Skocz do zawartości

MiG-3 (wczesny) 1/48 Trumpeter


hanadam

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby ktoś kiedyś pytał, jaki model polecałby dla kogoś średnio zaawansowanego, żeby sklejanie było czystą przyjemnością to ja wskażę własnie tego MiG-a.

mozna się obyć bez szpachlówki - łaczenia na zakładkę jak w kartonowcach. czytelna instrukcja, podział modelu zgodny z podziałem technologicznym samolotu - żadnych niespodzianek typu łaczenie przez środek blachy. Jedyny minus to instrukcja dotycząca malowania - praktycznie żadnych opisów poza barwnymi planszami sylwetki samolotu.

Ale nobody's perfect - mają co jeszcze poprawić żeby być najlepszymi.

Model malowany wg schematu "lato 1941" ,gwiazdy wysokiej widzialności w 6 miejscach. Metalowa część kadłuba i centropłat najpierw pomalowane Humbrolem 27002, a na to H117 i drapanko . Część drewniana odpowiednikiem 117 czyli Pactrą A33 - żeby pokazać zróżnicowanie tak widoczne na oryginalnych samolotach, spód Pactra A109. Przód owiewki lekko rozmazany bo maski od ICM-a niestety nie pasują do trębacza.

 

PS. mam nadzieję , że chociaż ktoś napisze , że kaszanka ..a nie dostanę takiego ignora jak przy poprzednim modelu (Fw-190), który przez tydzień nie doczekał się komentarza chyba jako jedyny w historii forum

 

036e6ebc25cee8c9.jpg

248d2872ed7f1ce9m.jpg492a5ccf59b8aca3m.jpgcf9d8c48edfb9806m.jpg05541797062122d1m.jpg9b53f46bbd0cb7dem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model. Nie wiem czemu, ale bardzo mi się podoba:-))

Fajne odrapania. No i chyba świetne wypraski.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegacki model z nieprzesadzonym syfingiem. Stosunkowo oryginalny temat.

 

 

a nie dostanę takiego ignora jak przy poprzednim modelu (Fw-190), który przez tydzień nie doczekał się komentarza chyba jako jedyny w historii forum

 

Niemozliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. mam nadzieję , że chociaż ktoś napisze , że kaszanka ..a nie dostanę takiego ignora jak przy poprzednim modelu (Fw-190), który przez tydzień nie doczekał się komentarza chyba jako jedyny w historii forum

 

Dramatyzujesz Model bardzo mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny! Cieszę się, że go zrobiłeś, bo sam się do niego przymierzam

Będę miał na kim się wzorować:)

Gratuluję ciekawego modelu i pozdrawiam.

 

JArek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

ten model i tej firmy będzie moim kolejnym nabytkiwm który już widziałem w sklepie dlatego jest on bliski memu sercu.

 

Twój model mi się podoba.

 

Jeśli chodzi o minusy to:

1.) przydałby się preshading spodniej części miga, który uwypukliłby linie podziału i nity. widziałem wypraski modelu i linie wgłębne są na prawdę super i preshading ładnie by wyglądał.

2.) kalki trochę świecą i jest chyba niewielki pęcherzyk.

być może warto zainwestować w jakieś płyny.

 

w zasadzie to nie są twoje błędy które wynikają ze złej roboty ale braki wynikające z być może doświadczenia albo dostępności odpowiednich narzędzi.

 

po za tym jeszcze raz napiszę że model mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny ... ale kalki ... ciut za czysty, ale wiem, że tak robisz modele

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalnym fanem tego właśnie samolotu, ale twój model wykonany jest całkiem dobrze wykonany i cieszy oko. Jedyną rzeczą, która mi się nie zbyt podoba to całkiem czyste czerwone gwiazdy. Poza tym twój Mig prezentuje się świetnie.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.