Skocz do zawartości

Focke Wulf Fw 190 A-8 (Revell 1:72)


erykko

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój czwarty pomalowany model, złożony dość dawno, kiedy jeszcze się do tego nie przykładałem, co widać po spasowaniu elementów. Malowanie zrobiłem w ciągu ostatnich kilku dni, jak widać jest dwukolorowe, stworzyłem je z farbek Humbrola, które akurat miałem pod ręką, nie mam aerografu, dlatego też nie chciałem robić oryginalnego kamuflażu proponowanego przez producenta. Z malowania jestem zadowolony, tym bardziej, że udało mi się zachować linie podziału (wreszcie nauczyłem się umiejętnie korzystać z farby). Kalki nakładało się miło i przyjemnie, nie sprawiał mi większych kłopotów-użyłem techniki: Sidolux, kalki, Sidolux. Jak widać model jest bez uzbrojenia, nie pamiętam niestety dlaczego nie przykleiłem "osprzętu". Na razie chyba nie będę robił przybrudzeń, gdyż kolor mi jak najbardziej odpowiada i sprawia wrażenie sprzętu prosto z fabryki. Poniżej zdjęcia.

 

 

9e4f591480d9711f.jpg

 

dd3497a56b34bdf0.jpg

 

903036840590d31e.jpg

 

4ba87aed3f869ed7.jpg

 

0ffd9d57516cdc32.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..., no cóż modelik jak dla mnie ma za grubą warstwę farby, niestety co do linii podziału to niewiele ich zostało. wygląda jakbyś malowal go farbą prosto nierozcieńczoną, bardzo gęstą co zostawiło ślady pędzla na modelu. Z lewej strony widać jakby szparę w owiewce, a z tyłu zaraz za krzyżem jakby było za duzo farby trudno dojrzeć. Następnym razem przyłóż się bardziej do malowania pędzlem, bowiem nawet pędzlem niektórzy potrafią zdziałać cuda:). No i fajnie by było mieć zdjęcia w lepszej jakości. Ogólnie OK, następnym razem będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale to chyba wina farbki (dolałem do niej dość dużo benzynki, a tylko trochę się rozcieńczyła), bo miała z 7 lat chyba... Poza tym do szpary się przyznaję (nie kleiłem go starannie), a co to nierówności za krzyżem to była ona zrobiona pilnikiem już jakiś czas temu, nawet nie próbowałem jej naprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sie bardziej przyłożyc do kolejnych modeli ,a malowanie kamuflarzu można zrobic pędzlem. Z tym pędzlem to prawda ja do puki nie miałem aerografu to malowałem pędzlem , zobacz moją Yamahe r1 w działe cywilne , galerie wszystko zrobiłem pedzlem , tyle tylko zeby ładnie malowac to trzeba praktyki - pędzla do modeli używam jeż 8 lat i dopiero rok temu kupiłem areograf , jak na czwaty model to nie jest źle, zyczę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Też mam ten model. Poza tym mam Fokę z Academy. I wydaje mi się że model Revell'a jest najlepszy. No może Hasegawa albo Tamiya, ale to już zupełnie inna półka cenowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, zważywszy na to, że Hasegawa kosztuje ok. 30 zł I jest najlepsza. Revell jest fajny, ale Academy to niestety karykatura Fw 190.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.