Skocz do zawartości

IAR 80DC - Amodel 1/72


Piotr D.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Dziś udało mi się ukończyć tytułowego IARa 80 DC z Amodelu. Muszę przyznać, że byłem bardzo zaskoczony, kiedy wypatrzyłem go na półce w sklepie modelarskim. Nie sądziłem, że ktokolwiek produkuje model IARa w tej wersji. W przeciwieństwie do innych modeli Amodelu, które do tej pory widziałem IAR prezentował się bardzo dobrze. Nadlewek nie było zbyt wiele, detale delikatne. "3 dni przyjemnej roboty" - pomyślałem sobie. Trochę się pomyliłem, bo budowa zajęła 2 tygodnie. Części pasowały do siebie tylko z grubsza, linie podziału blach niekoniecznie (z resztą bardzo łatwo było je zatrzeć operując papierem ściernym), mocowanie wyposażenia kabiny (podłogi z fotelami) do burt kadłuba trzeba wykombinować samodzielnie. Jakoś się udało, chociaż łatwo nie było. Malowany akrylami Tamiya z wyjątkiem spodu kadłuba, gdzie użyłem farby MrHobby. Efekt lakierowania matem Tamiya nie bardzo mi się podoba, model zrobił się lekko szarawy, chyba użyłem za dużo lakieru i za mało rozcieńczalnika. Zapraszam do oglądania.

 

Clipboard01.jpg

 

Clipboard02.jpg

 

Clipboard03.jpg

 

Clipboard04.jpg

 

Clipboard05.jpg

 

Clipboard06.jpg

 

Clipboard07.jpg

 

Clipboard08.jpg

 

Clipboard09.jpg

 

Clipboard10.jpg

 

Clipboard11.jpg

 

Clipboard12.jpg

 

Clipboard13.jpg

 

Clipboard14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na A-Model - super.

Bardzo oryginalna maszyna, dobra odskocznia od "fok", "bef" i "pezetelek" (choć tu akurat nie tak odległa), do tego fajnie wymalowana, tylko obicia i zbyt ciemny wash na spodzie do mnie jakoś nie trafiają.

 

Ogólnie, duży plus.

Z pozdrowieniami

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model świetny. Jest trochę lepszy niż standardowy A Model bo był przygotowany z rumuńską firmą Parc Models.Niestety współpraca się posypała i A Model wydał model jako swój prędzej niż wspólnicy z Rumunii ale układ części jest ten sam na ramkach i model ukraińskiego producenta jest też łatwiej dostępny.Co nie zmienia faktu że Tobie wyszedł super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za komentarze, miło mi, że się podoba.

Jeśli chodzi o obicia, na tę chwilę nie umiem ich zrobić bardziej realistycznie.

Xmen, dziękuje za wyjaśnienie, dobrze przypuszczałem, że ten model ma jakieś inne korzenie niż Amodelowskie.

Do modeli Amodelu na pewno jeszcze kiedyś wrócę, ich tematy bardzo działają na moją wyobraźnię ;-) ale puki co pokleję coś co stawia mniejszy opór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.