Skocz do zawartości

IJN Type 96 A5M2b "Claude" Wingsy Kits 1/48


rymulus

Rekomendowane odpowiedzi

Czas na galerię mojego eksperymentalnego modelu. Kto zaglądał do warsztatu to mniej więcej orientuje się dlaczego eksperymentalny, a dla tych co nie wiedzą to napiszę że, to mój pierwszy Japończyk, pierwszy model w skali 1/48, pierwszy model na którym uczyłem się robić odpryski przy użyciu stosownych płynów, pierwszy model na którym stosowałem maski do lakierowania oznaczeń przynależności państwowej i pierwszy model na którym testowałem nowe dla mnie techniki postarzania i brudzenia. To chyba wszystko.

Sam model budowało się bardzo przyjemnie choć miał kilka niedoskonałości w postaci nieodlanych do końca elementów czy jamek skurczowych, których było po kilka na statecznikach poziomych. Sporo do życzenia mają elementy okrągłe (działka, celownik), które w rzeczywistości są spłaszczone bądź jajowate i kwalifikują się raczej do wymiany.

Pozwolę się jeszcze podzielić moimi odczuciami dotyczącymi modelu w skali 1/48. Skala ta w porównaniu do 1/72 ma pewne plusy, a zaliczają się do nich, co oczywiste, lepsze odwzorowanie detali, większa ich ilość, wielkość detali która przekłada się na łatwość montażu (dotyczy to prostych modeli w tej skali). Minusy? Idzie na nie dużo farby

 

Koniec wypocin, oto kilka zdjęć.

 

IjRr52e.jpg

 

GNwYhjc.jpg

 

VhR37Dt.jpg

 

kkndMhb.jpg

 

NlB447b.jpg

 

bOZtZi3.jpg

 

av1dME7.jpg

 

9UGlZNE.jpg

 

JKnArDW.jpg

 

6tzGfiw.jpg

 

EO033tB.jpg

 

Yh65AVx.jpg

 

60wLggI.jpg

 

I kilka zrobionych przy świetle słonecznym.

 

M3BLutk.jpg

 

HUd0oVJ.jpg

 

yN4cW2I.jpg

 

9x0XeX3.jpg

 

WF8myt4.jpg

 

LpgIFJz.jpg

 

5VgEwWH.jpg

 

Bd4Zb1y.jpg

 

9F9Shlh.jpg

 

BRv38mg.jpg

 

J1EqYxP.jpg

 

XzoALWi.jpg

 

bHj7AQr.jpg

 

4T3Rx3J.jpg

 

qx92PR1.jpg

 

tYAZEFs.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle czasu minęło od pokazania modelu i nikt nie komentuje . Dziwne. W takim razie będę ten 1.

Bardzo przyzwoicie zrobiony Claude, podoba się. Jedyne co bym poprawił to spaliny ( z aero by wyglądały lepiej) i raczej bym zrobił zdecydowanie mniejsze.

Ciekawie zrobione odrapania i brudzenie. ( gora wygrywa z dołem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • rymulus changed the title to IJN Type 96 A5M2b "Claude" Wingsy Kits 1/48

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.