Skocz do zawartości

F-16C Block 52+ Kinetic 1/48


smialus

Rekomendowane odpowiedzi

Po nabraniu mocy prawnej postanowiłem dokończyć model, po dostaniu owiewki z Kinetica. Z dodatków jakie użyłem to wnęka podwozia głównego (nomen omen za krótka) oraz fotel. Kalki Filipowe. Malowany Pactra, Tamiya, Gunze.

 

1mB70iW.jpg

 

0SNEcCX.jpg

 

Ep7H0Sf.jpg

 

7Xxbw4O.jpg

 

V1P5HKO.jpg

 

Jlefr9R.jpg

 

v4Dzsw7.jpg

 

7y9IJEn.jpg

 

G8fhSNx.jpg

 

0rOyiDX.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest naprawdę wyśmienity, jeden z lepiej pomalowanych polskich F-16 jakie widziałem, trochę się tylko odznacza na tym tle dysza, która wygląda wręcz nieskazitelnie na tle dość zużytego samolotu. Z naciskiem na trochę, bo nadal wygląda bardzo dobrze, a brudzenie reszty maszyny jest po prostu wspaniałe.

 

Doczepić się natomiast muszę zestawu podwieszeń - taki jest niestety niemożliwy na polskich Jastrzębiach.

Po pierwsze nie mamy na stanie GBU-24, tej bomby na polskich F-16 nie zobaczysz chyba nigdy. Jeżeli chciałbyś mieć jedną dużą bombę na tym pylonie to byłaby to GBU-31.

Po drugie nasze GBU-12 mają inne kolory - części naprowadzające (zestaw lotek z tyłu i nos) są szare a nie zielone jak na twoim modelu. A przynajmniej tylko z takimi nasze szesnastki widziałem.

Po trzecie, chyba najmniejsza przywara, bo w sumie nie jest niemożliwa, to konfiguracja zbiorników. W jednej z innych galerii była na ten temat dyskusja - generalnie trzy zbiorniki paliwa podwieszane są raczej tylko do przebazowania; do misji bojowych (a taką sugeruje zestaw "ostrego" uzbrojenia) najczęściej mamy tylko dwa zbiorniki podskrzydłowe lub tylko jeden podkadłubowy. Generalnie twoja konfiguracja teoretycznie jest okej, ale w praktyce raczej nieużywana.

 

Może dałoby radę jeszcze to poprawić, w końcu to tylko uzbrojenie, a psuje nieco odbiór wspaniałego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba, czyściutko zrobiony, starannie, ładnie pomalowany, a brudzenie spodu to już poezja, niezwykle realistyczne (mam jedno zdjęcie naszego F-16 które mi się od razu skojarzyło z tymi smugami).

Nie wyszła Ci za to za bardzo dysza silnika, wewnętrzna część jest strasznie jasna, jakby umączona, a nie przepalona. Brakuje mi też odgromników Mastera, bo te zestawowe są za grube.

Ale model w pyteczkę, jak żywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wtopiłem z tym AIM skubnąłem się jak przykleiłem. Co do zdjęć to fakt kuleje z takimi zdjęciami. Adamie masz rację z tym oświetleniem... Z uzbrojeniem chciałem po prostu na grubo. Zbiorniki mogę co prawda usunąć ale wtedy musiałbym coś zrobić z belkami, a jest to przyklejone więc jest ryzyko uszkodzenia. Co do dyszy, myślałem jak ją przyozdobić na zewnątrz i nie miałem pomysłu co z nią zrobić, jakieś pomysły? Nad wnętrzem mogę popracować nie jest ona wklejona na stałe.

 

Matys a czy czasami owe szarości nie występują na wersjach szkolnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, wersje szkolne GBU-12 mają po prostu niebieską bombę, a nie zieloną - zestawy naprowadzające zostają szare. Na AMRAAMy nawet nie zwróciłem uwagi, ale to też fakt, że wersji B nie mamy w użytkowaniu - tu akurat by chyba wystarczyło przyciąć stateczniki żeby się nikt nie połapał :3

 

Zbiorniki bym zostawił, tak jak mówię, nie są niemożliwe tylko mało prawdopodobne. W przypadku podskrzydłowych one są na stałe połączone z pylonami więc musiałbyś to usuwać w całości. Centralny pylon można by zostawić pusty, ten jest oddzielny od zbiornika, ale znowu tego zbiornika strasznie szkoda bo jest świetnie zrobiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie mamy na stanie GBU-24, tej bomby na polskich F-16 nie zobaczysz chyba nigdy

Wystarczą trzy sekundy w google żeby przekonać się, że nie masz racji. Mamy GBU-24, ale tak jak napisał mirage3 z bomb Mk.84, a nie BLU-109 (smialus tego nie przypilnował, choć wspominałem mu przez telefon )

Po drugie nasze GBU-12 mają inne kolory - części naprowadzające (zestaw lotek z tyłu i nos) są szare a nie zielone jak na twoim modelu.

