Skocz do zawartości

Handley Page Halifax II mk Ia (Revell 1/72)


Ipkinss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Za "namową" Kolegów-forumowiczów zdecydowałem się zrobić galerię nieskończonego Halifaxa... Żałuję, że się nie wyrobiłem no ale cóż, tak to czasem bywa Na następny konkurs obiecuję się wyrobić

 

Szczegóły o przeróbkach w wątku warsztatowym -->

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?t=5007

 

A oto fotki z prac i ze stanu obecnego:

 

Konsola przed...

3ffa5bb0d7cf113c.jpg

i po...

076a94ec915e89c8.jpg

 

Kokpit w trakcie prac:

1eaa59aae5ef0377.jpg

0a8970d528dbec96m.jpg 9dece45c39a74f26m.jpg 1cf07b8c1202039bm.jpg

 

I w postaci finalnej:

3907fd9cc7d48cba.jpg

d571f559ef4cbe2bm.jpg d35dc6b3084c45a5m.jpg 837f436b7ae3ec5fm.jpg

 

A oto stan modelu na chwilę obecną:

 

751c71f47275fe28.jpg

b3ec1ac3a13c9333m.jpg 5d1bd15430044f0dm.jpg

 

3e7ebaa83e0308e2.jpg

 

046bd5b0297e1106m.jpg 800a137aa1d7b805m.jpg 0541d4a2603536edm.jpg

 

Zabieram się do roboty!

 

Pozdrawiam wszystkich Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie zdążyć na konkurs niż spiep...zepsuć tak wspaniale zaczęty i dopracowywany model. Ja przeglądając galerię byłem zachwycony i jestem nadal zachwycony twoim podejściem to tego modelu.

Owacja na stojąco! (w skrócie ONS )

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu dużo naprawdę przemyślanej roboty.

siedzę w pierwszym(bardzo szerokim) rzędzie i obserwuje dalej:-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj aj aj... Model sie dobrze prezentuje już teraz, to trzeba przyznać Nie wiem czy na tych liniach podziału nie wyjdziesz jak Zabłocki na mydle... No cóż pożyjemy popatrzymy

 

Graty za model już teraz

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wątku warsztatowym piszesz Ipkinss, że model swietnie leży w planach, to ciekawe, bo przekroje kadłuba są błędne na całej jego dlugosci.

 

Dużo pracy włożyłeś w model, ale nie wszystko pasuje do dostepnych materiałów - mogłeś osiągnąć lepszy rezultat.

 

Co do Pavli to tragedia i nikomu nie polecam.

Szkło warto wymienic na Falcona.

 

Budując Halifaxa, lepiej opierać się na zestawie Airfixa - zawsze można mu przeszczepić usterzenie i silniki z Matchboxa.

 

Powyższe komentaże nie mają na celu krytykowania Twojej pracy, to tylko uwagi dla naśladowców.

 

 

f584b4e1522c92f6m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

W wątku warsztatowym piszesz Ipkinss, że model swietnie leży w planach, to ciekawe, bo przekroje kadłuba są błędne na całej jego dlugosci.

 

Kadłub porównywałem do rysunków z

Aerodata Interantional No 7 HP Halifax Merlin-Engined Variants

i kadłub zgadzał się zarówno w przekrojach jak i rzutach bocznych. Jedynie skrzydła są za długie (o jakieś 2mm). Rysunki z tej publikacji bazują na oryginalnych rysunkach z "warsztatu" -> Based on original Handley Page workshop drawings & dimensions także budzą moje zaufanie

 

Dzięki za sugestie i komentaRZ

 

PS. Jeśli to Twój Halifax to gratulacje wygląda bardzo fajnie.

 

Pozdr Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do kadłuba, nie zgodzę się z Tobą, szczególnie widać to bezpośrednio przed kabiną pilota, gdzie załamanie prawej strony praktycznie nie istnieje w Matchboxie a jest widoczne i na zdjęciach oryginału jak i na podanych przez ciebie planach, również w grzbietowej części kadłub nie ma tak widocznego zwężenia jak na planach.

 

Co do zdjęcia – tak to mój model.

 

Korzystając z okazji, czy ktoś ma na zbyciu kadłub i szkło do Airfixa, pożądany jest jasny kolor wyprasek – może być cały model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hadzi!

 

Fakt, przyznaję Ci rację ze zwężeniem kadłuba a jeśli chodzi o część przed oszkleniem to nos mam z Pavli, a nie z Matchboxa

 

No cóż człowiek uczy się cały czas...może kiedyś przyjdzie czas na kolejnego - bardziej dopracowanego Halifaxa a póki co ten sprawia mi dużą frajdę

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej spiton!

 

Jutro wieczorem zamieszczę fotki podwozia (obydwu wnęk) bo chwilowo nie mam aparatu Chciałbym go skończyć w kwietniu bo korcą mnie już kolejne projekty ale jak wiadomo nie można się spieszyć W każdym razie teraz postaram się już o w miarę częste aktualizacje w wątku warsztatowym

 

Pozdr Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Pavli to kopia Matchboxa. Dałem im 2 lata temu materiał i pokazałem błędy - niby chcieli poprawić, ale nic nie zmienili.

 

Najważniejsze, że ma się frajdę z modelowania - o to przecież chodzi.

 

Też chętnie pokibicuję.

Mój cyfrak padł, więc nie pokażę narazie moich wnęk podwozia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.