Skocz do zawartości

Tani Plejboj - Ah-1G Mastercraft 1/72


Fallstart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pragnę przedstawić i poddać Waszej surowej krytyce końcowy efekt moich zmagań z zestawem modelu Ah-1G Cobra "Playboy" firmy Mastercraft.

Model przedstawia maszynę nr 66-15272 z 334th AHC "Playboys" nad Bien Hoa z roku 1967 podczas wojny w Wietnamie. Wykonanie praktycznie "prosto z pudła", bez użycia zestawów waloryzujących, z niewielkimi moimi przeróbkami. Był to mój trzeci model w karierze, po prawie 20 latach przerwy, pierwszy, który odważyłem się pokazać publicznie, pierwszy, z jakim wystartowałem w jakimkolwiek konkursie. Generalnie sporo rzeczy było po raz pierwszy...

 

Zmagania z modelem zostały przedstawione w wątku warsztatowym.

 

Zapraszam do oglądania i oceny.

 

Najpierw dwa zdjęcia przy sztucznym oświetleniu:

 

galeria01.jpg

 

galeria02.jpg

 

Korzystając z pięknej popołudniowej pogody postanowiłem przenieść się w plener:

 

galeria23.jpg

 

galeria22.jpg

 

galeria18.jpg

 

galeria13.jpg

 

galeria12.jpg

 

galeria11.jpg

 

Kilka zbliżeń, bezlitośnie ujawniających braki mojego wykonania:

 

galeria07.jpg

 

galeria08.jpg

 

galeria09.jpg

 

Korzystając z ładnie zachodzącego słońca zrobiłem jeszcze kilka ujęć:

 

galeria04.jpg

 

galeria15.jpg

 

galeria16.jpg

 

Na koniec najładniejsze (wg mnie) zdjęcie:

 

galeria14.jpg

 

Model dostarczył mi sporo frajdy przy jego budowie. Jak na moje umiejętności, to jestem zadowolony z uzyskanego efektu, choć nie wszystko wyszło tak jak chciałem. Najważniejsze, że udało mi się skończyć model - i to jest dla mnie już wygraną w tym konkursie. Dziękuję wszystkim wspierającym mnie radami w wątku warsztatowym.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo ciekawie i dużo lepiej wykonany, niż moja Cobra. Podobają mi się ugięte łopaty wirnika. Ładnie siadły kalki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny model z gównianego zestawu. świetnie położone kalki, fajny brudzing.

Gdybyś jeszcze lepiej pomalował krawędź miedzy czarną ramą kabiny a burtą , to byłoby super. Jak sie da to to popraw, bo strasznie ten element psuje efekt, który jest bardzo przyzwoity.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś jeszcze lepiej pomalował krawędź miedzy czarną ramą kabiny a burtą , to byłoby super. Jak sie da to to popraw, bo strasznie ten element psuje efekt, który jest bardzo przyzwoity.

Dzięki za info. Zauważyłem to dopiero na zdjęciach, na pewno to poprawię, niestety nie zdążę zrobić już drugiej galerii... Wczoraj stwierdziłem też, oglądając inne galerie, że Cobra zasługuje na ładną winetkę. Do konkursu już nie zdążę, ale jak ją zrobię, to dołożę fotki do galerii już po konkursie.

 

Dodaj w pierwszym poscie regulaminowego linka do relacji.

Link był, tylko trochę słabo widoczny. Poprawiłem - teraz powinien każdy zauważyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.