Zawsze można założyć że uzbrojenie podczas konfliktu podwieszono z zapasów USAFE po przebazowaniu do Niemiec

 

A model zarąbisty, ale to wiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dyszy, myślałem jak ją przyozdobić na zewnątrz i nie miałem pomysłu co z nią zrobić, jakieś pomysły? Nad wnętrzem mogę popracować nie jest ona wklejona na stałe.

 

Wyraziłem się nieprecyzyjnie, wnętrze dyszy jest raczej ok, choć odcienie beżowe byłyby bardziej realistyczne.

To co mi się w tej dyszy nie podoba do malowanie zewnętrznej strony wewnętrznej części, czyli te jasne wycięcia pomiędzy czarnymi listkami dyszy. Zrobiłeś je bardzo jasne, a one są raczej ciemne, metaliczne. No ale teraz to raczej trudno byłoby poprawiać.

Samą dyszę najfajniej jest malować metalizerem Model Master Exhaust 1406, daje on nie tylko odpowiedni kolor ale po przetarciu jeszcze taki fajny, delikatny, metaliczny połysk, zupełnie jak na prawdziwych duszach Block 52.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie mamy na stanie GBU-24, tej bomby na polskich F-16 nie zobaczysz chyba nigdy

Wystarczą trzy sekundy w google żeby przekonać się, że nie masz racji. Mamy GBU-24, ale tak jak napisał mirage3 z bomb Mk.84, a nie BLU-109 (smialus tego nie przypilnował, choć wspominałem mu przez telefon )

 

Z tymi GBU-24 to faktycznie się pospieszyłem, ale akurat szybko sprawdzałem w googlach i nie znalazłem. A na pewno nigdy nie widziałem żadnego zdjęcia naszych szesnastek z tymi bombami. Jedyne "duże" bomby kierowane jakie widziałem na naszych szesnastkach to właśnie GBU-31. No ale tu już mnie mirage3 sprostował

 

Po drugie nasze GBU-12 mają inne kolory - części naprowadzające (zestaw lotek z tyłu i nos) są szare a nie zielone jak na twoim modelu.

Zawsze można założyć że uzbrojenie podczas konfliktu podwieszono z zapasów USAFE po przebazowaniu do Niemiec

 

Przy takich założeniach to chyba można podwiesić absolutnie wszystko, ale w sumie okej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalezienie zdjęcia naszych Jastrzębi z GBU-24 jest akurat nie takie proste, na razie nie znalazłem żadnego innego zdjęcia niż to które wkleił mirage3.

Wydaje mi się, ale to słabo widać, że całe bomby są tam zielone, bez szarego zestawu naprowadzającego.

Swoją drogą gdyby ktoś miał takie zdjęcie to mógłby się podzielić, w sumie fajnie byłoby takie coś podwiesić pod ten samolot, choć konfiguracja niezwykle rzadka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samą dyszę najfajniej jest malować metalizerem Model Master Exhaust 1406, daje on nie tylko odpowiedni kolor ale po przetarciu jeszcze taki fajny, delikatny, metaliczny połysk, zupełnie jak na prawdziwych duszach Block 52.

 

 

Metaliczny połysk na kompozytowej dyszy silnika PW w polskich Jastrzębiach ? Na samolotach z silnikami GE to ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem z bliska, podoba mi się.

Jeżeli można proszę o przepis na barwienie szkiełka.

 

Z tym barwieniem to przeprawa była nieziemska... Kolor uzyskałem mieszanką Tamiya Smoke i Clear Orange. Tutaj można kombinować z proporcjami. Malowane na niskim ciśnieniu.

 

Model bardzo fajny.

Zastanawia mnie jedno dlaczego przy malowaniu kamo są takie ciemne kontury(oczywiście są widoczne na oryginale)?

 

Obwódki oczywiście występują w naszym malowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu tak wyszło to tak naprawdę nie wiemy, ale najbardziej popularna teoria mówi, że w Ameryce najpierw pod nieco większym ciśnieniem malowali kontury a potem mniejszym wypełniali plamy co zaskutkowało właśnie takimi ciemniejszymi obwódkami. Warto też zauważyć, że samoloty remontowane w Polsce już takich obwódek nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.