Skocz do zawartości

Kawasaki Ki 100 x2 RS Model i FM 1:72


Xmen

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem podwójna galeria.Obydwa modele prosto z pudła.Dodane tylko pasy w kabinie.Hinomaru i żółte linie malowane.Modele są częścią większej kolekcji.Zrobione na totalnym luzie.Malowane farbami Gunze,wash zrobiony panel linerem Tamiya. Na zakończenie modele zostały pokryte filtrem MiGa.To by było na tyle.Zapraszam do komentowania.

6QSSjMTl.jpgWmIbKeXl.jpge06eoxll.jpgXiyyYczl.jpgypouESnl.jpgVVGTK2pl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie jest

Bardzo ładna faktura na dolnych powierzchniach, góra delikatnie zróżnicowana i cieniowana. Przydało by się odrobina przetarć na osłonach silników.

Ogólnie bardzo ładnie

Co prawda intrygują mnie te okrągłe otwory na dolnej powierzchni ale to pewnikiem złomiarze zajumali dodatkowe zbiorniki paliwa

 

Modele są częścią większej kolekcji.

 

Intrygujące

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te intrygujące otwory to miejsce na pylony Złomiarze zbiorniki porwali bo ich nie będzie Większą kolekcja to myśliwce Kawasaki.Ta dwójka to rozgrzewka przed Ki 100 z Aoshimy.Do tego cztery modele Ki 61.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba bardzo fajne.

Większą kolekcja to myśliwce Kawasaki.Ta dwójka to rozgrzewka przed Ki 100 z Aoshimy.Do tego cztery modele Ki 61

Bardzo dobrze Cię rozumiem, zapadłem na to samo i na przestrzeni 2015/2017 zrobiłem dwa Ki-61 i dwa Ki-100. Kolejne dwa czekają w kolejce.

Działaj !

 

Z pozdrowieniami

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki że się podobają. Co do porównania to na razie mogę porównać RS z FM.

RS : Detal mydlany,formy coraz bardziej dojechane i masa nadlewek chociaż jest jakby bardziej szczegółowy.No i szpachla po ręką musi być ale nie za dużo co mnie miło zaskoczyło.Spasowanie takie sobie.Plastik miękki i trzeba uważać w operowaniu pilnikiem.Dają za to żywiczny silnik i wydechy.

FM:Widać że model też opracowany dawno temu.Wnętrze kabiny to raptem pięć elementów.Spasowanie też nie jest takie idealne jak można by się spodziewać.Zapadnięcia tworzywa na bokach kadłuba.Też obecne nadlewki na łączeniu form.Nity pokryw zbiorników paliwa i niektóre panele zrobione jako wypukłe.Silnik to tylko front i wydechów nie ma wcale.

Podsumowując jeden i drugi wymaga trochę pracy.Przy modelu FM jest jej trochę mniej ale model ma widoczne uproszczenia.

Kalkomanie lepsze ma RS w modelu FM grube typowo japońskie kalki.

Jak kupię model Aoshimy to zrobię porównanie.

Kolego "filipsg" na chwilę obecną kupiłbym Aoshimę

PS:Na sąsiednim forum dowiedziałem się że Aoshima ma coś nie tak z kształtem ogona.Jedną jednak kupię i porównam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.