Skocz do zawartości

Arado Ar 196 A3 - Revell + Eduard - 1/72


Tleli

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam galerię modelu, którego wątek warsztatowy znajduje się tu:

viewtopic.php?t=5391&postdays=0&postorder=asc&start=0

 

Arado Ar 196 był wodnosamolotem rozpoznawczym produkcji niemieckiej i stanowił standardowe wyposażenie większych okrętów Kriegsmarine:

http://www.drugawojna.info/technika/ar196.php

Z tego względu samoloty te często kończyły swój żywot na dnie, wraz ze swoimi nosicielami. Mają jednak na koncie także sporo sukcesów - zarówno tych cichych, w codziennej służbie patrolowej, jak również głośnych - np. zdobycie brytyjskiego okrętu podwodnego HMS Seal:

http://www.historynet.com/air_sea/amphibious_operationss/3027731.html?showAll=y&c=y

 

Model przedstawia jednak samolot w barwach bułgarskich, ze znakami rozpoznawczymi wprowadzonymi w 1945 roku, po przejściu Bułgarii na stronę Aliantów. Konkretnie chodzi o ten egzemplarz:

60186361cz5.th.jpg

 

A oto sam model:

 

dsc03191ng5.th.jpg dsc03154sl4.th.jpg dsc03146tl4.th.jpg dsc03149kk7.th.jpg

 

dsc03157vl2.th.jpg dsc03163mm4.th.jpg dsc03175cz5.th.jpg dsc03219yd4.th.jpg

 

dsc03245bb8.th.jpg dsc03251xk5.th.jpg dsc03297mz2.th.jpg dsc03305uv2.th.jpg

 

Gdzieś na wybrzeżu Morza Czarnego:

dsc03365jl0.th.jpg

 

I jeszcze gdzieś nad bułgarskim morzem:

dsc03351ie6.th.jpg dsc03383mm4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nie sa najlepszą stroną . Nie powinienem sie wypowiadać, bo moje tez sa na ogół tragiczne :-))

Sam model bardzo odważnie pomalowany. Mam na myśli usyfione pływaki.

Wyglądają bardzo realistycznie. W ogóle model pierwsza klasa!!

śliczna kabinka!!

Jak robisz fotomontaże, to podstawa jest zgranie światła na modelu, z tym na zdjęciu.

Generalnie gratulacje. oglądanie Twojej relacji było dużą przyjemnością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję

 

Myśl o wózku przeszła mi przez głowę (i poleciała nie wiem, gdzie) tym bardziej, że znalazłem kilka zdjęć Ar 196 z takim czymś (również modelu). Można by założyć, że Niemcy przekazali Bułgarom choćby jeden taki wózek. Może kiedyś dorobię...

 

Idąc za radą kolegi Aviego (dziękuję!) trzasnąłem modelowi kilka uzupełniających fotek "innych inaczej" - tym razem z lampą błyskową. Nie wiem, czy pomogą (czy wręcz przeciwnie ;) ), ale przynajmniej lepiej widać wnętrze.

 

dsc03421wh5.th.jpg dsc03424gp0.th.jpg dsc03426md4.th.jpg

 

dsc03392kz3.th.jpg dsc03409xi7.th.jpg dsc03413ft8.th.jpg dsc03414up3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajnie wykonany model. Zwłaszcza odrapania i obicia, no i go na szczęście "odkurzyłeś" ;)

 

gratuluję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tleli! brawo za model Zużycie pływaków wygląda bardzo dobrze! To jeden z mocniejszych atutów Twego na prawdę fajnego modelu

 

No i to "egzotyczne" malowanie...w końcu Arado bez krzyży!

 

Gratuluję i pozdrawiam

 

Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aluminium nie rdzewieje.

 

Rdzewienie=utlenianie a aluminium się utlenia powoli i gdzieś słyszałem że po bardzo długim okresie w trudnych warunkach przybiera ową "rdzawą" barwę ale tego pewien już nie jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi!

 

Tu faktycznie klops. Sugerowałem się barwnymi planszami, a na kilku widać rdzawe zacieki - np. na tym rysunku, który dałem w pierwszym poście.

Co oczywiście niczego nie dowodzi, bo artysta mógl się rozpędzić, a wtedy wychodzi, ze ja za nim.

Kolorowe zdjęcia mówią niewiele i jest ich malutko. Czy na tym:

http://www.airwar.ru/image/idop/sww2/ar196/ar196-8.jpg

widać nacieki - nie umiem powiedzieć.

 

Co do śmigła, to założyłem, że skoro przemalowano kołpak, to i łopaty też. Dla odmiany, egzemplarz zachowany w Sofii ma czarne śmigło, ale to już chyba inwencja muzealników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.