Skocz do zawartości

MiG-25RBT ICM 1:48


KRL

Rekomendowane odpowiedzi

Czas na prezentację MiG'a-25RBT od ICM

Fota 1:1

vCZ4bzC.jpg

 

 

Model do którego podszedłem z wielkim dystansem za sprawą producenta firmy ICM to był mój pierwszy model tej firmy i jak na razie ostatni.

Przyznam się jednak że po pierwszym MIG'u-25 w mojej poczekalni pokazały się pozostałe wersje 25'ki

 

Okazało się że model jest bardzo przyjazny i składa się bez problemowo a dla mnie jak zapewne wiecie jest to najważniejsze.

Nie przepadam za przeróbkami, dodatkami itd, zupełnie zadowala mnie fakt że model w ogólnym stopniu przypomina oryginał więc waloryzacja to nie mój konik.

Jak wiadomo każdy ma swoje oczekiwania itd. Dla mnie sednem modelarstwa jest wykonanie modelu tak by dawało mi to możliwie najwięcej frajdy jak to możliwe i by efekt końcowy wypełniał moje pojęcie dobrego wyglądu.

Do modelu nie dodałem więc kompletnie nic ot model prosto z pudła wykonany bez napięcia.

 

ICM 1:48

 

0X76MdL.jpg?185tth41.jpg?1MPStdP8.jpg?1wbqbrPh.jpg?2JizzUri.jpg?17JuH7Y1.jpg?2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie mi się podoba. Mam jednak uwagę co do goleni podwozia tylnego. Jakby za długie są i przez to wygląda on dość nienaturalnie. Chyba nawet nie jest opadający do tyłu jak to widać na fotce oryginału.

 

 

To fakt siada na tył bardzo delikatnie, jak będę robił następny to pokombinuję z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmalowany znakomicie!

 

 

Dzięki, moja żona twierdzi że to dzięki temu że nie poprawiłem go co zwykle robię.

 

Podobno największym wrogiem dobrego jest bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ot model prosto z pudła wykonany bez napięcia.

 

I te Twoje modele podobają mi się najbardziej, o czym już pisałem w innej galerii.

 

Mam taką prośbę do Ciebie i myślę, że kilka osób poprze mój wniosek, abyś nakręcił jakiś filmik instruktażowy jak wykonujesz te rewelacyjne dysze. Prawdę mówiąc nie widziałem nigdzie takiego filmiku, który pokazywałby jak tak zmęczone dysze robić, a pisanie tylko, że tu pacnąłem, tu maźnąłem, a tam przetarłem nam maluczkim nic nie mówi.

Wiem oczywiście, że zwykle nie używasz farb typowo modelarskich do lakierowania więc tak po cichutku chciałbym zasugerować abyś w ewentualnej produkcji filmowej użył może takich modelarskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ot model prosto z pudła wykonany bez napięcia.

 

I te Twoje modele podobają mi się najbardziej, o czym już pisałem w innej galerii.

 

Mam taką prośbę do Ciebie i myślę, że kilka osób poprze mój wniosek, abyś nakręcił jakiś filmik instruktażowy jak wykonujesz te rewelacyjne dysze. Prawdę mówiąc nie widziałem nigdzie takiego filmiku, który pokazywałby jak tak zmęczone dysze robić, a pisanie tylko, że tu pacnąłem, tu maźnąłem, a tam przetarłem nam maluczkim nic nie mówi.

Wiem oczywiście, że zwykle nie używasz farb typowo modelarskich do lakierowania więc tak po cichutku chciałbym zasugerować abyś w ewentualnej produkcji filmowej użył może takich modelarskich.

 

 

Oczywiście nie widzę problemu. Jednak musiałbym porozumieć się z kimś z forum by zorganizował samo nagranie.

Kompletnie nie ogarniam aparatów fotograficznych, kamer że o oprogramowaniu do poskładania takiego filmiku nie wspomnę.

Może podczas jakiś warsztatów lub wystawy.

 

W kwestii wykorzystania materiałów modelarskich także nie widzę problemu w odszukaniu w palecie odpowiedników (kolorów) które używam.

Postaram się wcześniej przećwiczyć sposób pracy z tymi produktami tak by ewentualne osiągane efekty były zbliżone.

 

Tak więc w wielkim skrócie jeżeli byłoby to przydatne dla kolegów jestem otwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmalowany znakomicie!

 

 

Dzięki, moja żona twierdzi że to dzięki temu że nie poprawiłem go co zwykle robię.

 

Podobno największym wrogiem dobrego jest bardzo dobre.

 

To nie poprawiaj przypadkiem, bo szkoda by było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmalowany znakomicie!

 

 

Dzięki, moja żona twierdzi że to dzięki temu że nie poprawiłem go co zwykle robię.

 

Podobno największym wrogiem dobrego jest bardzo dobre.

 

To nie poprawiaj przypadkiem, bo szkoda by było

 

 

Załatwione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, mbrnnr said:

Kolor bazowy mieszałeś sam KRL, czy jakiś gotowy? 

Tak, kolor mieszałem sam.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.