Skocz do zawartości

1/48 Nieuport Ni-25 -"Pan Trupia Główka" nadchodzi


Avi

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny Nieuport - tym razem dość nietypowo (jak dla mnie), bowiem w barwach francuskich. Jest to wersja Nieuporta zbudowana w najmniejszej liczbie egzemplarzy i użytkowana w zasadzie tylko (chyba - brak danych) przez pilotów francuskich. Wprawdzie pojawiają się ostatnio informacje, jakoby kilkanaście tych maszyn trafiło do Rosji, jednak jest to najprawdopodobniej fikcja (a szkoda) - nie potwierdzają tego żadne rosyjskie czy też sowieckie dokumenty ani dzienniki jednostek, tak z Wielkiej Wojny jak i z "Grażdanskiej". Na samolocie tym latał Charles Nungesser - egzemplarz o numerze 5324 był jednym z jego trzech Nieuportów Ni-25 - z charakterystycznym dla "Pana Trupia Główka" (jak go nazywano) godłem oraz trójkolorową, narodową dekoracją. Maszyna dość "czysta" jak na flandryjskie czy francuskie lotniska Frontu Zachodniego . Ale pilot tej klasy był wszak traktowany "specjalnie" - większość jego maszyn był czyszczona i polerowana niemal regularnie.

Sam model to jeden z ostatnich produktów Karayi - zestaw żywiczny ze spora blaszką fototrawioną. Kalki oczywiście wyprodukowane w zakładach Techmod - kładą się "jak marzenie"

37302bb336917994.jpg

be795e280fc6371c.jpg

d10cb9aaa01ad7cd.jpg

2728bca6d31aef47.jpg

2c9ed1cc12292835.jpg

aca1aa999b718de0.jpg

a3ae14503d3bbc48.jpg

11a194636020288b.jpg

4ab33e3383eaf440.jpg

c6abe5528480d777.jpg

7d33f6256e685cd7.jpg

c3cc47dcd4278385.jpg

d5d55204daed08ce.jpg

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się Techmod zmienił nośnik kalkomanii

 

Ja do Techmodowskich kalek bez Hypersola z Agamy nie podchodzę ...

 

Sam model jak zwykle elegancki , ale jedenastka miała więcej uroku .

 

Właściwie to im późniejszy Nieuport , tym mniej atrakcyjnie wygląda ( np. w 28c1 nie potrafię znaleźć nic ciekawego ) ...

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model , piękne malowanie, samolot też urokliwy.

Tak naprawdę, to jestem pod ogromnym wrażeniem. Bardzo odpowiada mi efekt, jaki uzyskujesz na swoich modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szmatoplaty w twoim wykonaniu budza pelen szacunek jak dla mnie wzor do nasladowania Choc to nie moja epoka ale jak patrze na Twoje prace to rosnie we mnie apetyt na cos podobnego tylko z umiejetnosciami nieco gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się Techmod zmienił nośnik kalkomanii Question

 

Ja do Techmodowskich kalek bez Hypersola z Agamy nie podchodzę ...

eee, ja tam nie wiem czemu ludzie narzekają na Techmod - nigdy nie miałem z nimi problemu. Natomiat i tak, jak KAŻDĄ kalkę, traktuję je zestawem Microscale'a - Set i Sol.

( np. w 28c1 nie potrafię znaleźć nic ciekawego Smile ) ...

I tu się z Tobą w 100% zgodzę - Ni-28 jest najbrzydszy z Nieuportów. Choć brzydotą może z nim konkurować Ni-29.

Choc to nie moja epoka ale jak patrze na Twoje prace to rosnie we mnie apetyt na cos podobnego

No to trzeba spróbować

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.