zmatowiała, ale to może wina zdjęć, które są niestety kiepskiej jakości.

Plus za niesymetryczne podwieszenia, sporo to daje w moich oczach.

Za to nie najciekawiej wygląda dysza silnika, szczególnie w środku, brakuje tam śladów po przepaleniach.

Generalnie model dość udany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię.

Pomimo prób nie potrafię jeszcze uzyskać tak fajnej powierzchni jakbym chciał. Jest zrobiony lekki "weathering" olejami, był pre-shading który jednak za mocno zamalowałem kolorem bazowym

Zdjęcia mi nie wyszły, fotograf ze mnie marny przez to ta owiewka wygląda na matową choć w rzeczywistości jest wypolerowana. Niestety lepszych już nie zrobię bo model uległ w międzyczasie wypadkowi i leży teraz w kawałkach w szafie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo fajny, podoba się!

Szkoda, że został zestrzelony.

Powiedz, jak robiłeś obwódki wokół plam?

Dzięki

Na szczęście nie uszkodziła się owiewka więc chyba uda mi się go naprawić

Co do plam kamuflażu... Robiłem to tak, że kształty poszczególnych plam wykonałem z masy Patafix. Robiłem takie dość grube wałeczki, ok. 3mm średnicy mniej więcej żeby wyszło w miarę możliwości łagodne przejście między kolorami. Następnie do farby koloru plam (FS36270) dodałem trochę czarnej i tak przygotowaną farbą malowałem plamy po obwodzie trzymając aerograf pod kątem (w kierunku wałeczków patafixu). Starałem się nie trzymać aerografu zbyt płasko w stosunku do malowanej powierzchni żeby przejście kolorów nie było ostre. Następnie pomalowałem cały kamuflaż już farbą koloru plam tym razem trzymając aerograf prostopadle do malowanej powierzchni. Po zdjęciu maskowania i patafixu wyszedł właśnie taki efekt z obwódką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.